Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnökök! Melyik szakirá...

Gépészmérnökök! Melyik szakirányra mennétek és miért? Melyik a legnehezebb, melyik a legkönnyebb? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, melyikkel kevésbé?

Figyelt kérdés
Budapesten a Bánkira jelentkezek, de a szakirányt már most ki akarom választani : )

2014. nov. 27. 15:10
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Még mindig nem érted, hogy saját tapasztalatok, vélemények érdekelnének, lehet hogy nem ugyanolyan érdeklődési köröm van mint másoknak, vagy nem ugyanolyan kompetenciáim, de attól még érdekelhet... Te is megkérdezed Mecha ZH után, hogy nehéz volt? Holott ahogy te is mondtad, ez szubjektív: tanult rá? zseni mechából? milyen feladatokat kapott? stb... Jobb mások véleményét kikérni, mint a semmiben lebegni a tökéletes kis tervemmel... Vagy téged sosem érdekelt, hogy mások hogyan éltek át dolgokat? 3 szakirány van, ebből 2 között vacillálok: géptervezés vagy járműtechnika. Lehet hogy néhány vélemény segítene billenteni a mérlegen.


Te vagy az az embertípus akitől falramászok, és mire végre megunja az okoskodást, utána a legjobb választ kapom tőle mindenki közül. Úgyhogy várok türelmesen :)

2014. nov. 28. 17:29
 12/26 anonim ***** válasza:

Akkor személyes tapasztalattal nem szolgálhatok, mert ugye gyártáson vagyok (ez az ÓE-s CAD/CAM/CNC-nek felelhet meg). Más kérdés, hogy így utólag már biztos a géptervezőt választanám helyette, ami csak annak tudható be, hogy itt a 3 szakirányos félév alatt jóformán semmit nem tanítottak meg normálisan a gyártástechnológiákról, teljes káosz az egész.

Ja igen, erről jut eszembe, talán ennyi tanácsom még lenne, hogy ezeknek érdemes utánakérdezni, hogy az adott szakirányokért felelős tanszékeknek milyen a hozzáállása. Rengeteget számít, hogy egy amúgy érdekes és jó elhelyezkedési lehetőségekkel bíró irányt valóban jól oktatnak, vagy simán tönkreteszik azzal, hogy konkrétan szinte semmit nem mutatnak be, gyakorlatorientált órák alig-alig vannak (töredéke a beígért és amúgy is szükséges gyakorlatoknak), és amennyire lehet, leszarják az egészet. Nem a szokásos "hú itt aztán orrba-szájba szívatják az embert" probléma, hanem az iszonyatos méretű szervezetlenség és nemtörődömség. Érdemes konkrét Bánkis fórumokon, Facebook-csoportokban érdeklődni az adott szakirányon tanulók elégedettsége felől (bár ezt tulajdonképpen mi is megtettük még a jelentkezés előtt, és hiába mondták, hogy ne jöjjünk ide... na de mindegy).

2014. nov. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Na, ez az a válasz, amire vártam :) Az OE nagyon gyakorlatorientált hely, azért is ragaszkodok hozzá. Eddig is gyűjtögettem adatokat, de nem reagáltak túl sokan :S Jó tippeket adtál, köszönöm :) Szép estét neked :)
2014. nov. 28. 18:56
 14/26 anonim ***** válasza:

Én a Bánkira járok járműtechnika szakirányra. Szerintem is az elsőnek van igaza, menet közben fogsz ráérezni, hogy mi érdekel igazán. Ha érdekelnek a szerszámgépek, azokkal való gyártás, gyártósor tervezés Solid Edge-ben, azokhoz tartozó hajtóművek megtervezése, minőségbiztosítás (pl: Pareto elemzés, R and R vizsgálat, mérőeszközök kalibrálása stb.), akkor CNC-s szakirány.


Ha a járművek érdekelnek, a motorok fejlődése, felépítése, tervezése, járművek elektronikájának megtervezése, pneumatika, hidraulikus rendszerek tervezése, autóipari minőségbiztosítás/ellenőrzés, autóipari gyártástervezés, kötéstechnológia, járműdiagnosztikai rendszerek kezelése, járműalkatrészek tervezése pl: Catia-ban, Inventorban, stb., akkor járműtech szakirány.


A géptervezőről nem tudok szinte semmit, szerintem e 2 mellett nincs semmi értelme, nem csoda, hogy csak nappalisoknak van fenntartva.

2014. nov. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy van átfedés a 3 szakirány között, szal tudnod kell némi CNC-s dolgot is ha járművesre mész és fordítva, ha igazán jó akarsz lenni, akkor meg minhárom szakirányt vágni kell az évek során, ahogy fejlődsz.
2014. nov. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Még megkérdezhetem, mi lesz a jelenlegi diplomád? Én is gondolkodom másoddiplomában, és MSC-ben is. Én másodnak egy jó gazdasági-informatikai jellegűt szeretnék, tehát a gazdaságinformatikusra esett a választásom.
2014. nov. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Mindenképpen olyan szakirányra menj:

- amivel kapcsolatban még szakirány választás előtt jó jegyeid voltak, jó vagy belőle

- érdekel

Ezen kívül más ne legyen szempont, mert sz*r lesz később mást tanulni. A szakirány csak elindít valamerre, később szinte bármilyen irányba tovább mehetsz attól függ, hogy milyen munkád lesz és mi fog megtetszeni. Ettől jobb tanácsot nem tudok adni.

2014. nov. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2014. dec. 3. 21:12
 19/26 A kérdező kommentje:

Minőségügyi mérnök a jelenlegi. A gazdasági informatikus jó, annak tanultam szakközépben :) Nagyon szerettem, és a mai napig az előnyét élvezem :) Legfőképpen word, excel, adatbázis, powerpoint, weblapszerkesztés, képszerkesztés, videóvágás, programozás (bár mi csak Pascalban tanultuk, de ezalapján megtanultam Basicben, és a C a jelenlegi kiszemeltem) volt, illetve mindenféle kisebbnagyobb programok kezelése, rendszergazda feladatok ellátása...

A szabályozás és vezérlés tantárgynál most az egyetemen nem jelentett gondot a logikai műveletes feladatok megoldása és a PLCprogramozás, mivel a logikai gondolkodás az informatika szakon belém ivódott.. :) Az informatika mindenképpen egy jó választás :) Eredetileg programozó akartam lenni, de azért lettem mérnök, mert nem akartam magam egy székhez kötni egy irodában... A mérnök császkál mászkál, auditál (legalábbis a minőségügyis), mér, mintavételez, szabályoz, tervez, stb, mindezt nem feltétlenül együltőhelyében teszi :P

2014. dec. 3. 21:21
 20/26 anonim ***** válasza:
Hát akkor tervezőre ne menj, mert ott is főleg gépnél fogsz ülni, csak nem az Excelt vagy egy kódsort fogod bámulni, hanem valamilyen CAD-et :D Na jó, néha esetleg lecsoszogsz a műhelybe tíz percre megmérni valamit, iszol egy kávét, aztán vissza 4 órára a monitor elé.
2014. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!