Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt MAGYART akarok rakni...

Emelt MAGYART akarok rakni most idén, mit kéne átnéznem?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, magántanuló vagyok :)

Mire számítsak? Mire edzek rá agyban?



2014. nov. 24. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Legfőképpen azt nézd át, hogy "rakni" ige mit jelent. Emelt magyar érettségit csak tenni tudsz nem rakni. A könyvet az asztalra lehet lerakni vagy letenni, de vizsgát csak letenni lehet, mert az nem a fizikai mozdulat, ahol szinonimákat lehet használni, hanem egy bevett szókapcsolat. Nem helyettesíthető mindig minden szinonimával, pl az esőre mondhatjuk, hogy esik, zuhog, ömlik, szakad, de hogy valaki leesett a vonatról, arra nem mondhatjuk, hogy lezuhogott, leömlött, leszakadt, bármilyen nagy vehemenciával tette is.
2014. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Király, megmondóember, húzz innen pls. :)
2014. nov. 24. 10:56
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Én normális hangnemben és segítő szándékkal írtam neked, hiszen emelt magyar érettségire készülsz. Ahelyett, hogy megköszönnéd a leírtakat, még másokat sértegetsz. Csak reméld, hogy nem én fogom javítani az érettségidet.
2014. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
MINDENT nézz át! :D Nem lehet csak őgy emelt magyarozni.. Az a legnehezebb emelt érettségi vizsga, mert annyira nem lehet megfogni, hogy mit kérdeznek..
2015. ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!