Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet ajánljátok,...

Melyik egyetemet ajánljátok, ha kémiát szeretnék tanulni, vegyésznek készülök?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a 11.-ik osztályt, emelt szinten felvettem a tárgyat.

Érdekel és szeretem is a kémiát. Melyik egyetemre érdemes menni, hol milyen a színvonal? Mik a tapasztalataitok? Nehéz bekerüni? És bentmaradni?



2012. nov. 5. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Leginkább BME vegyészmérnök.

A többi egyetem vegyészmérnöki képzését nem ismerem, de itt a legjobb.

Sima kémia szakra lehet menni pl. az Eltére, de szerintem a mérnöki szakok jobbak, jobban el lehet velük helyezkedni - és többet lehet keresni.

Bekerülni általában nem nehéz mert nem túl keresett szakok, a bentmaradás nem könnyű.

2012. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem kell mindig megszokásból BME-zni, meg ELTE-zni. a kémia szerintem szinte mindenhol jó. bekerülni is nagyon könnyű, a kevés jelentkező miatt, de persze a bentmaradás már keményebb dolog. én is másodéves kémiás vagyok, most kaptuk meg a fizkém zh eredményét, 70%-nak bukfenc. nekem is alig lett kettes, de ennek már úgy örülök, mintha karácsony lenne. :-)
2012. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi nektek.

És szeged vagy pécs, valaki tud róluk?

2012. nov. 5. 19:53
 4/4 anonim válasza:
én szegedre járok. a szegedi vegyész képzés elismert, az oktatók közül rengetegnek megvan az mta nagydoktoria, és neves szaklapokban publikálnak. itt is vannak nagyon jó diákok, és nagyon rosszak. a különbség talán az elte-vel szemben szerintem az, hogy itt a nem túl jó diákokat is átengedik kegyelem kettessel. az oktatói kar fiatalodik, és egyre jobb szívűek. sajnos... viszont ezeket a diákokat leszarják, és nem foglalkoznak velük. a tehetséges diákoknak már másodévtől kutatási lehetőséget biztosítanak, tdk, külön foglalkozások, később demonstráció, publikáció. én szeretek itt lenni, fontos, hogy jól kell tanulni, és akkor az ember egy jó nagy családba csöppen be, ahol barátságokat a tanárok az emberekkel. sok kutatócsoport eljár közösen kajázni, italozgatni, sok tanár meghívja a diákokat teára, kávéra, irodába beszélgetni. szóval jó itt, ha jó vagy. ha meg nem, akkor átmész mindenből kettessel, és lesz egy diplomád amivel kitörölheted a segged, mert nem fognak ajánlásokat írni a munkahelyekhez, a diplomamunkán kívül nem hagynak kutatni, stbstb.
2012. nov. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!