Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki elvégez egy egyeteme...

Ha valaki elvégez egy egyetemen egy FSZ-t ami pl.4 félév, akkor fogynak az államilag támogatott féléveinek a száma, ha továbbtanulna utána felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

2014. nov. 9. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Természetesen fogynak, hisz FSz is felsőoktatásban lévő képzés.
2014. nov. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

És ugyanazok a szabályok vonatkoznak mint a felsőoktatásban? Kreditek stb.

Megéri egy ilyet elvégezni? Könnyebb mint egy egyetemi képzés?

2014. nov. 9. 20:31
 3/14 anonim ***** válasza:

"És ugyanazok a szabályok vonatkoznak mint a felsőoktatásban? Kreditek stb."

Annyi különbség hogy felvételinél bármelyik két érettségi tárgyból számolhatják a pontokat nincs meghatározva, hogy miből kell, ellenben az alapszakon már ez kötött miből számolják. Végzéshez, okj bizonyítványhoz nem kell nyelvvizsga. Rövidebb dolgozatot, nem szakdolgozatot kell írni okj szakmai záróvizsgához, de védeni ott is kell.

"Megéri egy ilyet elvégezni?"

Könnyebb mint egy egyetemi képzés? Alapszak sokkal többet ér, nem annyival ér többet mint amennyivel nehezebb.

2014. nov. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyébként ugyanaz, kreditek vannak félévente vizsgák..zh-k..
2014. nov. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
"Alapszak sokkal többet ér, nem annyival ér többet mint amennyivel nehezebb." Ezt nem teljesen értem, arra célzol hogy nem sokkal nehezebb az alapszak, de sokkal többet ér?
2014. nov. 9. 23:07
 6/14 A kérdező kommentje:

A SZE-re néztem ki, hogy megyek ott ez a két szak van FSZ:

gazdálkodási és menedzsment

kereskedelem és marketing

Alapszakra esélyem sincs bekerülni államira, 460 körül mozog a ponthatár. Megérné az fsz? Vagy keressek valami más alapszakot? Most gépészen vagyok, de egyáltalán nem tetszik szerintem második félévet már el sem kezdem...

2014. nov. 9. 23:12
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen az alapszak nehezebb mint az FSz. De az FSz sokkal-sokkal kevesebbet is ér. Szóval nem annyival nehezebb egy alapszak, mint amennyivel értékesebb papírt ad az Fsz képzésnél.
2014. nov. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Akkor szerinted mit csináljak? Jelentkezzek egy OKJ-s képzésre amíg még megtehetem (már 19 vagyok) és akkor legalább lesz valami szakmám? Vagy kockáztassak egyetemen alapképzéssel? De nincs rá garancia, hogy nem történik az velem mint ami most a gépészen... Vagy pedig menjek FSZ-re
2014. nov. 9. 23:47
 9/14 anonim ***** válasza:

Vizsgáld felül a képességeidet és persze a szorgalmadat!

Attól, hogy a gépész szak nem megy, közel sem biztos, hogy másféle szak nem menne.FSZ-t azért nem ajánlom, mert semmivel sem jobban/többek, mint az okj iskolák ugyanis az FSZ is csak okj végzettséget ad.

Én csak alapszakra mennék a helyedben.

Tanulni mindenütt kell, de nem mindegy miért tanulsz.

Csak vaktában írhatok neked szakokat, ahova próbálkozhatnál.Mit szólnál egy orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus?

Vagy másféle mérnök..pl. környezetmérnök? Vagy kémiával hogy állsz? Rengeteg a variáció..nem ismerlek.

2014. nov. 10. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát a SZE-n e 3 közül csak környezet mérnök van, pedig az 1. érdekesnek hangzik :D Ha találnék valamit ami érdekel is biztos nagyobb szorgalommal tanulnám. Környezetmérnökivel el lehet helyezkedni? Van rá kereslet?
2014. nov. 10. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!