Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet és milyen...

Melyik egyetemet és milyen szakot javasolnátok?

Figyelt kérdés

4.-es gimnazista vagyok, matek és fizika fakton.

A fizika nem nagyon megy és nem is annyira szeretem, ezért úgy döntöttem, hogy nem mérnöki hanem inkább valamilyen pénzügyi szakot választanék.

Van egy kis családi vállalkozásunk, ahhoz is jól jön gondolom a gazdasági/pénzügyi képzettség (sajnos nincs kifejezetten olyan szakma vagy szak, ami ehhez a vállalkozáshoz kell). Vagy esetleg szívesen dolgoznék mondjuk egy bankban is. 18/f


2014. okt. 30. 18:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem tudom a szakokat és nem is ismerlek hogy igazából mi is érdekel ( pénzügyön belül ) de a Corvinus az ami ezzel foglalkozik :)
2014. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a PSZF, ha azonnal gyakorlatban akarod a tudásodat kamatoztatni. Mehetsz gm-re vagy psz-re.
2014. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

És amúgy PSZK-s diplomával könnyen el lehet helyezkedni? Kb. milyen fizetésre lehet számítani?

És amúgy Corvinus vagy BGF?

2014. okt. 30. 20:26
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én másodév végén már dolgoztam teljes 8 órában.

Psz szakos voltam. Ha psz szak akkor PSZF, ha gm, akkor tök mindegy.

Ha gm-re mész akkor inkább a családi vállalkozásban fogod tudni kamatoztatni, ha psz, akkor bárhol.


Véleményem szerint az alapképzést a PSZF-en érdemes, mert sokkal gyakorlatisabb a képzés (megkapod a végén a mérlegképest, ha pénzügy, ha számvitel) után pénzügy msc a Corvinuson.

Azt szokták mondani, hogy ha számvitel akkor a pszf, ha pénzügy akkor a corvi, de az igazság az, hogy nem igazán lényeges, én a pszf-en végeztem pénzügy szakon és 97%-os pénzügyes msc felvételit írtam, a corvisok pedig olyan 70-80-at szoktak (tanár mesélte), szóval ahogy érzed.

Bármit is választasz a lényeg az, hogy befektetésként kezeled-e azt az x évet amit ott töltesz vagy csak haverok, buli, fanta.

A Corvinus vs PSZF témában pedig érdemes itt a gyikon visszakeresni, ezer ilyen kérdés van.

2014. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon primitív kérdés lesz: psz és gm között végül is mi a különbség?
2014. okt. 30. 21:35
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A psz ugye a pénzügy-számvitel szak, itt elsősorban a vállalati pénzügyekre(több félév), a kötvény, részvény kockázatmanagment, számvitel (több félév), banktan, közösségi pénzügyek, elemzés-ellenőrzés, komplex elemzés, kontrolling, pénzügyi tervezésre fókuszálnak.


A gm-en inkább a managment, marketing, vállszerv, stratégia, tevékenységmanagment van a fókuszban, persze gm-en is van egy kis számvitel és egy vállpü, de itt vége is, szóval nem igazán megfogható a szak, mindenből egy kicsi, de semmit nem tanulsz meg mélységekben.


Az alapozó tárgyak, analízis, valszám, stat1, stat2, opkut stb azonosak a psz és a gm szakokon, de utána ahogy írtam is elég markánsan eltér.

2014. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Corvinus vagy BGF kérdésre én azt mondom hogy Corvinus .. Szerintem jobb ! De ez csak az én véleményem :)
2014. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Az utolsótól szeretném megkérdezni, hogy járt-e a PSZF vagy a Corvinus psz szakára esetleg? Csak, mert azt írta az első kommentjében, hogy nem ismeri a szakokat.

Ebben az esetben nem célszerű, ha nem mond látatlanban véleményt, mert dolgoznak velem olyan munkatársak a könyvvizsgáló cégnél, akik a Corvinusról jöttek és ugyan az elméleti tudásokkal nincs gond, de a gyakorlati leképezésben súlyos hiányosságaik vannak, mert egyszerűen nem tanítják meg nekik a gyakorlatot.

Profán példa, de ki akar olyan kajájából enni, aki csak elméletben tud főzni?

Mivel minkét sulit ismerem, a Corvi pénzügy msc-jén most diplomázom ezért azt hiszem megalapozottan állíthatom, hogy ha valaki psz szakban gondolkodik, akkor kategóriákkal jobb, ha a PSZF-en végez, mintha a Corvin.

