Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? (Egyetem)

Figyelt kérdés

Már hetekkel ezelőtt írtunk egy ZH-t mérnöki jogi ismeretek tárgyból. Eleve a 2 hetes határidő lejárta után, 4 héttel később kapták csak meg az eredményeket a többiek. (ami azért is röhejes, mert rajtunk meg mindent bevasalnak 2 hét után). Viszont én, és még pár ember akkor sem kapott semmit Neptunban. E-mailezések és utánajárások után kiderült, hogy valószínűleg elveszett a dolgozatunk, így nincs mit tenni, meg kell majd írnunk a pótZH-t.

1) Eléggé sokat tanultam arra a ZH-ra, és ennek most akkor így semmi értelme nem volt.

2) Mi a biztosíték arra, hogy legközelebb nem válik köddé majd a dolgozatom?

3) Fordított esetben mi fizetünk, mint a katonatiszt. Most viszont gondolom nem lesz semmiféle felelősségre vonás.


Viszont én szeretném, hogy ennek legyen valamiféle következménye, mert ez így egy jó nagy sz--ás volt.



2014. nov. 24. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözöllek az egyetemisták közt. :)
2014. nov. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van kérdező. Mivel gondolom nem tudod bebizonyítani, hogy te beadtad a zh-t, és nem ezért nincs meg, mert a zh beszedés körül szépen leléptél a megírt zh-val együtt. Sajnos ez előfordul felsőoktatásban. Tapasztalat, bár csak évfolyamtársaim jártak így. Tehetsz panaszt akár a HÖk akár a tanszékvezetőnél vagy a To-n is kezdheted. ha írásban teszed kapsz rá választ. De nem ajánlom, mert a tanár is ember, kár piszkálni mert végső soron úgyis ő fog értékelni téged. Szóval ha már úgyis felkészültél akkor biztos nem felejtetted el teljesen az anyagot, ráfrissítesz egy kicsit tanulással és megírod ismét. Hidd el ezért másodszor nem fog elkavarodni a zh-d, az már elég feltűnő lenne egy tanárnál, hogy mindig elhagy mindent.
2014. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Persze, a tanár is ember, meg valószínűleg másodszorra is megírom jóra a ZH-t. De itt másról van most szó. Főleg, ahová én járok, tele vagyunk feladatokkal, beadandókkal, amelyeknek 2 hét a határidejük, és ha ehhez nem tartjuk magunkat, akkor is le kell adnunk, csak ugye egy jókora pénzösszeggel egyetemben. Én is mondhatnám, hogy bocs, de fent hagytam a buszon, majd a következő beadandót leadom időre. Ez nem így megy.

2014. nov. 24. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondtam, hogy teljesen igazad van. Tudod jelen helyzetben amit szabad Jupiternek nem szabad az ökörnek, közmondás elmond mindent. Nem igazán tudsz mit tenni.
2014. nov. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, én 3 és fél éve vagyok teljesen kiakadva ugyan ezért, mert ha én fél órával a határidő után adom le a jegyzőkönyvem, akkor már 1000 Ft, de ha ők b*sznak kijavítani a vizsgámat az utolsó vizsga jelentkezési határidejéig, vagy kiírni időben a vizsgákat, akkor az teljesen rendben van. Sajnos tényleg nem éri meg nagyon pattogni, mert a végén úgyis te jársz rosszul. Nálunk szokott lenni hallgatói véleményezés minden félév végén, abba szépen le szoktam ezeket írni. Meg majd most, ha lediplomázom, és eltűnök innen, akkor talán írok valami durván felháborodott levelet a dékánhelyettesnek, vagy valami, bár szerintem semmi értelme nincs, de az én lelkem picit megnyugszik...
2014. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!