Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha újra akarom kezdeni a...

Ha újra akarom kezdeni a középiskolát és egy másik suliban, akkor újra kell írnom a felvételit idén is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet, hogy nagyon megbántam, hogy ebbe a suliba jöttem, nem néztem utána rendesen(ország egyik legjobb gimije), csak ezt javasolták nekem, mint "jó tanulónak", de egyáltalán nem nekem való, kezdek megijedni mert az egyik tanárunk előadta magát, hogy innen mindenki továbbmegy egyetemre és értelmiségi lesz belőle, pedig nekem nem feltétlenül ez a célom. Nyelveket is tanulnék, abban pedig elég gyenge az oktatás. Szóval szeretnék átmenni jövőre egy közepes erősségű szakközépbe, ahol nem halok bele a magolásba, és úgy is lehetek jó(4-es 5-ös), mert itt talán 3,5-ös átlagom lesz félévkor és ha így "végigbukdácsolom" a középiskolát valószínűleg ösztöndíjra sem lesz lehetőségem és elcsesztem 4 évet a semmiért:( Bocsi a regényért csak nagyon stresszes vagyok emiatt és ki kell írnom magamból... Szóval szerintetek újra kell írnom az idei felvételit? És azt hogy tudnám elintézni? Ismételhetek évet "csak úgy", vagy ezt valahogy kérvényezni kell, vagy valamit intézni kell? Az iskolába, ahova menni szeretnék, be kell mennem, hogy hajlandóak-e felvenni? (Eddig csak olyanról hallottam, ha valaki évet ismételt-persze nem bukás miatt-, hogy egy jobb iskolába akart átmenni nem egy úgymond gyengébbe) Köszönöm annak aki elolvasta és válaszol!:)

2014. nov. 8. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem célod az érettségi? Hát akkor mi a célod? Meg mit keresel a gimiben?

4 év alatt baromi sokat lehet fejlődni, de egy gyenge szakközépbe tuti nem fogsz.

A másik dolog, hogy az amit a gimis közösség hozzáad teljesen más, mint amit a szakközepes. Más emberek, más célokkal.

2014. nov. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Érettségit szakközépben is kapok, és nem az ország leggyengébbébe mennék, csak valahova, ahol nem alap, hogy valaki napi 3-4 órát MAGOL és nem tanul, és ahol lehet sikerélményem, mert itt sosem leszek a jók között, és nekem szükségem van a dicséretre..:) A felvételi-újraírásos dologról tudsz valamit?:)
2014. nov. 8. 12:12
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Higgadj le.

2. A 3,5-ös átlag nem bukdácsolás, azon kívül csak rajtad múlik, lesz az még jobb is. Ahogy bekerül az ember középiskolába, ront.

3. A felvételi pontszám nem a középiskolai bizonyítványból jön ki, az csak egy része, vagy az sem, hanem az érettségiből.

4. Egy jobb iskolában több municiót kapsz az élethez, egész más a környezet, a tanárok.

5. A szüleid mit szólnak ehhez?

6. Nem lehet szire-szóra évet ismételni, ez nem étterem, hogy kérek még egy adag levest. Az oktatás pénzbe kerül, az állam nem pocsékolja a pénzt.

7. Ha át akarsz menni, nem újrakezdve, hanem folytatva a tanulmányaidat, valószínűleg különbözeti vizsgát kell tenned az itt nem tanult tantárgyakból. Nyilvánvalóan az igazgatót kell megkérdezni, hogy átvesz-e.

2014. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Iskolát akarok váltani, pont. Szüleimmel már megbeszeltem, egyetértettek, mert látják, hogy mennyire szenvedek itt. Valaki meg tudja mondani, hogy hogyan csináljam, és először is, hogy újra kell-e írnom a felvételit?
2014. nov. 8. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Bemész egy kinézett iskolába, átvesznek, elmondod mizu, a legjobb az lenne, ha átvennének, most tanulnád a nyelveket, picit kieresztenéd a gőzt, ők magán tanulónak tesznek, nem kell bejárni, év végén kéred, hogy halassz és bekapcsolódsz a kilencedikesekhez, mintha mi sem történt volna.

De persze ebben partnernek kell lenni a sulinak is.

2014. nov. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Melyik iskolába jársz most, amit nem szeretnél?

Szerintem amúgy nem tudod újraírni a felvételit, csak ha Nyek-es (nyelvi előkészítős) vagy :(

2014. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ma 15:05: tehát akkor most menjek el egy suliba és iratkozzak át? De azt nem csak felevkor lehet?

Utolsó: Szent István Gimi..

2014. nov. 8. 21:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem, nincs megszabva, az iskola hajlandóságán múlik. :) Az ismeretség nem árt persze.

De nekem majdnem így volt. Engem kicsináltak az egyik gimiben (hosszú sztori, ártatlan voltam benne, csak sikerült belekeveredtem az iskola piszkos ügyeibe, pedig nem csináltam semmit), aztán így jártunk el. Annyi, hogy én április elejével mentem át, a maradék időben pedig az idegeimet ápolgattuk az iskolaváltás után, mert majdnem az öngyilkosságba kergettek.

2014. nov. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó jesszus:o azért nekem nincs ilyen nagy bajom, az oszttarsak és a tanárok is elmennek, csak rajottem hogy nem illek ide:/
2014. nov. 8. 23:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez van, már túl vagyunk rajta, azóta már leérettségiztem.


Remélem megoldódik és megtalálod a boldogságot :)

2014. nov. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!