Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Otthagyom az iskolát?!

Otthagyom az iskolát?!

Figyelt kérdés

Kérlek titeket olvassátok el, és segítsetek. Bármilyen komment jöhet...becsmérlő is.


Azon gondolkozom, hogy otthagyom az középiskolát, idén végeznék, 12.-es vagyok és érettségi előtt állok.

Történelem, irodalom terén tehetséges vagyok - nem én mondom

Angol semleges -megtanulható-

matekból vagyok egyedül rossz.


Szóval, azért gondolkozok azon, hogy otthagyom, mert idegroncs lettem majdnem, és félek ha ez folytatódik az is leszek.

Kifejtem:

Pánikbeteg vagyok, depressziós és bipoláris zavarom van.

Úgy érzem nem tudom folytatni az iskolát mert nem. Ma is úgy "pánikoltam" haza magamat (20km busz) mert egyszerűen nem tudok ott lenni agyban és lélekben. Úgy érzem nem tudom befejezni az iskolát, mert nem hagy a betegségem koncentrálni, valamint rámegy a "magánéletemre is" (bármennyire irónikus, de van egy elég komoly kapcsolatom, ami úgy néz ki -ha el nem rontom :( - hogy örökre szól).


Szóval nem tudom mi legyen, gyógyszert próbáltam már, de ugyanez az eredmény, csak annyi különbséggel, hogy a szokásos pánik stb dolog mellé még az álmosság is kiüt. :(


Szóval a kérdés: HA otthagyom a középiskolát, milyen lehetőségeim lennének? Semmi ugye ? :(



2014. dec. 2. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Kifogások https://www.youtube.com/watch?v=i2JIHgeYlQ4


És pont a cél előtt adnád fel?

2014. dec. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia! Ne hagyd ott a sulit, inkább keress vmi olyan szabadidős tevékenységet,amivel ki tudsz kapcsolni,meg egy barátot,akivel beszélsz a problémákról, amúgy mitől jött ki ez a betegséged?
2014. dec. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen lehetőséged nem lenne, és semmivel nem lenne jobb a helyzeted. Csak sokkal rosszabb. Ha az egyik gyógyszer nem jó, akkor másikat kell kérni, plusz pszichoterápia, az orvosi problémát meg kell oldani.
2014. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A legnagyobb hülyeség lenne, ha abbahagynád. Ha ennyit kibírtál, ez már semmi. Ne reagáld túl. Mi történhet? Csak a matek a gond, maximum rossz jegyet kapsz, vagy megbuksz. De ez csak 1 tantárgy, majd átmész a javítón. Hidd el, mással is megesett már, és senki nem fogja később megkérdezni. De ez a legrosszabb eset, és nem fog megtörténni. :) Értelmes ember vagy, nem is értem, hogy gondolhatsz ilyen marhaságot... Nagyon sokan éreznek így, csak nem beszélnek róla. Nem kell ehhez betegség. :)

Ha komoly az a kapcsolat, akkor támogasson ebben is téged, kicsit azt érzem, hogy hogy most inkább a kapcsolatod a fontos, mint a suli. Ez nem jó.

2014. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sidel ***** válasza:
Már nincs sok hátra, bírd ki. Az érettségi nem vészes. Találj valamit, ami kikapcsol, ne gondolj mindig rá. Matekból ott a függvénytábla, az sokat segít.
2014. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sokszor nem lehet betegségre fogni ezeket ... talán valami hiányzik az életedből.
2014. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Ha egy icipici erőt is érzel magadban, folytatsd, hogy amíg csak lehet, önálló lehess majd. Amikor elkezdesz másokra szorulni, minden csak rosszabb lesz. Amikor valamihez nagyon nagy lelkierő kell - és ez betegség esetén akár az is lehet, hogy fel kell kelni az ágyból - nekem be szokott válni, hogy kívülről próbálom szemlélni magam, és mintegy "robotként" irányítom magamat. Az énem egy része tisztában van vele, hogy testemnek-lelkemnek ez a mély állapota csak részben egyenlő magammal, és sokszor csak hibás hormonális vagy anyagcsereműködés eredménye. Nekem be szokott válni ez a "technika", talán segít neked is. Konzultálj pszichológussal, felmerülhet az is, hogy egy évvel később érettségizel - én inkább azt javasolnám, hogy idén, az osztályoddal együtt, mert velük általában könnyebb, és a tananyag is friss, de elképzelhető, hogy a pszichológusnak más lesz a javaslata. Ő ismeri a pillanatnyi állapotodat, én nem.


2. Ne hallgass azokra, akik bagatellizálják a problémát, és azt mondják, hogy "szedd már össze magad". Ugyan valójában általában segíteni akarnak, de semmi ismeretük nincs mentális betegségekről. Ezek ugyanolyan betegségek, mint ha eltöröd a kezed vagy influenzás leszel. Ezek sem múlnak attól, hogy "összeszeded magad". DE! mind a lelki, mind a testi betegségeknél SZÁMÍT, hogy hogyan állsz a betegséghez. Valahogy gyorsabban gyógyul a szervezet, ha érzi, hogy a tulajdonosa akar élni. Lelki bajoknál ez különösen nehéz. (Egyébként éppen a depresszió és a bipoláris zavar simán lehet testi betegség is, mert egyértelmű és jól mérhető zavar keletkezik az bizonyos ingerület-átvivő anyagainak termelésében, kezelésében, és más anyagcsere-elváltozások is tapasztalhatók.)

