Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ugye tévhit, hogy az olasz...

Az ugye tévhit, hogy az olasz vagy a spanyol "könnyű" nyelv, "könnyebb", mint a francia? Olyan esetben, amikor valaki első újlatin nyelvként tanulná bármelyiket.

Figyelt kérdés

Én abból indulok ki, hogy mindhárom nyelv újlatin.

Lehet, hogy valamelyikben egy bizonyos nyelvtani rész egyszerűbb, de akkor valami más viszont biztos nehezebb, mint a másikban.


A szavakat pedig minden idegen nyelven meg kell tanulni, nyelvtől függetlenül.


Így összességében az csak egy mítosz, tévhit, hogy valakinek azért ajánlják a spanyol nyelvet, mert az a "legkönnyebb", vagy az olaszt, mert az "könnyebb", mint a francia.


A franciát pedig a "legnehezebbnek" minősítik.


Ti mit gondoltok erről?


2013. júl. 6. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a franciát elkezdtem, de nagyon nem jött be. Főleg a kiejtése. Ellenben a spanyol nagyon könnyen ment, pl. a nagyobbik lányom egyszerre tanult magyarul és spanyolul olvasni, spanyolul sok mindent nem értett, de a hangos olvasásra hamar ráérzett.

Szóval nekem a személyes tapasztalatom az, hogy a francia jóval nehezebb mint a spanyol.

2013. júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Én csak spanyolt tanulok, de könnyűnek és gyönyörűnek tartom.

Az olaszt gyakorlatilag teljesen megértem a segítségével, a franciát csak egy kicsit.

2013. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A franciák nagyon furán írnak azt lehet nehéz megtanulni hogy kb minden szónak a végén van még minimum 2 betű, plusz a kiejtése, ami nagyon szép de szerintem nagyon nehéz kimondani, és még azt hallottam (én nem tanulok franciát) hogy ott sok a rendhagyó ige is.


A spanyoloknál is vannak rendhagyók, de nem vészes, meg lehet tanulni, a spanyolok írásmódja is könnyű, meg a kiejtésük, de nagyon sok igemód van, pl kötőmód, ami a magyarban nincs, meg rengeteg múlt van és jövő is többféle, a létigére 3 szavuk van, de ezeken kívül szerintem a spanyol tényleg egy kis tanulással (tényleg nem sokkal) megérthető

2013. júl. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
én a gimiben tanultam franciát, ill önszorgalomból spanyolt. Míg a spanyolt egyszerűen imádom, addig a franciával még mindig nagyon nehezen tudok megbarátkozni. Nem egyszerűbb a spanyol semmivel nyelvtanilag, sőt, van amiben kicsit nehezebb is, ill. sok mindenben nagyon hasonló a kettő, így nekem sokat segített egyiknél vagy másiknál a hasonlóság. viszont míg spanyolból kb tökéletes a kiejtésem, addig franciából borzasztó. én sosem tudtam normálisan kiejteni a szavakat, vagy úgy elharapni a végét, mint kellene. + mivel nem ejtik a szó végeit, nekem nagyon nehéz volt sokszor rájönnöm, hogy most épp "melyik szám-hányas személyről" vagy melyik igeidőről beszélünk. Írásmódban máshogy írnak mint ejtenek (dehát ez az angolban is így van) de ha kicsit ráérzel, akkor már nem fog ez problémát okozni. Tehát szerintem csak a kiejtés miatt nehezebb mint a spanyol.
2013. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!