Nem véletlen, hogy a PSZF-en megkapják a mérlegképest is a diploma mellé mind pénzügy, mind számvitel szakon a hallgatók, míg a Corvin különbözeti vizsga kell hozzá.

2014. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem kell kulonbozeti vizsga. (En egyebkent pont, hogy forditva hallottam). En ugy tudom, hogy aki a Corvinuson teljesiti a meghatarozott szamviteles targyakat, az megkapja. A tanszeki honlapon legalabbis ez szerepel. Igazandibol penzugy szakiranyon is kotelezoen valasztani kell a szamviteli targyak kozul, szoval ok is mrgkaphatjak siman, nemcsak a szamvitelesek.

A penzugy nem hiszem, hogy jobb lenne a BGF-en. Ott van az alapkepzesnel az SPM-(IMP). Gyakorlatilag emelt szinten tanuljak a matekot, penzugyet, mikrot meg ilyen finomsagokat. Latom mennyit tanulnak, az, hogy te ilyen jora megirtad egyaltalan nem biztos, hogy a BGF-nek koszonheted. Azert megneztem volna, hogy akik meg toletek a Corvinusra jelentkeztek, atlagban mennyit irtak. Igy azert realisabb lett volna a kep.

Szerintem amiert megeri a Corvinust valasztani az a rengeteg szervezet, szakkollegium. Kapcsolati toket kivaloan lehet epiteni ezeken keresztul. Mellesleg a Financial Times business school ranking-ben Kozep-Europabol is csak a Corvinus talalhato meg.

Kerdezem en, ha olyan szinvonalas a BGF, akkor a rangsorokban miert van az, hogy fel sem kerulnek sokszor? Vajon miert nincsenek hallgatoi szervezetek? Elarulom: aki 260 meg haromszaz valahany ponttal bekerulnek nincs igenyuk ilyesmire. Marpedig ok alkotjak a legnagyobb reszet a szaknak. Iden azt hiszem 3 ember kerult be, aki megutotte volna a 458 pontot. Nalunk kb. fele allamis. Vagyunk vagy 200 valahanyan.


Lehet, hogy elmeleti a kepzes, de tobb minden szol a BGF ellen. Persze arrol nem irtal, hogy a TO katasztrofa, plane vizsgaidoszakban. Az iskola semmirol sem ad tajekoztatast szinte, a kesedelmi dijakert a penzt meg jol beszedik. A tanarok valami katasztrofak. Sokszor olyat kerdeznek, ami el sem hangzott az oran, es a konyvben sincs benne. Erdemes megnezned a markmyprofessor oldalt, sokkal tobb rossz tanar van, mint nalunk. Rengeteg egymasraepules is van. Ha buksz egy kotelezobol, akkor tuti, hogy csuszol a tanulmanyaiddal. Csak a vak nem latja, hogy a BGF egyaltalan nem diakparti iskola.Ha felmesz a BDO facebookjara, ki szoktak rakni a gyakornoki beszamolokat. A BGF-rol altalaban konyvelok kerulnek ki, Corvinusrol dontesmeghozatalban resztvevo vezetok, vagy dontes elokeszitok. Persze vannak kivetelek mindket oldalon, de nagy altalanossagban ez mondhato el.

2014. okt. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne kellene a pénzügy alapképzéses Corvinusoknak különbözeti a mérlegképeshez? Csak a számvitel szakosok kapják meg azonnal.

A csoporttársaim msc-n mostanság csinálták meg jópáran. A PSZF-en van megszervezve a Corvinusos mérlegképes különbözeti vizsga és elég sokan elvéreztek. Nem azért véreznek el egyébként, mert ostobák, hanem azért, mert egyszerűen nem tanítják meg nekik a gyakorlatot. A PSZF-en azonban nagyon keményen (tan-könyvelőiroda, szigorlat szintű számvitel szóbeli harmadéven stb) és számon is kérik.

Ezzel szemben, ha a PSZF-en végzel, akár pénzügy, akár számvitel szakon a sikeres ÁV után azonnal megigényelheted a mérlegképest. Tehát lehet, hogy te mást hallottál, de én a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy pénzügyesként megkaptam a diplomával együtt minden különbözeti nélkül a BGF-en.

