Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi lesz velem, ha otthagyom...

Mi lesz velem, ha otthagyom az iskolat 16evesen kiserettsegi utan?

Figyelt kérdés
kulfoldon lakok itt van olyan hogy kiserettsegi s a rendes erettsegi. a kiserettsegit 16evesen teszed le,en nekem ez 3honap mulva lessz..ottszeretnem hagyni a kiseretsegi utan,sokan vannak akik otthagytak,en speciel anyukamnak segitenek besegiteni a varrodaba,gondoltam meg 2 evig mig 18nem leszek segitek neki aztan talalok valahol valamilyen munkat.nagyon nem szeretem a sulit,tudom...tudom...sok gyerek van ezzel igy,de en mar belebetegedtem ebbe az egeszbe mas suli nincs hova mehetnek,s koltozni tuti nem koltozunk el innen! mire 18leszek s mondjuk azt terveznem hogy hazamegyek s ott keresek munkat felvennenek valahova?tudnam elni az eletem mint egy olyan ember aki rendesen leeretsegizett?en mar eldontottem magamban ezt az egeszet 90%biztos vagyok ebben az egeszben,anyukam is felvetette ezt a dolgot a fejeben.az biztos hogy hogyha otthagynam a sulit akkor anyukamnak segitenek be a csaladi vallalkozasunkban,ez jo is lenne,csak meg azt kene megtujam hogy mihez kezdek ha mar nagykoru leszek??! mert en itt nem szeretnek maradni,s hol talalnek munkat?battyam is otthagyta a sulit mikor annyi idos volt mint most en,s meg el,belefogot valamibe s Magyarba van jelenleg.de itt is volt sok munkaja,szoval szerintem nem akadaly ha nem vegzi el teljesen a sulit valaki.ti mit gondoltok?!?elore is koszonom
2009. márc. 18. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Lehet, hogy nem fog tetszeni amit leírok, de szerintem ne hagyd ott a sulit! A mai világban még 3 diplomával rendelkező emberek sem tudnak elhelyezkedni, nemhogy érettségi nélkül!!!


Szerintem feltétlenül folytasd az iskolát, hidd el sokkal kényelmesebb tanulni, mint pár év múlva kő keményen megdolgozni pár forintért!


Egyébként miért nem tetszik a suli? Szimplán nem szeretsz tanulni, vagy esetleg piszkálnak? Mert ezek mind olyan dolgok, amiért kár otthagyni egy biztos pontot...


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se hagyd ott a sulit, érettségi nélkül nagyon nehéz lesz. plusz ha leérettségizel itthon még mehetsz egyetemre, ha külföldön vagy biztos beszéled a nyelvet és tolmácsnak elmehetsz
2009. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Áruld már el nekem légyszíves hogy 16 évesen mibe betegedtél te bele?Mert nem egészen értem.
2009. márc. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
semmiképpen nem menj haza magyarországra, egy életre megbánnád
2009. márc. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Nem tudom, hogy hol laksz, de azt javaslom, hogy ha nyugaton, akkor maradj ott. Itt nem fogsz tudni felvételizni azzal az érettségivel.
2009. márc. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Ebben a gazdasági válságban semmi jó, megfizethető munkahelyet nem kapsz! Nem kell az alkalmazott, pláne nem egy 16 éves. Vannak sok szakképzett emberek, akiket elküldtek, mert nem tudják a bérüket fizetni

Világszerte, csak az elbocsáltások vannak, ne hidd azt, hogy tárt karokkal várnak...Sajnálom, de ez az igazság, kár kertelni, és biztatni...

Egy ismerősöm is így járt. Vacak minimálbérért elment melózni egy pékségbe, éjszakázott, nem evett rendesen, hétvégéi nem voltak, még akkor is behívták, amikor épp nem kellett volna neki dolgozni. BE SEM JELENTETTÉK!!!!!!

Pedig ő szerette volna. Ő nem 16 évesen csinálja ezt, hanem 22 évesen! A főiskolát hagyta ott, mert az anyukájának akart segíteni (muszályból)...

Kiszurta a munkaadója egy hó végiggürizett meló után a szemét 40000FT-val! És hozzátette, hogy majd jövő hónapban többet kap!

3000FT- napi díjban volt, a főnöke, még lóg neki 21000FT-val, de nem akar visszamenni "cigánykodni", mert nincs értelme. Mivel sem papír, sem szerződés nincs róla, így nincs mit követleni... Szívás nem??

Ezt akrod te is? Ha 16 évesen besokalltál, mit hiszel, hogy a "felnőttek" világában könnyebb lesz?

Ne csinálj hülyeséget! Nem éri meg!

2009. márc. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd ott a sulit, ez a kiserettsegi Magyarorszagon semmit nem jelent, ugyhogy 8 altalanosnak szamit csak.

Tanulj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj, különben egész életedben takaríthatsz vagy hamburgert árulhatsz egy aluljáróban...

És az lenne a legszomorúbb, ha mégis ott hagynád a sulit, hogy nem most bánnád meg, hanem 40 éves korodban. És akkor már Qrvára késő!


Jól írták előttem:

Itt magyarosrszágon nincs kisérettségi, szóval ha ide jönnél, az azt jelentené, hogy csak 8 általánosod van.

Elárulok egy titkot: a mi irodaházunkban a takarítócégnél kötelező az érettségi!!!!!


De sima érettségivel irodai munkát is találsz már, én is ott dolgoztam főiskola alatt.


mondd, nem éri meg neked még az a két év, hogy ne az utcát seperd, hanem irodában mereszd a hátsód??????

2009. márc. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

hogy mi lesz veled?


hát elbaszod az életed.3-4év múlva úgyis megbánnád és akkor már késő.de te életed ugyhogy...

2009. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
52%
csőlakó leszel, rosszabb esetben mekdonáldsz alkalmazott életed végéig.
2010. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!