Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért kell mindenkinek egyetem...

Miért kell mindenkinek egyetemre járnia? Miért megy ez manapság? Az nem ember aki nem diplomás.

Figyelt kérdés
Én sem szeretnék pl most oda járni mégis rám lett erőltetve meg be vagyok ijesztve hogy ha nincs diplomád éhenhalsz.ez tényleg igy van vagy csak a sok okos szülő hiszi azt,hogy szakmával nem lehet megélni
2009. dec. 9. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kimonmdta hogy kotelezo egyetemre jarni? Ez egy nagy hülyeség...emlékszem volt egy tanárom aki mindig azt mondta, hogy nem kell mindenki atomfizikus legyen, szakácsra, takaritóra, asztalosra épp úgy szükség van a világban mint tanárra, orvosra, kémikusra stb...

Szerintem az egyetemeken negyed annyi helyet kellene hirdetni, mint amennyi van, mert gyakorlatilag negyed annyi tudással is be lehet kerülni, ha valakinek pénze van simán elvégzi, atcsusszan, aztán meg lehet nézni, milyen szakember lesz belőle...nem túlzok nekem is vannak olyan évfolyamtársaim akik a tyúkszart x-el irják mégis istt vannak mégis pszichológusok lesznek...hiába ha fizetik van lehetőség mindenre...

ha nem akarsz "muszajból" nem kell egyetemet végezned! csináld amit szeretnél:)

Üdv

2009. dec. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te döntésed!

Én közgazdásznak tanulok, nagyon nehéz, de imádok egyetemre járni, mert sok ember megismertem, sok barátom lett, és rengeteget bulizunk. Mindezek mellett műkörmösnek tanulok, már dolgozom a szakmában, és ezzel is szeretnék foglalkozni, mint vállalkozó. Az egyetem csak segít, hogy még profibb legyek egy vállalkozás működtetésében.

2009. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
elvileg én is ezért járok egyetemre...de alig vannak barátaim,nem vagyok barátkozó tipus vagyis az lennék csak...velem nem barátkoznak mindig nekem kell és na mindegy.bulizni nem bulizok,nincs kivel meg nincs mikor.ugy érzem feleslegesen magolok és nem csinálok semmi hasznosat.nagyon nem élvezem.tul száraz nekem de nem merek váltani.
2009. dec. 9. 16:19
 4/4 anonim ***** válasza:
akkor váltani kell..a te életed, ha nem akarsz tanulni , mert száraz akkor keress olyasmit, ami neked való..és igenis ember az, akinek nincsen diplomája, mert mindenki értékes, de nem mindenkinek ugyanabban vannak az értékei..a szememben egy atomfizikus ugyanolyan értékes , mint egy utcaseprő a lényeg, hogy becsületesen végezze a munkáját!!
2009. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!