Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszerkutató vegyész vagy...

Gyógyszerkutató vegyész vagy gyógyszerész szakot érdemesebb választani ha kutatással szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés
Eddig teljes mértékben a gyógyszerész szakot tartottam magam előtt, de most találkoztam ezzel a gyúgyszerkutató vegyész szakiránnyal és most elbizonytalanodtam.
2014. dec. 5. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nem értem a kérdést. Leírod hogy melyik szakra menjél, de a szak nevében benne van ami téged érdekel, majd ez után kifejted hogy elbizonytalanodtál.

Nem kötözködésként írtam amúgy :D

Szóval én még nem hallottam ilyenről hogy gyógyszerkutató vegyész, de ha kutatásokkal szeretnél foglalkozni akkor nyilván azt ajánlom. De ha vegyészként végzel, biztos van olyan mesterképzés ahol a kutatás témára mennek rá. Amúgy én azt szoktam hogy vannak ezek az egyetemi facebook csoportok, a tagokból random kiválasztok egy embert és írok neki üzenetet. Így azért mégiscsak teljesebb képet fogsz kapni és valymi kevés esély van arra, hogy itt valaki gyógyszerész vagy gyógyszerkutató vegyész szakon ismert legyen. :)

Remélem azért tudtam segíteni.

2014. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyógyszerész. Ennek a szaknak sokkal nagyobb a presztizse, a végzett hallgatókat sokkal jobban elismerik. Csak a gyógyszerészetről tanítanak, de azt minden szemszögből megközelítve. A vegyész szak nem fókuszál kimondottan a gyógyszerészetre, pláne az alap képzés során nem. Az msc képzést nem tudom mennyire mélyed el a gyógyszerészet tudományában, de azért ez a 2 év kevés lenne behozni a gyógyszerészek 5 éves képzését. A vegyész szak eléggé felhígult, nagyon gyenge tudással rendelkezők is kikerülnek diplomával. Nehéz elhelyezkedni. Inkább felvesznek gyógaszerészt, mert jobban képzettek és eleve válogatottabb csoport.
2014. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó. Az ELTE vegyész szaka, kémikus kutató szak, minden olyan dolgot megtanulsz, ami a kémiai tudományos kutatómunkához kell. A gyógyszerész szakon elsősorban a már meglévő gyógyszerekről és azok minőség-ellenőrzéséről, hatásmechanizmusáról fogsz tanulni. A gyógyszerész szak patikusnak képez ki, nem kutatónak, de ha kutató akarsz lenni, akkor úgyis PhD-t kell szerzned, a doktori iskola alatt be lehet hozni a módszertani lemaradást.

Persze, ha igazán új gyógyszereket szeretnél kifejleszteni, akkor valójában a biológus szakot javasolnám, mert a molekuláris biológia vezet a legújabb generációs gyógyszerekhez.

Jó előképzést ad még az általános orvos szak és az állatorvos szak is. Felmerülhet a biomérnök vagy biológia BSc után folytatott Biotechnológus MSc is.

Szóval sokféle úton lehet eljutni a gyógyszerkutatáshoz.

2014. dec. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!