Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek: ahhoz,...

Mi a véleményetek: ahhoz, hogy felső oktatásba kerüljön az ember, emelt szintű érettségi és nyelvvizsga kell?

Figyelt kérdés

(Mi van,ha valaki rossz nyelvekből és nincs is pénze nyelvvizsgára és az arra való felkészülésre?

)

Nem magamról van szó,már fősulis vagyok,de az én pénzemből lesz nagy eséllyel a nyelvvizsga és a rákészülés,de persze magamtól is készülök,tanulok.


2014. dec. 1. 11:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Érvénybe lépés:2020.

De így felesleges lesz a kimeneti követelmény,miszerint nyelvvizsga kell a diplomához.

2014. dec. 1. 11:55
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsgával teljes mértékben egyetértek. A szüleim korosztályára általánosban rájuk erőltettek némi oroszt,amivel a mai világban nem mentek/mennek semmire,kivéve azt,aki eleve értelmiségi családba született és üzletember lett. Más nyelvet viszont nem tanítottak nekik,úgy hogy kb. ez olyan,mintha semmilyet nem tudnának,s ebből következik,hogy nem a legjobban fizető állásuk van...Alárendelt helyzetben is vannak,mert már az angol "ordít" szinte mindenhonnan az Internet világában,az utcán,stb. és mindig másra lenni utalva,kérdezgetni minek mi a jelentése eléggé kellemetlen. Aki nem tud semmilyen idegen nyelvet piszkosul hátrányban van több okból is: állásinterjún és eleve a modern világ nélkülözhetetlenné tette az angolt. S,ha ráadásul külföldre mész és kellemetlen szituációba keveredsz és kommunikálni is képtelen vagy legalább egy világ nyelven... Szóval szerintem ez egy minimum,ha meg elvileg értelmiségi akarsz lenni azzal,hogy egyetemre mész,kiváltképp.
2014. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"(Mi van,ha valaki rossz nyelvekből és nincs is pénze nyelvvizsgára és az arra való felkészülésre? "


Akkor nem fog éveket feleslegesen eltölteni a felsőoktatásban úgy, hogy a végén diploma nélkül lép ki onnan.

2014. dec. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs rá pénze csinál egy emelt angol érettségit még 12-ben pl az ingyen van,volt osztálytársam aki így csinálta ha meg külföldre akar menni akkor meg ígyis úgyis kell a különbözeti vizsga ami sajna pénzbe kerül,hát a nehézségről meg annyit hogy átérzem annak a helyzetét,aki így érez nekem sincs semmi nyelvérzékem de ha egy egyetemet el tudsz végezni van annyi eszed,hogy gyakorlással menjen egy nyelvvizsga..

az emelt érettségi meg jó,ha van ígyis sokan kibuknak így legalább mégjobban ki lehet küszöbölni

2014. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Alap.

12 éve is ez volt a követelmény nálunk, most se kevesebb.

2014. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Nincs pénz...


Önkormányzatok nagyon sokat költenek azok nyelvvizsgájára, akik nem tudják kifizetni azt a 12-25 ezer forintja erre. Sőt oktatást is adnak!


Azt meg senki nem mondta, hogy tilos dolgozni és csak "vasazásból, meg bodzázásból, meg szurkálásból" lehet pénzt csinálni.


Más az egyetemen szerez annyi ösztöndíjat, hogy félévenként 2 nyelvvizsgát tudna megfizetni a szállása és az étkeztetése mellett.


A tanulás egy igazi befektetés. Ha jól fektetsz be, sok jön vissza.

De ez nagyon nem egyszerű.

2014. dec. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk, ha lenne mindenkinek normális, gyakorlatias nyelvoktatás általános iskolától, és nem csak a "tanuld meg a szabályt, beszélni ráérsz majd ha felnőtt leszel" alapon lopják a napot a tanárok, akkor ez az elvárás nem is sok.
2014. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


""vasazásból, meg bodzázásból, meg szurkálásból"" :D XD

Szerencsére, én egyikbe se tartozom bele. Az kellene még. :D


Ingyen. Erről a fősulis nyári nyelvtanulás jut eszembe. A végén nem kötelező nyelvvizsgát tenni.

Egy hónapig se tartott a 60 óra.

Nem mondom,hogy felesleges volt. Mert nem volt az.

De sajnos kevés volt szerintem.

(De én nem is ültem még nyelviskola egyetlen egy óráján sem. Szóval nem tudom,mennyire egyezik a kettő.)



"Mondjuk, ha lenne mindenkinek normális, gyakorlatias nyelvoktatás általános iskolától, és nem csak a "tanuld meg a szabályt, beszélni ráérsz majd ha felnőtt leszel" alapon lopják a napot a tanárok, akkor ez az elvárás nem is sok."

Akkor ezek szerint én még szerencsés vagyok. Nálunk volt beszéd is,szabály gyakorlás is.

Az,hogy mennyire élt vele a tanuló,mennyit törődött még plusszban otthon,az más kérdés.

2014. dec. 1. 21:54
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
3 hét külföldön. Ott tanultam meg az angolt. Addig csak szerencsétlenkedtem vele. Úgyhogy ha akad egy külföldi ösztöndíj, pályázd meg! Sokat nyerhetsz vele.
2014. dec. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsgára való felkészülés megannyi formája létezik.Tanulhatsz interneten/esetleg cseveghetsz is (interpals) sok rád ragad.Középszintű érettségi vicc (speciel 9-10.-es korára ember már közepes szinten tudnia kellene matekot pl ) ezzel egy időben tömérdek segédeszközt kapsz/használhatsz (töri atlasz,függvény tábla) csak egy kis józan paraszti ész mellett.Egy részt ott az ösztöndíj megannyi formája tanulmányin át szociális forrásokból, szóval aki nem teheti meg is megteheti kap annyi juttatást (mellesleg az iskola nyelvi tanszéke támogatja (visszafizet valamennyit nyelvvizsga összegéből)).Ha rossz nyelvekből ne célozzon meg egyetemet.......kevés az olyan szak ami tűri az idegennyelv ismeretének hiányát.Pláne a naprakész publikációk elsősorban angolul érhetőek el magyarul javarészt lemaradott dolgokba részesülsz.A nyelv ismerete fontos így önképzés területén is.Az idegen nyelv ismerete olyan alap mint a matematika (amit egyesek sajnos miért kell? témakörbe raknak)
2014. dec. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!