Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Színház- és Fimművészeti...

Színház- és Fimművészeti Egyetem színművész szakára érdemes jelentkeznem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok válaszát várom, akik ott voltak hallgatók, vagy most is azok, de ha bármi hiteleset hallottál, úgy hogy nem oda jársz, akkor is érdekel a véleményed! Szóval az a helyzet, hogy nagyon vonz a színészet, tehetséges is vagyok, bár nem tudom eléggé-e (bocs az egózásért, csak nem akarom bő lére ereszteni), viszont egy probléma van: elég szigorú erkölcsök szerint élem az életem. Szóval kb. bárhol, bármilyen társasággal fel tudok oldódni, de csak addig vagyok gátlástalan, amíg nem kell az erkölcseimet meghazudtolnom, viszont úgy hallottam, hogy mind általánosan a színész világban, mind a színművészetin kevesebb gátlással érvényesülhet csak az ember...és ez eléggé aggaszt. Tehát mi a tapasztalat ezzel kapcsolatban?? kérlek válaszoljatok, mert lehet, hogy ezen múlik a továbbtanulásom! :)

2014. nov. 25. 18:35
 1/7 anonim válasza:

Szia, én dramaturgnak készülök, egyelőre színházművészeti

szakközépiskolába járok, nekem is cél majd a színmű, vannak ismerőseim akik már oda járnak.

2014. nov. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Mintahogy a színház világ egy része, a SzFE is inkább liberális. Hozzá kell szoknod, hogy a többség dohányzik,van aki iszik, és biztosan lesznek meleg osztálytársaid. Egyébként szerintem menj el a felvételire, és ha nem találnak elég tehetségesnek és véleményük szerint,, túl erkölcsös" vagy,akkor úgy sem fognak fölvenni, pláne nem ekkora túl jelentkezéssel. Van olyan ismerősöm, akit a 4.próbálkozásra vettek fel.
2014. nov. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
ez ne tántorítson el. valóban igaz, h mind a hallgatók, mind a tanári kar beállítottsága inkább liberális, de vannak kivételek, és mindenki tiszteletben tartja a másik véleményét. (hogy mást ne mondjak: ifj. vindnyánszky attila is szfé-s.)
2015. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vidnyánszky Attilát mire mondod példának?
2015. jan. 18. 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 és id Vidnyánszky Attila melyik színháznak is az igazagatója?:) (miután leváltották Alföldit, vajon miért). Nem csodálom, hogy a fiát felvették a Színműre ekkora protekcióval.
2015. febr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Akkor legyél színész ha van merszed játszani van merszed megmutatni magad, saját magad, és más embert is saját magad által. Kösd fel a gatyád, az SZFE nem játszótér, nagyon jónak kell lenned ahhoz hogy oda felvegyenek. Olvass sok drámát, legyél jártas színház téren (rendezők,darabok,stb.). És a legfontosabb hogy tudj játszani, és ne csak úgy hogy most te elképzeled hogy Júlia vagy és lerogysz a földre. Rengetegen mindenen múlik ez a dolog, kemény felkészülést jelent, van aki ötödjére jelentkezik, tehát érted..
2015. márc. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 Ifj. Vidnyánszkyt előbb felvették, mint ahogy az apja a Nemzeti igazgatója lett. És ő roppant tehetséges, ráadásul az osztályfőnöke (Hegedűs D. Géza) az egyik legliberálisabb személy a színházi életben, tisztában volt vele, hogy Attila milyen családból, milyen nézeteket vallva került fel Pestre.
2015. ápr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!