Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lehetséges elvégez...

Szerintetek lehetséges elvégezni normálisan két egyetemet egymás mellett párhuzamosan?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy most kezdtem szeptemberben a gazdálkodás és menedzsment bsc-t nappalin. De tudni kell, hogy először én gépészmérnökire jelentkeztem bme-re, nem vettek, föl aztán elvégeztem egy szakmát utána újra jelentkeztem és ismételten nem vettek föl, így jött a BGF mert azt jelöltem meg másodiknak.


Na most így, hogy véget ért itt az első beszámoló hét, arra gondoltam, hogy elkezdeném szeptembertől levelezőn a járműmérnökit a Széchenyi Egyetemen. Nem könnyű a BGF, de mivel nem dolgozok mellette, maradna még mellette időm tanulni bőven, és így se sikerültek rosszul most az első zhim. biztos, hogy lesz ez még ennél nehezebb is, de most ugye elkezdtem itt ilyen gazdasági meg üzleti tantárgyakat tanulni, rájöttem, hogy ez nem igazán nekem való. Persze most már biztos nem fogom félbe hagyni, de a jövőben én mérnökként szeretnék majd tevékenykedni.


Tehát a kérdés az lenne, hogy elvégezhető ez a két szak egyszerre egymás mellett? Mert ugye végülis talán a két létező legnehezebb szakról van szó.

És még az érdekelne, hogy egy levelező képzésen mennyit kell bejárni, mennyivel nehezebb elvégezni mint mondjuk ugyanaz nappalin stb... Ha van esetleg itt olyan aki levelezős bármin v két dolgot tanul egyszerre annak megköszönném ha leírna pár infot erről az egészről előre is köszönöm a válaszokat.



2014. nov. 2. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jó matekos agyad van akkor lehetseges.
2014. nov. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
matek az megy de nem hiszem h csak ennyin múlna az egész
2014. nov. 2. 13:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha azt nem bírtad összehozni hogy felvegyenek gépészre (úgy tudom most 390 körül volt a ponthatár) nem hiszem hogy eltudnál végezni egymás mellett 2 bsc-t

Amúgy van olyan évfolyamtársam aki 2 szakot végez egyszerre és melózik is mellette (info és gépész) ilyen kb 300ból 1 ember van, de ő nem kicsit zseni

2014. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én nem tartom magam zseninek, de elég könnyen tanulok, matekkal sincs gondom, 2 emelt érettségim van, csak gépészhez egyik sem jó... A szakmám meg szintén járműgépész, és műszaki szakközépbe jártam.

És szerintem beleférne az időmbe a gm mellett.

2014. nov. 2. 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha sikerül jól beosztanod az idődet az nagyon sokat segíthet. Azt, hogy a levelező mennyivel nehezebb, nem tudom, de minden esetre sok szerencsét.
2014. nov. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Jó időbeosztás és agy kérdése. Én 2 Msc-t végeztem egyszerre agrár-mérnök és mérnöktanár, de nem együtt kezdtem őket, mert úgy elég erős lett volna. Sikerült mindkettőt befejeznem halasztás nélkül.
2014. nov. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én sem egyszerre kezdeném... egyiket már elkezdtem
2014. nov. 3. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!