Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik egyetemet és milyen...

Mark0803 kérdése:

Melyik egyetemet és milyen szakot javasolnátok továbbtanulásra?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy 5 éves gimnázium harmad éves tanulója vagyok. Nyelvi osztályba járok. Jó tanulónak mondhatom magam, érettségi tantárgyakat nézve csak történelemből nem vagyok ötös (4). Matek nagyon megy, de csak középszinten tanulom. Angolból már a nyelvvizsgára készülök, természettudományi ágak közül a fizika megy a legjobban. Informatika érdekel a leginkább, ebből emelt szintű érettségit szeretnék tenni. Valamilyen informatikával foglalkozó egyetemen szeretnék tovább tanulni. De hol? Mérnök informatikus szakkal szemezgetek, de szeretnék megismerkedni más szakokkal is. Mit ajánlotok?
2011. okt. 19. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szereted a fizikát is, akkor villamosmérnök.
2011. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szeretem a fizikát is, de az informatikát sokkal jobban.
2011. okt. 19. 17:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet belőled programozó, is. De ahhoz még tanulj több matemtikát az iskolain kívül.
2011. okt. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"tanulj több matemtikát az iskolain kívül."..

Szerintem felesleges, én gimiben jóval többet jártam az iskola mellé, mint órákra, így nyilván matekból is a bukás szélén táncoltam, mint szinte mindenből.

Mégis megszereztem a diplomát. Főiskolán/egyetemen úgyis a újratanulod az egész matekot, de komolyan, kb. onnan indul az egész, hogy halmaz..(aztán a végére persze nagyon eldurvul, de szerintem nem kell hozzá a középiskolás matektudás, hogy követni tudd)

2011. okt. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"De ahhoz még tanulj több matemtikát az iskolain kívül."

Minek? Komolyan kerdem. Milyen matekot nem tanitanak meg az egyetemen, ami a programozashoz kell?

2011. okt. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, nem kell külön a matek, megtanítják.

Döncike:

gyakorlatilag semmit nem tanítanak középszinten, ami majd egyetemen kell. A biológia szakhoz, ami ugye közel sincs a matekhoz olyan matematika alapozónk volt, hogy középzintűvel csak pislogtam. Se mátrix, se határérték, se deriválás, se integrálás... Szégyelltem magamat, hogy ezeket tanulnom kell, és nem tudom.

Persze ha jó a gimi, középszinten is tanítanak annyit, hogy elég legyen. (Én sajnálom, hogy az Istvánban nem mentem emelt matekra. Jó tanárom lett volna. - Ja, kérdező, bocs, de nem István szintén? 5 éves a nyelvi osztálya. Persze máshol is. De talán...)

2011. okt. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Szégyelltem magamat, hogy ezeket tanulnom kell, és nem tudom. "

En is biologiat csinaltam, es en se tanultam gimiben a fennt emlitett dolgokat. Azert mentem egyetemre, hogy majd ott megtanuljam. Ugy erzem felesleges lett volna olyan dolgok megtanulasara pazarolni a gimis eveket, amit majd egyetemen kell megtanulni. Kulonben minek az egyetem? :-D

2011. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"gyakorlatilag semmit nem tanítanak középszinten, ami majd egyetemen kell."

Azért az egyenletrendezés, -megoldás (legalább másodfokig), trigonometria és hasonlók erősen kellenek, és azokat nem veszik újra, de az tény, hogy ha ezeket nagyjából tudod, nagy gond nem lehet. :)


Amúgy nézhetsz olyat is, hogy mechatronika.

2011. okt. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!