Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE programtervező képzésé...

Az ELTE programtervező képzését ajánljátok jobban, vagy a Debreceni egyetemét?

Figyelt kérdés
A két egyetem közül melyiknél van nagyobb esélyem, hogy elvégzem, melyik egyetem diplomájával van nagyobb lehetőségem az elhelyezkedésre.
2013. jún. 15. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az ELTE talán nevesebb, de sok múlik az egyénen is. És Szegedben nem gondolkodsz? Úgy tudom az egyik legjobb informatikai és programozói képzés van Szegeden.
2013. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi különbség van a különböző egyetemek szakjai között, de szerintem minimális. BSc diplomát meg mindegy, hogyan szerzel, nem a papír a lényeg, hanem a tudás. Diploma nélkül is el lehet helyezkedni ha tudsz és mázlid van.


Ahogy #1 is írja, az egyéntől is nagyban függ, hogy el tudja-e végezni. Mindegyik említett szaknál rengeteg otthoni gyakorlásra és tanulásra van szükség az elvégzéshez.


ELTÉről azt tudom mondani, hogy rengeteg a matek már első félévben, és nagy a tempó. Ha még sosem programoztál, akkor a programozós órák is gyorsak lesznek első félévben. Szóval érdemes előtte gyakorolni, illetve matekra gyúrni.

2013. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bocs, elírtam:

BSc diplomát meg mindegy, HOL szerzel,

2013. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A majdnem mindegy hol szerzel az szerintem túlzás, mert vannak azért színvonaltalan helyek is, de Szeged, Debrecen és az ELTE szerintem fej-fej mellett haladnak, eléggé nívósak. Az ELTE-nek talán annyi előnye van, hogy Budapesten könnyebb állást találni egyetem mellé vagy után.
2013. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ELTE, vagy Szeged.

Debrecent inkább ezek után sorolnám.

(Volt ismerősöm, aki az ELTE-t nem tudta elvégezni, majd átment Debrecenbe és ott simán letette a diplomáját. Azért ez elmond valamit a képzések szintjéről szerintem.)

2013. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elte erősebb, debrecenben meg szép az új ik épület. Egyébként tök mindegy.
2013. jún. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ELTE-ről sok olyat hallottam, hogy marha nehéz a matek (szinte már feleslegesen).

én az SZTE-re járok (proginfón), szval én is az SZTE-re szavazok:D

2013. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ELTE Msc elvégzéséhez pedig szinte zseninek kell lenni.
2013. jún. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Az ELTE Msc elvégzéséhez pedig szinte zseninek kell lenni."


Ezt azért nem mondanám, semmivel sem nehezebb, mint a BSc, sőt az első félév könnyebb is volt.

(A második szívás, de csak a sok beadandó miatt.)

2013. jún. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek, programozásban nem vagyok túlságosan otthon, de szerintem a matek az megy :) de csak belejövök a programozásba is :D. Továbbra is várom a válaszokat :)
2013. jún. 16. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!