Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnökök! Melyik szakirá...

Gépészmérnökök! Melyik szakirányra mennétek és miért? Melyik a legnehezebb, melyik a legkönnyebb? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, melyikkel kevésbé?

Figyelt kérdés
Budapesten a Bánkira jelentkezek, de a szakirányt már most ki akarom választani : )

2014. nov. 27. 15:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Majd menet közben rájössz, hogy melyik érdekel a leginkább, és arra jelentkezz. Egyikkel se fogsz mellélőni.
2014. nov. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Az első diplomám államvizsgáját most csinálom, és mivel most is mérnöknek tanulok, ezért a tárgyaim nagy részét átveszik a gépészmérnökire is. ÍGy nincs időm kitapasztalni, mert már a jelentkezésemkor tudni kell, melyik szakirány érdekel, mert a dékán engedélye fog kelleni az attrakciómhoz :)
2014. nov. 28. 01:52
 3/26 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokat szeretnék olvasni :) Elképzelésem van már a szakirányt illetően, de szeretnék meggyőződni arról, hogy valóban olyan-e, amilyennek gondolom, vagy hogy valójában egy másik tetszene? És nem utolsó szempont az elhelyezkedés sem, mivel ezért is csinálok másoddiplomát :)
2014. nov. 28. 01:55
 4/26 anonim ***** válasza:
Akkor legyen tervezes vagy gyartas.
2014. nov. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Milyen szakirányok vannak?
2014. nov. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

4es válaszoló, miért nem a kérdésre válaszolsz? Benne vagy egyáltalán a szakmában, akár hallgatóként is, vagy bölcsészeten tanulsz, csak unatkozol? VÉLEMÉNYEKET KÉREK, hogy tudjam, jól döntök-e az elképzelésemmel...


5. válaszoló: Járműtechnika, CAD-CAM-CNC, Géptervezés szalkirányok vannak :)


Tényleg a kérdésem által kifejtendő véleményekre vagyok kíváncsi, nem arra, hogy valaki odabök 2 szót. Köszi

2014. nov. 28. 15:00
 7/26 anonim ***** válasza:
Igen, benne vagyok, pont ezért is írtam amit írtam. Hülye a kérdés, pontosan azért, amit az első válaszomban is írtam. Szubjektív, hogy kinek melyik a legkönnyebb/legnehezebb, halál mindegy, hogy én éppen melyik szakirányt preferálom (gyártós vagyok egyébként), ha téged nem fog érdekelni, akkor szenvedni fogsz vele. Elhelyezkedni bármelyikkel el fogsz tudni.
2014. nov. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Kiegészítésképpen: nálunk BME-n 6 szakirány van: géptervező, gépészeti fejlesztő, gépgyártástechnológia, anyagtechnológia, épületgépészet, folyamattechnika. Igencsak távol állnak egymástól, ezért írtam, amit írtam. Emberfüggő.
2014. nov. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Mint azt írtam is: OE Bánki érdekel, nem a BME. Najó, írok valamit, amiből talán megérted, hogy mire vagyok kíváncsi, bár szerintem elég világos voltam...


A mostani szakmámról tudok beszélni ha kérdeznek:


milyen előnyt/hátrányt látok (pl előny az, hogy a szakirányomból megkaptam azt a megfelelő tudást, ami kell, de az alapképzés részénél egyáltalán nem ezt érzem), a minőségügy szakirány sokkal több helyen alkalmazható, míg a nyomdászat csak a nyomdaiparban, a csomagolás szakirány is jó, de mégsem az én világom, mert inkább intézkedni, szeretek, és a pontosságra törekszem, zavar, ha valami nincs rendben, stb),


a nehézségben a minőségügy viszi a prémet, rengeteg jegyzőkönyvezés van, és rengeteg statisztika... míg a csomit és nyomdát a legkönnyebbnek mondják (és itt lenne jó, ha minden szakirányról tudnak valaki szót ejteni)


hogyan ítélem meg az elhelyezkedési esélyeimet (és igen, ezért szeretnék másoddiplomát, mert önmagában nem olyan jók a kilátások, mint egy gépészmérnökivel párosítva).


Szóval iylesmire gondoltam, nem egy általános sablonra... Vagy 2 szóra...De ha nem akarsz segíteni, akkor nem szükséges... :)

2014. nov. 28. 16:58
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Akarok, de látom még mindig nem sikerült felfogni a választ. Pedig amúgy a kulcsmondat benne van abban is, amit leírtál: "nem az én világom". Ha az adott szakirány nem érdekel (vagy mondom úgy, hogy nem a te világod, hátha ezt a két szót jobban megérted, ha már te is használtad), akkor baromira mindegy, hogy milyen könnyű vagy milyen nehéz (ez eleve szubjektív, hogy kinek mi az) és hogy milyen konkrét cégek vannak, ahol el lehet helyezkedni, mert MINDDEL elég könnyen (de ha nem érdekel, akkor meg a munkát is utálni fogod, meg mire elvégzed is beleőszülsz).

És igen, azt is felfogtam, hogy az Óbudaira akarsz menni, a mi szakirányainkat csak azért írtam le, hogy lásd, hogy kb semmi közük egymáshoz. Olyan szintű a kérdésed, mint azoké, aki érettségi előtt áll, és megkérdezi, hogy orvos legyen, mérnök, angoltanár, kecskepásztor vagy hímringyó, és ehhez kér véleményeket és tapasztalatokat. Elmondhatom neki, hogy hú de milyen jó mérnöknek lenni és milyen elhelyezkedési lehetőségeim vannak ezen és ezen a területen, de ha nem érdekli igazán, akkor tök fölösleges. Ha meg érdekli, akkor úgyis tudja mit akar. Egyébként melyik szakirányt nézted ki? Mert azt írtad, van már valami sejtésed mit akarsz.

2014. nov. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!