Ami a pénzügyes vonalat illeti, a pénzügy szakirányos képzésnek ugye három sarokköve van ( vállalati pénzügyek, közpénzügyek és adózás), nem most a vállpü kapcsán igenis fontos, hogy képes legyél a gyakorlatban felépíteni egy pénzügyi tervet ezt a Corvinuson csak cash-flow szinten tanulják, míg a PSZF-en mérleg, eredménykimutatás és likviditás fronton is a gyakorlatban. Közpü, nos ennél unalmasabb tárgyegység viszonylag kevés van, mindkét helyen szívás és utálják a hallgatók, nem azért, mert nehéz, hanem egyszerűen marha sok időt elvesz az anyag feldolgozása. Adózás, nos látom, hogy a munkatársaim a könyvvizsgálócégnél úgy jönnek a Corvinusról, hogy nem tudnak összeállítani egy adóbevallást élesben, ami sztm vicc. Igen valóban tisztában vannak az elmélettel, az újraelosztás fogalmával, de ha már arról van szó, hogy az adatkupacból válogasd ki, hogy mik lehetnének az adóalap növelő és csökkentő tételek az adott cégre levetítve ott megáll a tudomány.

Mondom még egyszer nem azért, mert ostobák, hanem mert nem tanítják meg nekik a gyakorlatot.

De egyébként akikkel most járok msc-re a Corvinuson ők is erről panaszkodnak, hogy csak elméletet kaptak és gyakorlatot szinte semmit és még itt az msc-n függetlenül attól, hogy elvileg a Corvinusos tematikára épül sok esetben előnyben vagyok és kérdezgetik, hogy basszus ti ezt tanultátok?? Sokan ki vannak emiatt akadva és azt mondják, hogy ha újra dönteni kéne, akkor az alapot inkább a PSZF-en csinálnák meg. Ha már msc-n vagy az más tészta, ott az a lényeg, hogy mélyíts a elméleti tudást, de az alapképzésnek a gyakorlatba is bevethető tudás a lényege.

Egyébként igen van SPM és társai ez tény, de azt elfelejtetted hozzátenni, hogy viszonylag kevesen képesek azzal a csoporttal felvenni a tempót és sokan azt mondták, hogy elsőbe azon voltak, hogy szándékosan megbukjanak, mert egyébként nem lehetett a spec matekról kikerülni és azon túl, hogy bizonyítások magolását várták el, az alap matekképzéshez képest sok különbség nem volt.


Az FT rangsor, az oktatói kiválóság (van-e doktorid van nincs, röhej) alapján van összeállítva, ha megnézed a rangsorral kapcsolatos információkat az FT oldalán 4 oldalban részletezik, ráadásul arra a listára, (ez is benne van), csak olyan felsőoktatási intézmények kerülhetnek fel, ahol van doktori képzés. A Corvinuson teljesen természetes, hogy több doktor, habil stb tanít és van phd képzés. A BGF-en is egyre több phd-vel rendelkező tanár van, de lássuk be, hogy egy BIG4 könyvvizsgáló cég partnerét pont nem fogja érdekelni, hogy neki van-e doktorija vagy nem, mert olyan gyakorlati tudásbázissal rendelkezik, amit nem überelhet egy az elméleten elmolyolok doktor. De nagyon sok cégvezető, risk manager, vezető kontroller, auditor, a MÁK volt vezetője stb is az oktatók között van, akiktől nyilván mivel gyakorlati és naprakész a tudásuk szívesebben tanulsz, mint olyasvalakitől, aki 1995-ben írt egy könyvet és szevasz. Ha fel akarsz építeni egy sikeres céget, akkor nyilván nem olyan ember véleménye fog érdekelni, aki egyszer valamikor írt egy könyvet a cégek vezetéséről, hanem egy olyan emberé, aki egy jól működő és sikeres céget visz és számtalan válsághelyzetet kezelt. A dolgok nem attól működnek, hogy valamiről csak gondolkozol, hanem attól, hogy cselekszel is. Na nekik ezért nincs phd-jük, mert e nélkül is kiválóan érvényesülnek az életben és nincs is rá idejük. A pénzügy-számvitel alapszak a gyakorlatról szól ezért jobb választás a PSZF. Az msc, ahogy írtam más tészta.

A ponthatárokkal azért nem érdemes előhozakodni, mert semmit nem jelent. A PSZF-en tény, hogy mindenkinek megadják az esélyt, de nagyon keményen meg is szórják a népet. A felvett hallgatók kb 30%-a végez időben és max 50%-ig nő ez a szám csúszással. Tehát, akiket kiengednek diplomával a kezükben, azoknak megvan a szaktudásuk.

