Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is egyre több a...

Szerintetek is egyre több a diplomás ember, vagy csak én érzem ezt?

Figyelt kérdés
Ennyire okosak lettek az emberek, vagy a színvonal és a követelmények csökkentek? Mit fog érni a diploma, ha már mindenkinek lesz? Milyen hosszú távú következményei lesznek a gazdaságra nézve, ha több évvel kitolódik az átlagos munkába állás ideje?
2014. okt. 30. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem.

Csak nincs munkahely ezért a fiatalokat tovább tartották az oktatásban.

2014. okt. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Iszonyatosan sok a tényleges hasznosítható tudást nem adó bölcsész, közgazdász, stb. képzés, amit minden hülye elvégez. És igen csökken a diplomák értéke. Manapság sok diploma annyit ér, mint a papír amire nyomták.
2014. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen egyre több diplomás ember van. Elég megnézni statisztikákat, tényleg növekszik a lakosságon belül a felsőfokú végzettséggel rendelkezők aránya.

Rossz a kérdésed, hogy "Mit fog érni a diploma ha mindenkinek lesz?". A mi magyar mentalitásunk még 24 évvel a rendszerváltás után is az, hogy aki diplomát szerez annak sima ügynek kell lennie a munkavállalásnak, ha nem így van akkor mit sem ér a papír. Nos ezzel nem értek egyet, mert a felsőfokú végzettség sok mást is jelent mint szakképzettséget. Világlátást, szövegértelmezést, kultúrát. Így fejlődik a világ. Természetes, hogy nem minden felsőfokú végzettség egyforma értékű, és nem mindegyik nyújt olyan konkrét szakképzettséget amit meg lehet mondani pontosan milyen állást tölthet be vele valaki. Ezzel sincs semmi baj, nem mindenkinek kell állás, akinek kell az ne ilyen szakokra menjen, ezért "büfészakoznak" millióan, mert nem értik a különbséget.

Diplomákon belül, mér most is megfigyelhető az osztályozás..nem kell egyenértékűeknek lenni a végzettségeknek.

Ez a normális a gazdaság szempontjából hogy sok képzett művelt ember van. Így sincs elég munkahely, képzeld el ha most is a középiskolás diákok 80-85%-a akarna munkába állni 18 évesen, mint annó a 70-80-as években. Na az lenne a katasztrófa. Mivel ez egy sok tényezős dolog, nézzél szét Európában. A gazdagabb országokban jóval magasabb a diplomások aránya, mint nálunk jelenleg. Ezért is tudnak fejlődni, mert az átlag ember tudása nem egy szakmunkás szintjén van.(nem akarok senkit megbántani, de bizony másképpen értelmezi az a dolgokat, aki egy szakma megszerzése után nem tanul tovább)

Szóval ez a fejlődés útja..nem az hogy legyen egy maroknyi kis értelmiség, akinek tuti lesz/van állása végzés után, a többek pedig a melósok és szakik egy társadalomban.

2014. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem értek egyet az előzővel. Szerintem a munka világa többet hozzá tehet az emberhez, mint a tipikus büfészakos iszunk, bulizunk, kefélünk mentalitás. Ez nem értelmiség, hanem csürhe. Mondom ezt úgy, hogy én is egyetemre járok.
2014. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd kedves előző 45 éves vagyok,némi élettapasztalattal a hátam mögött. (Dolgoztam már jó pár évet diploma nélkül. Azóta már két különböző szakterületen diplomát szerezem.)

A munka világa azt teszi hozzá a személyiséghez, hogy megtanuld hol helyed a társadalomban, vagy hogyan juthatsz előrébb. Intellektuálisan nem fejlődsz vele, csak szakmailag.

Mondtam mennyire irritál ez a büfészakozás. A lényeg hogy csinál valamit, bármennyit is szórakozik, csak szerez ismereteket a világról, intellektuális ismereteket. Erre való a 18-tól kb. 25-ig tartó korszak. Az, hogy iszunk, bulizunk is beletartozik. Igen a könnyebb szakokon ez jócskán belefér az időbe. Az más kérdés, hogy ha kikerül a munka világába és azzal szembesül, hogy a felhőtlen diákélete után, tulajdonképpen semmilyen konkrét szakképzettsége nincs, nem ért semmihez az sokkoló. Erre mondtam hogy nem kell minden diplomának konkrét szakképzettséget adnia, de aki odamegy tanulni tisztában kellene lennie a saját társadalmi helyzetével, azaz hogy megengedheti-e ezt magának vagy sem. Itt a baj nálunk, hogy azt hiszi hogy azzal hogy diplomát szerez érteni is fog valamihez és lesz munkája a "végzettséggel" mert valami rá van írva a papírra amit megszerzett.

Nézd már meg más országokban sem másak az egyetemisták!

2014. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!