Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vallásos, például Református...

Vallásos, például Református iskolába csak az iratkozik aki mélyen vallásos?

Figyelt kérdés
Tehát legyen az általános, közép, illetve felsőoktatási suli, például XY Református egyetem...csak vallásos emberek mennek oda vagy éppen lehet, hogy csak ott volt olyan szakirány ami érdekelte? A másik kérdésem, hogy miben nyilvánul meg egy ilyen iskola? Miben más? Hittan órák?

2014. okt. 27. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Általános: a szülők választják.

Középiskola: részben a szülők-nevelők hatására a diák választja.

( A Pannonhalmi Bencés iskola volt a legjobb iskola 45 után is- sok komcsi vezető nyomatta ide gyerekét)

Egyetem: a diák választja érdeklődés és előző megfigyelések alapján -mindenféle világnézetű és vallási előzmény felett egy szabad döntés.

2014. okt. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- nem csak vallásosak mennek, de ott van hittan, ima, mise, stb (természetesen kötelező jelleggel)

- színvonalban sokat tudnak

2014. okt. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csak az iratkozik ilyen iskolába, aki mélyen vallásos, sőt. Az én környékemen nemrég egy gimnáziumot és egy szakközepet vett át az egyház, pedig előtte nem volt vallásos az iskola. Az odajáró gyerekek így hát "akaratuk ellenére" lettek vallásos suli tanulói, nem ők választották ezt.

Ezek a sulik kb annyiban különböznek az átlagostól, hogy kötelező a hittan (általában csak heti egy óra), a folyosókon tanárokon kívül apácákat is láthatsz néha, és esetleg még annyi, hogy az évnyitó/évzáró templomban van megtartva.

Én azt vettem észre, hogy ezek a sulik elkezdtek jobban fejlődni, és magasabb lett a színvonaluk is.

2014. okt. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!