Már ne is haragudj, de úgy állítottad be a PSZF-eseket mintha igénytelenek lennének, én nem érzem magam annak és mivel már másodév végén teljes 8 órás állásom volt egy BIG4-nál ezért a munkaerőpiac sem tart annak. Úgy érzem, hogy kiváló oktatásban részesültem, remek programokon vehettem részt, két félévet voltam kint külföldön (a svédeknél és Izlandon) beszélek három nyelven szóval az, hogy ki mit hoz ki a felsőfokú tanulmányaiból az nem az oktatók phd-jén múlik, hanem saját magán. Egyébként ha már nyelvoktatás, a Corvinuson csak mikro, makro és pénzügyi szaknyelvet (angol, német, francia stb) tanulnak a hallgatók, a PSZF-en egy komplett félév csak a számvitel és audit angolról szól, ami pénzügyesként is baromi hasznos. Nem két csoporttársamnak adtam kölcsön ezt a könyvet tavaly óta pénzügy msc-n.

A TO tényleg nincs a toppon a PSZF-en, de nekem a 3,5 év alatt kb beiratkozáskor volt velük dolgom meg a diploma átvételének szervezésekor. Igen van különeljárási díj, de basszus, aki ott le akar diplomázni az ne alibizni járjon már be, hanem adja be azokat a nyomorult házi dolgozatokat időben, nem kérnek lehetetlent.

Hallgatói szervezetek vannak a PSZF-en is, szakkolik is stb, szóval ezt nem tudom honnan veszed, de nem igaz, hogy nincsenek.

Az pedig kifejezetten el kell utasítanom, hogy a tanárok katasztrófák. Nagyon jó tanárok vannak a főiskolán, az tény, hogyha órán a telefonodat nyomkodod, akkor nem tanulsz semmit, de ez nem az ő hibájuk. Azt, hogy rosszak a PSZF-es tanárok csak azok állítják, akiknek a főiskola pusztán a haverok, buli, fanta sztoriról szól. Igen a tanárok akkor is számon fogják kérni az anyagot, ha te tegnap este a saját rókádban fetrengtél, na most ha ezek után nem vagy képes levizsgázni az nem a tanárok hibája.

És igen például adózásból nem csak a tankönyvet fogják tőled számonkérni, hanem igenis a NAV oldalán lévő tájékozató füzetekből és esettanulmányokból is tanulni kell, ez el van mondva félév elején. Miért ne lehetne onnan tanulni, az interneté a jövő ráadásul a NAV a magyar adóellenőrzési szerv, akkor mi a gond azzal, hogy azt kell megtanulni, amit a NAV is kér a való életben?

Nem véletlen, hogy egy PSZF-es ki tud tölteni egy adóbevallást de egy Corvinusos nem.

Tanulni kell, a PSZF-es diplomát nem adják ingyen! Igen, ahhoz, hogy PSZF-es diplomád legyen kitartónak és céltudatosnak kell lenni és igen vizsga előtt egy értelmes ember nem megy el bulizni reggel hatig.

Amúgy a matek számonkérésről annyit, hogy az egyik alapképzéses csoporttársam a PSZF-en csinálta nappalin a psz szakot és mellette levelezőn a gm-et Corvinuson (ő a PSZF-en akart tanulni, az anyjáék meg nyomatták a Corvinust) egy félévben volt mindkét suliban a valszám vizsga. A Corvinuson kb átnézte a jegyzeteit és 3-ast írt,a PSZF-en harmadjára sikerült a vizsgája, pedig nem voltak nehezek, velem együtt volt az első vizsgán én négyest írtam, őt kivágták, a Corvinuson meg hármast kapott. :D

Egyébként mivel msc-n is van két félév matek láttam, hogy a matek kapcsán is előnyben vagyok, mert a PSZF-en igenis normálisan leadják és számon is kérik a tárgyakat.


Igen sok az egymásra épülés, de ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy pl: a számviteli alapok nélkül majd neked leadják a konszern számvitelt és te marhára le fogsz belőle vizsgázni.

A tantárgyi egymásra épülések csak azoknak fájnak, akik nem tanulnak, akik meg nem tanulnak azoknak ne legyen psz-es diplomájuk, mert rontják a képzés reputációját, azok menjenek kermarkra!


Nem utolsósorban, a BDO nem színvonal, csak mosolygok ezen.

2014. okt. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!