Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia, német, olasz, spanyol...

Francia, német, olasz, spanyol, lengyel vagy latin? Továbbtanulás. Melyik legyen a második, harmadik? (Első az angol)

Figyelt kérdés
Ki melyiket tanulja, melyik könnyebb, melyiket válasszam? A válaszokat, ötleteket köszönöm.
2011. jan. 30. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A második legyena német, többet ér, mint a francia. A harmadik lehet akármi a választékból, akár latin is.
2011. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
56%
a latin az miért? úgyse beszél már senki sem úgy, de a spanyol még szóba jöhet!
2011. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Franciát 2 évig tanultam, nekem nagyon nehéz volt anno. Németet kisiskolás koromban kezdtem, nagyon szép nyelv, az elején nehezebb, aztan az alapok után már egy könnyünek mondható nyelv, az angollal egyszerre keverhetö, mivel mindkettöp germán nyelv, de ha csak 2 nyelvet tanulsz egyszerre és nem forfítasz sokkal nagyobb hangsúlyt az egyikre akkor nem fogod keverni.

Olaszul és spanyolul alap szinten beszélek, de sokat megértek, mert hasonlít a portugálra, nagyjából egyforma ez a 2 nyelv is, az olasz talán könnyebb egy picivel, arra viszont érdemes gondolni, hogy a spanyollal ellentétben olaszul csak a pici Olaszországban beszélnek!

A lengyel nyelvet nem ismerem, de 3.nak ezt választanám, mert nem tanulják annyian mint pl. a latin nyelveket.


Aszerint hogy hányan beszélik:

1. spanyol

(portugál-tudom ezt nem írtad)

2. francia

3. német

2011. jan. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Nehézség szerinti sorrendben, szerintem a következő a helyzet:

1. spanyol

2. olasz

3. latin

4. francia

5. német

6. lengyel


Bár közülük csak a lengyelt tanulom, a német nyelvtanhoz is volt már szerencsém. Szerintem a lengyel a legnehezebb közülük, de messze a legszebb is.

Gondolom különösebben nem izgat, hogy melyik a hasznos ésatöbbi, de a latint felejtsd el, kivétel ha valami megveszett szépirodalom-rajongó vagy, aki a legnagyobb római költők írásait már keni-vágja magyarul és eredetiben is szeretné olvasni. Sőt, hogy egy kis szubjektivitást is belecsempészek a hozzászólásomba: egyszerűen fel sem fogom hogy miért tanul valaki latinul, kivétel persze ha jogásznak vagy orvosnak készül.

A leghasznosabb egyébként a hat közül a német, majd a francia és a spanyol.

Én a helyedben vagy a három közül választanék, vagy a lengyelt (illetve, én személy szerint csak a lengyelre szavaznék egyértelműen). Ha az újlatin nyelvek jönnek be, akkor francia vagy spanyol, az olaszt és a latint hanyagolnám. Ha hasznos kell, akkor német, ha pedig nagyon szép és egyedi, akkor lengyel.

2011. jan. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Francia, német, olasz, spanyol, lengyel vagy latin?"


Attól függ, mire kell.


Ha nem tudod, mire kell, akkor hasznos nyelvet válassz. A leghasznosabb ezek közül a német és a francia. A német kicsit hasznosabb, a francia valamivel könnyebb, ez alapján dönts.


Ha már eldöntötted, pontosan mit fogsz csinálni, akkor ahhoz célszerűen kell nyelvet választani. Pl. ha történész akarsz lenni (középkorral foglalkozó), akkor a latin kell, ha művészettörténész akarsz lenni, akkor az olasz is fontos lehet. Ha jogász vagy orvos, akkor célszerűbbnek látszik a francia, ha műszaki vagy üzletember vagy vendéglátós, akkor a német.


Ha már tudsz angolul, németül és franciául, akkor hobbyból már bármelyiket választhatod.

2011. febr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

"Gondolom különösebben nem izgat, hogy melyik a hasznos ésatöbbi, de a latint felejtsd el, kivétel ha valami megveszett szépirodalom-rajongó vagy, aki a legnagyobb római költők írásait már keni-vágja magyarul és eredetiben is szeretné olvasni. Sőt, hogy egy kis szubjektivitást is belecsempészek a hozzászólásomba: egyszerűen fel sem fogom hogy miért tanul valaki latinul, kivétel persze ha jogásznak vagy orvosnak készül.""


Talán azért, mert ez az egyetlen nyelv, amely úgy kb. 2500 évig jelentősen nem változott, és még mindig használják? A latin nyelv a legnehezebb - véleményem szerint - a listáról, mert mindent össze vetve, a magyarhoz hasonló nyelv. Az olasz pedig körülbelül a latin 500x-osan leegyszerűsített vulgáris változata. Esztétikailag, stilárisan a latin oktatás több nyelvtudást, és rengeteg tapasztalatot tud adni, ha megfelelően oktatják, mint pl. a német vagy az angol, amely nem igényel különösebb kreativitást. Az orvos csak terminológiai szinten tanul latint, a jogász esetleg még a táblákat, vagy Iustinianus törvénykönyveit.


Egy latinista.

2011. márc. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
* nem igényel különösebb kreativitást mind természetükből, mind a mai nyelvoktatás reflex-típusú oktatási metodikája miatt.
2011. márc. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. márc. 15. 21:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Elsősorban szerintem tanár és diák függő, hogy kinek mi könnyű és mi nem.

Akarhat a gyerek, ha nem tanít a tanár és taníthat a tanár, ha nem akar a gyerek...

Én angolul kb. közép és felsőfok között beszélek.

Most gimiben a spanyolt választottam második idegennyelvnek és imádom. Nagyon könnyű és könnyen tanulható szerintem. A tanárom egy angyal és nagyon jól tanít. (Anyanyelvű tanár is volt már nálunk és megértettük őt is. Nincs egy éve, hogy spanyolul tanulunk.)

Harmadik nyelvnek választanám az olaszt, mert hallgattam olaszokat és majdnem megértettem, amit mondtak, szóval csak egy kicsit kellene fejleszteni a spanyolt és akkor lenne belőle olasz, ami nem rossz.

Olasz után választanám a franciát, utána a lengyelt, aztán a latint és végül a németet. (Nem szeretném megindokolni, hogy miért, saját hülyeségem.)

2012. máj. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Segítsetek!

Dyslexiásnak melyik nyelv a legkönnyebb,amivel esetleg még egy középfokú nyelvvizsgáig is eltud jutni?

2013. jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!