Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vegyészmérnökként lehetek...

Vegyészmérnökként lehetek kémia-, fizika- és biológiatanár?

Figyelt kérdés
2014. okt. 28. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van belőlük emelt érettségi, szerintem igen.
2014. okt. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tanári végzettség nélkül nem lehetsz tanár, legalábbis általános és középiskolában biztos nem.


Ahol mindenféle pedagógiai és didaktikai készségek és képzettség nélkül engednek embereket tanítani pusztán tárgyi tudásuk alapján, az az egyetem.

2014. okt. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ha jól tudom, akkor kötelező a doktori cím elérése, csak utána taníthatsz egyetemen, nem? Vagy a phd elérése? Vagy ugyanaz a kettő? :D
2014. okt. 29. 17:32
 4/5 anonim ***** válasza:

A PhD a doktori cím egyik formája és ha jól tudom, kell ahhoz, hogy taníthasson az ember egyetemen, (bár az oktatásban részt vehetnek PhD-hallgatók és demonstrátorok, azaz önkéntesen dolgozó alap- vagy mesterképzéses hallgatók) de a megszerzéséhez nem szükséges az, hogy tudjon színvonalasan tanítani.


Ezért van az, hogy a jobb egyetemeken is tartanak előadásokat és gyakorlatokat követhetetlen gondolatmenetű, a hallgatókkal nem törődő, érthetetlenül beszédhibás, vagy éppen az anyagot monoton hangon ledaráló emberek. (de nem tagadom, kiváló tudósok!) Ők nem pedagógusok, de nem is kell nekik annak lenniük, mert a felsőoktatásban a hallgatók felnőttek.


A közoktatásban más a helyzet, aki ott akar tanítani, annak tanulnia kell (vagy kéne?) pedagógiai módszereket, mert gyerekeket tanítani az egy külön tudomány. Újabban a tanárszakokra felvételizőket alkalmassági elbeszélgetésekkel is igyekeznek megválogatni.

2014. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, mindent megtudtam most már :)
2014. okt. 30. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!