Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet esti tagozaton...

Hogyan lehet esti tagozaton érettségizni?

Figyelt kérdés

Mennyi idő kell hozzá? Emeltet is tehetek? Nyelvet is lehet választani? Milyen időpontokban vannak az órák?

Anyuék idejében még teljesen máshogy működött, ezért ő most nem tud nekem segíteni, mert valószínűleg sok minden változott, ezért van most ennyi kérdésem.:)

Légyszi írjatok le mindent!



2014. nov. 8. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy hány éves (szerintem 2-4 között, de inkább 4).

Ugyanúgy tehetsz emeltet, de nem hiszem, hogy van hozzá fakultáció, így az ehhez szükséges anyagot máshol/máshogyan kell elsajátítanod.

Nyelvet kell választani, már néhány éve az estiseknek is kötelező nyelvből is érettségizni.

Az órák szerintem iskolafüggően vannak, én heti 2-3 napot mondanék nap 3-4 órával, de nem tudom pontosan.


Remélem így is segítettem valamennyit :)

2014. nov. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Estin 2 vagy 3 év alatt lehet érettségizni. Ugyanúgy lehet szalagavatózni, ugyanaz vonatkozik rád is, csak elnézőbbek, 30%-ot hiányozhatsz, de nem kell róla orvosi igazolás, de az fölött már osztályozó vizsgát kell tenned.

Diákigazolvány jár estin is, de Tb-t az iskola nem fizeti!

Nyelvet lehet választani, ha az adott iskolában van mindkettő idegen nyelv, és összejön legalább 10 fő.

Az órák nálunk 15:30tól 21:00-ig voltak, heti 3 napban.

Emeltet is lehet tenni természetesen, az első érettségi ingyenes, de utána már fizetni kell, ha esetleg megbuktál volna vagy ilyesmi, asszem 15000Ft.

Nálunk biológia, infó, magyar, matek, angol/német, töri volt, 2hetente beszámoló volt(nem felelet, hanem írásban) és fél évente írás és szóbeli vizsgák, amikre 20-20db tétel volt+írásbeli feladatok(ilyen volt érettségis feladatok voltak+irodalomból szövegértés)

Osztályfőnök van itt is, a fontosabb dolgokat megbeszéltük, de ez már nem dedó, szóval nem ilyen dedós dolgok vannak itt már. Itt már felnőttek vannak, dolgozó családanyák illet családapák, tudják, hogy mi a kötelesség és ennek eleget is tesznek.

A hátránya annyi, hogy nagyon drága szerintem.

[link]

[link]


Én nem ezekbe az iskolákba jártam, ha kérdésed van íj nyugodtan.

2014. nov. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én győri vagyok.:)
2014. nov. 9. 18:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég fárasztó (sajnos)
2016. okt. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!