Tehát keress egy jó pszichiáter-pszichológus párost (valószínű, hogy gyógyszerezésre és pszichoterápiára is szükséged lesz), ne add fel. Ha magadban nem érzel ehhez elég erőt, akkor se add fel, hanem kérd meg a háziorvost, a szüleidet, orvosi tanácsadó oldalak szakértőit, hogy segítsenek ilyenhez eljutni. Sajnos, lehet, hogy akik végül beválnak, nem a TB-finanszírozott rendelésben lesznek. Ha viszont tényleg beválnak, és te, a szüleid, a családod tudtok erre pénzt kiadni, akkor megéri. Mindenképpen jobban, mintha egy túlterhelt pszichiáter csak gyógyszerez, de hatékonyan nem képes segíteni, és előbb-utóbb zárt osztályra kerülsz.


3. Ezeknek a betegségeknek a hátterében igen gyakran genetikai ok húzódik meg, családi halmozódást mutatnak. DE! a gének kifejeződését minden esetben a környezeti tényezők határozzák meg. Lehet, hogy meglepő lesz, de elképzelhető, hogy egy életmódváltás segíthet. Az alapbetegséget megszüntetni nem fogja, hajlamod van rá, de könnyen lehet, hogy segít enyhíteni a tüneteket egyszerűen az által, hogy a szervezeted hatékonyabban tud működni, és a genetikai javító mechanizmusoknak van módjuk és idejük végbemenni. Azt javaslom, hogy ezen belül koncentrálj a következőkre:

- Táplálkozás:

> Hagyd el a gyorsan felszívódó szénhidrátokat. Figyeld az ételek GI-jét (glikémiás index). A hirtelen cukorterhelés nem csak az inzulintermelést bolondítja meg, hanem az egész anyagcserére hatással van, és nem jó hatással. Csak magának a cukornak az elhagyásával csökkenthető az agresszió és az antiszociális viselkedés, de más mentális folyamatokra is hatással van. Szükséged van elegendő szénhidrátra, de ezt nagy rosttartalmú, lassan felszívódó forrásokból fedezd.

> Fogyassz teljes értékű táplálékot, sok nyers zöldet, jó minőségű húst és halat, némi olajos magot (napi 5-6 szem bőven elég, és földimogyorót ne, az károsítja a beleket), és hagyd el a feldolgozott élelmiszereket. Az anyagcsere megfelelő működéséhez muszáj, hogy hozzájuss minden lényeges mikro- és makro tápanyaghoz. Ezek hiánya szintén vezethet mentális problémákhoz. Bizonyos esetekben a táplálékkiegészítők is jók, de a legjobb a természetes forrás, mert abban biológiailag aktív, jól hasznosuló formában van jelen a kérdéses anyag (pl. a folsav biológiailag nem aktív forma, sok szervezet nem tudja jól felhasználni. Aktív formája a folát, azt kell szedni, ha valakinek hiány van belőle, ill. terhesség előtt és alatt). Ráadásul a legtöbb tápanyag csak akkor hasznosul jól, ha kellő mennyiségben mások is rendelkezésre állnak.


Kiemelném a HALOLAJ fontosságát. A benne levő omega 3 zsírsavakra (különösen a DHA-ra és EPA-ra) az agynak (és egyébként a szervezet egészének) a megfelelő működéshez kiemelten szüksége van. Napi min. 1 g DHA és min. 1,5 g EPA kell. Ezt a mennyiséget kapszulás termékekből nem egyszerű és drága megenni, az üveges, kanalas termékek ilyen mennyiség mellett jóval olcsóbbak. Válassz olyan terméket, ami tiszta (nézz utána a forrásnak, a tengeri halak esetében valóban komoly veszélyt jelenthet a nehézfémterhelés, valamint a nem kellően tiszta feldolgozás), stabil, pl. E-vitamint is tartalmaz, ami tartósít (nagyon könnyen avasodik, felbontás után tartsd hűtőben).

Hasonlóan fontos az ésszel végzett napozás, pontosabban a D-vitamin. Magyarország lakosságának nagyon jelentős része D-vitamin hiányos. Egy egyszerű vérvétellel kideríthető, hogy hiányod van-e belőle, kell-e pótlás.


> Hagyd el a glutént és a tejfehérjét, legalább próbaképpen 2 hónapig. Ezek a fehérjék nagyon gyakran váltanak ki immunreakciót, kevéssé ismert, hogy esetenként agyműködésre való hatással is.


