Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnökök! Melyik szakirá...

Gépészmérnökök! Melyik szakirányra mennétek és miért? Melyik a legnehezebb, melyik a legkönnyebb? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, melyikkel kevésbé?

Figyelt kérdés
Budapesten a Bánkira jelentkezek, de a szakirányt már most ki akarom választani : )

2014. nov. 27. 15:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

PLC-van a Bánkin is bár elég kapkodva adják le, nem megtanulható, max önszorgalomból utána otthon a tananyagon kívül, az most pont nem lesz meg ebben a félévben, sajnos nem tudtam már időt fordítani rá. 3 félévet tanultam itt C++-t, 2-3-5-ös eredményekkel, és nekem is megtetszett a programozás, egy jó barátom mérnök infós, tőle lehet bármit kérdezni :)


Járműtechen most egy komplett soros 6 hengeres motort rajzolok kézzel A/1-es lapra, jövő hétre, szóval kell nyomatni tisztesen, és ez 1 tárgyam a 9-ből. De akár CNC-re mész, akár erre, jó választás lesz. Én ebben a hónapban intézem a kooperatív gyakorlatomat a Suzukinál, remélem összejön:)

2014. dec. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Rejtőn is 1 félév a szabvez, és ezen belül csak 4 gyakorlat PLC, még jó, hogy a párom Kandós, úgyhogy meglett a tárgyam, pont tegnap :) Kandós ismerősöd van? Ő biztos tudna segíteni ebben :) Drukkolok a koophoz, remélem, össze fog jönni :) Járműtechen mennyi rajz van? Mennyire matekos, mennyire mechás a szakirány? Mi a jellegzetessége?
2014. dec. 5. 16:13
 23/26 anonim ***** válasza:

Van 1 Kandós ismerősöm de ő csak melegedni jár be kb. Egyedül kell megtanulnom, csak elég idő kell rá. Mindegyik szakirányon sokat kell számolni, képleteket megjegyezni, a matek nagyon kell, de főleg a fizika-mechanika-áramlástani ismeretek, és ezek alapja a matek. Szerintem a rajzmennyiség is kb ugyanannyi a 3 szakirányon, talán a CNC-seknek többet kell gépen rajzolniuk de csak a suliban, munkahelyen sokat kell mindenkinek ha olyan posztra raknak. Nálam most a motort megelőzően egy csomó mindent kellett szerkeszteni (tangenciális erődiagram, indikátor diagram, tömegerő diagram, vezérműtengely bütyök, hajtómű rajz és tervezés, technológia tervezés CNC gépre, stb.), félév eleje óta rajzolok és úgy tanulok mellette mindent, és a többi beadandót is mellette kell csinálni.


Hát igen, akinek van párja, annak könnyű :)

2014. dec. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Ühüm... Hát a rengeteg jegyzőkönyvhöz hozzá vagyok szokva, de rajzolnunk csak egy félévig kellett... Köszönöm a válaszod, igyekszem helytállni :) Egyébként ha adhatok egy tippet: a bécsi műszaki múzeumban rengeteg szuper gépészeti cucc van, ma voltunk ott, és hát teljesen el voltam ájulva az egésztől! Egy részét próbálgatni is lehet... :) Szó ami szó, ha törik, ha szakad, ha különtanár kell, akkoris elvégzem ezt a szakot :) Tényleg köszönöm a sok segítséget :)
2014. dec. 7. 22:08
 25/26 anonim ***** válasza:
Hát hajrá, sok sikert, ez a jó hozzáállás, én is így vagyok a gazdinfó szakkal:) Ha gondolod facebookon felvehetjük a kapcsolatot, ha még lenne kérdésed a jövőben, és kollégák leszünk. És ha nem bánnád én is kérhetnék ott segítséget tőled, ha majd a jövőben gazdinfón leszek.
2014. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Rendben, írok privit :)
2014. dec. 9. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!