Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetek Történelem szakkal...

Lehetek Történelem szakkal egyetemi tanár, vagy csak osztatlan tanári képzéssel? Azt hiszem 2012-es törvényben ez változott.

Figyelt kérdés

2014. nov. 9. 23:06
 1/5 SeinHime ***** válasza:
Mostmár csak osztatlan tanárképzés után lehetsz.
2014. nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2016-ban indul az utolsó osztott msc képzés.

Ha eddig végzel, és teljesítetted a minimum kredit számot, akkor lehetsz.

2014. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok, bocs már, hogy beleoffolok a kérdésbe, de van ezzel kapcsolatban egy dolog, amit nem értek.


Ha én pl. elkezdtem a régi bolognai rendszerben (BA+MA) a képzést és befejezem tanárként az egyetemet, viszont később még egy szakot szeretnék még tanulni, akkor mire jelentkezzek?


Tehát most töri-magyar szakos vagyok. Elvégzem ezt, leszek ugyebár történelem-magyar szakos tanár. De ha még egy szakot szeretnék elvégezni, pl. a földrajzot, hogy földrajz szakos is legyek, akkor osztatlanon jelöljem be a földrajzot?


Értitek, mi a problémám?

2014. nov. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ha én pl. elkezdtem a régi bolognai rendszerben (BA+MA) a képzést és befejezem tanárként az egyetemet, viszont később még egy szakot szeretnék még tanulni, akkor mire jelentkezzek? "


Jelenlegi állás szerint a 2-5 féléves további szakképzések megmaradnak. Azaz jelentkezhetsz még ilyenre (2016 után is), de ennek előfeltétele a tanári diploma megléte, és úgy tűnik, hogy lesz egy tanítási időintervallum is, amit teljesíteni kell (ped 1-től lehet csak majd jelentkezni ezekre 2016 után)


[link]

[link]


30+7 kredit kimerítése a céltárgy irányába történik. Remélem tudtam segíteni.

2014. nov. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, köszi szépen! :)
2014. nov. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!