- Testmozgás. Ez van annyira fontos, mint a megfelelő táplálkozás. (Csak érdekességként: semmiféle táplálék nem képes a szervezet jó koleszterinszintjét olyan mértékben emelni, mint a rendszeresen végzett cardio jellegű mozgás.) Jó lenne, ha naponta tudnál rá sort keríteni, de legalább heti ötször, alkalmanként 40 perc-másfél óra, kondíciódtól, igényedtől, aktuális állapotodtól és idődtől függően. Kellene valami cardio, amivel jól le tudod fárasztani magad, és amikor csak lehet, szabad levegőn, de mellette én nagyon javaslom a jógát. A jóga nem csak mozgás, az indiai kultúrkörben a jógának csak egy része a mozgás, és mindnek célja az életenergia (ők úgy hívják,**) harmonikus áramlása, végső soron a jóga szerint élő fejlődése. Mozdulatai (ezek az ászanák) sokszor gyógyhatásúak. NAGYON LÉNYEGES, hogy képzett oktatót keress, akit beavatsz a problémádba, mert a helytelenül, vagy nem az állapotodnak megfelelően kivitelezett gyakorlatok veszélyesek is lehetnek! Mentálisan is, nemcsak fizikailag. És eszedbe se jusson kundalini jógába vagy valami hasonlóba kezdeni. A természetet nem szabad megerőszakolni, lassan kell haladni, magadra nagyon figyelve.

Ha még nem érzed magad késznek a jógára, vagy nem találsz egyelőre megfelelő oktatót, akkor legalább gerinctornát kezdj el végezni. Ez azon túl, hogy rugalmassá tesz és a tartásodat is javítja, minden szerved működésére nagyon jó hatású. A gerincvelőből szinte minden ideged a gerincoszlopon keresztül lép ki, ha a gerincoszlop rendben van, a test szabályozása is sokkal jobb.

A mozgás (de nem a túlterheltség) az élet.


- Pihenés, alvás. Meglepő lehet, de van olyan fontos, mint a táplálkozás és a mozgás. A legtöbb genetikai javító mechanizmus alvás közben tud végbemenni. Az a jó, ha este 10 előtt lefekszel, és lefekvés előtt min. 2 órával (inkább többel) már semmit nem eszel semmit, mert az emésztés ezektől a javító folyamatoktól vonja el az energiát.

Tanulj meg relaxációs, meditációs technikákat, de ezeket csak a pszichológusod felügyeletével, mert a te állapotodban a helytelenül végzett meditáció sok kárt okozhat. Kis lépésekkel kell haladni.

Itt javaslom még a craniosacralis terápiát (cranio - koponya, os sacrum - keresztcsont, a gerincoszlopod két vége). Ez egy nagyon finom mozdulatokból álló, a koponya és a gerinc csontjainak nagyon finom, óvatos mozgatásával járó manuálterápia. A szövetekben felhalmozódott feszültségeket oldja, a csontokat állítja megfelelő helyzetbe. Meglepő eredményeket tudnak produkálni, testi és lelki problémák esetén is. Ez a magyarországi hivatalos honlapjuk: [link]

Itt meg tudod nézni, hogy a környezetedben van-e képzett terapeuta. Természetesen itt is nagyon fontos, hogy a terapeutát a kezelés előtt részletesen tájékoztatsd az állapotodról.



Fontos, hogy az életmódváltástól ne várj egyik napról a másikra eredményt. Hagyj időt magadnak. Amennyiben az letmód megváltoztatása tud neked segíteni, én azt mondanám, két hónap az az időintervallum, amiben már kell, hogy mutatkozzon változás.

És el kell fogadnod, hogy neked ez van. Neked ezzel már mindig kell foglalkozni, nem lehet elhanyagolni, csakúgy, ahogy egy hízásra hajlamosnak, egy cukorbetegnek, egy vérzékenynek, más krónikus betegnek is ez életreszóló figyelmet igényel. Nem is gondolnád, milyen nagyon sok ember visz magával valami hasonló terhet. A legtöbben nem fiatalon kezdik, mert egy darabig a fiatal szervezet még sok mindent képes kompenzálni, de úgy 35-40 éves kortól ezek elkezdenek szaporodni, és gondold meg, innen még ugyanannyit simán lehet élni! Mégis, a legtöbben tudnak ezzel élni, nagyon sokszor teljes életet. Talán jó, ha látod, hogy nem vagy egyedül, az eseted nem egyedi. Sokaknak van mentális baja, még többeknek "csak" testi, de a legtöbben erről nem beszélnek. Ezzel együtt vannak gyerekeik, és lehetnek időről-időre boldogok (merthogy a boldogság az nem egy folyamatos állapot, inkább csak pillanatok, időszakok :) ). Valahogy ez hozzátartozik ahhoz, hogy emberek vagyunk. Nincs minden körülmények között tökéletes génállomány és génkifejeződés. A hibáink, problémáink, amikkel együtt kell éljünk, és meg kell tanuljuk kezelni őket.

Egyrészt fontos tisztázni, hogy ez egy betegség, ami foglalkozást igényel, másrészt tudatosítani kell, hogy ezzel lehet élni, lehet célod, lehet boldognak lenni. Nem mindig, de nincs olyan ember, aki mindig boldog és kiegyensúlyozott.


Minden jót kívánok. Remélem, megtalálod, amit keresel.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2015. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!