Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecen vagy Szeged lenne a...

Debrecen vagy Szeged lenne a jobb számomra?

Figyelt kérdés

Még pályaválasztás előtt állok (most kezdtem a tizediket), de már lassan gondolkodnom kéne, hogy hova menjek. Az tuti, hogy nyelvszakos leszek (szlavisztika vagy anglisztika). Csak mindkettő egyetemnek van előnye-hátránya

Debrecen: előny: vannak ismerősök hátrány: messze van

Szeged: közelebb van, de itt nincs ismerősöm. Meg a városomból ha nem Pestre mennek az emberek, akkor ide mennek, Debrecenbe meg nem annyira sokan.

Várom a váloszakat! :D



2014. okt. 27. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem az ismerősök száma/minősége alapján fogsz választani(ha lehetőséged lesz választani, mert korán sem biztos hogy a te döntésed lesz..lehet hogy nem lesz elég pontod ahova elsőként menni szeretnél és máris helyetted eldöntötte a sors..

Egyébként ha mindkét helyen kollégista vagy albérletes leszel gyakorlatilag mindegy, mindkét egyetem jó..már csak egyéni dolog hogy kinek melyik városa szimpatikusabb.

2014. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy hova mész. Mindkettővel kitörölheted... Aztán majd sírsz, hogy jajj-jajj nincs munka csak éhbérért.

Még van időd, válassz valami normális szakot.

Amúgy Debrecenről nem tudok nyilatkozni, de Szeged nagyon jó hely. Az nem baj ha nincs ismerősöd, majd lesz. Nagyon jó a társasági élet, rengeteg lehetőség, hely, rendezvény van. A város gyönyörű, jó a közlekedés.

2014. okt. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én eljöttem úgy Szegedre, hogy tényleg egyetlen egy ismerősöm nem volt, ezzel szemben Debrecenben élnek a keresztszüleim. Azért írok most neked, mert pont én is ebben a helyzetben voltam, és egyáltalán nem bántam meg, hogy ide jöttem. A gólyatábor mondjuk sokat segít az ismerkedésben, de ha azt is kihagyod, nem nagy probléma. Hamar lehet ismerősöket találni, nekem is sikerült, pedig elég zárkózott ember vagyok. És ahogy az előző válaszoló is írta, Szeged gyönyörű... én is nagyon megszerettem, voltam sokszor Debrecenben is, de valahogy a szívem még is jobban húz ide. Sok sikert a választáshoz!
2014. okt. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy az eddigi válaszok jól megmagyarázzák, hogy nem biztos hogy jó szempontok alapján akarsz döntést hozni: nem az ismerősök megléte a fontos!

Mivel van még időd a konkrét választáshoz, az lenne a legjobb, hogy - ha teheted - utazz el egy-egy alkalommal Debrecenbe is, meg Szegedre is, és nézz szét rendesen mindkét helyen (albérletek árai, koli lehetőség, bemehetsz az egyetemre is, megnézheted a programokat a városokban, az infrastruktúrát stb.) és a saját benyomásaid, tapasztalataid alapján dönts!

Pl. én Debrecen mellett voksoltam, mert (főleg a sport miatt) nagyobb lehetőségeket láttam itt. Jól is érzem magam - de lehet, hogy Szegeden is ugyanolyan jól el tudnék lenni...

Debrecen - talán - valamivel drágább, ugyanakkor egy kicsit nagyobb. Talán a vidéki városok közt itt van meg minden a legkomplettebben. De és Szegedet is nagyon szeretem.

Az, hogy a városodból hova mennek többen, az nem biztos hogy minden szempontból előny...:)

2014. okt. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!