Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Visszajelzést adnátok érettség...

Visszajelzést adnátok érettségiről?

Figyelt kérdés
Mennyit tanultatok rá hogy sikerült ... pár megnyugtató tanács :S

2014. dec. 7. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyetemre járok, és mindig mindenki azt mondta, az egyetem sokkal nehezebb. Ez így van, de hogy én az érettségit újra nem csinálnám az 100%. Duplázásra hajtottam így két tárgyat vettem figyelembe, a többi nem nagyon érdekelt. szóbelire az írásbeli után kezdtem el scak tanulni, előtte csak olvasgattam. Azthiszem januártól kezdtem el foglalkozni ezzel a dologgal, de csak úgy ímmel-ámmal. Igaz, nekem nem kellett emelteket tennem, csak közepet raktam meg egy nyelvvizsgát, úgyhogy ez attól is függ, hogy tovább akarsz-e a tanulni és ha igen, hova. Legyél szorgalmas, itthon sokat gyakorolj és ne stresszelj!
2014. dec. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

3x érettségiztem, először nyelvből, majd ősszel közgáz, utána a maradék 3 tárgy. Így annyi könnyebségem volt, hogy nem kellet csak két szóbelire tanulnom, a rendes érettségikor.

A nyelv: nagyon izgultam, azt nagyon el is rontottam, főleg a szóbeli részt, amiből pedig jobb voltam.

Közgáz: Ekkor már kissé rutinosan (mivel volt belőle osztályzóvizsgám is, meg már egy érettségin túlvoltam) mentem érettségire, írásbeli lazán sikerült, szóveli szintén, ekkor még nagyon izgultam, mert ez a tárgy kellet a továbbtanulásomhoz is.

Rendes érettségi időszak:

Szinte már rutinosan mentem írásbelizni midnhárom nap, izgulás nélkül, szóbelire alig tanultam, mert a jegyek már nem számítottak továbbtanulásba. matekot kissé elrontottam magamhoz mérten, mert pont olyan volt ami nehezen ment és belezavarodtam egy feladatba. Magyar és töri nagyon jól sikerült. Szóbelin pedig úgy ültem oda tételt húzni, mintha az lett volna a tétje, hgoy mi legyen ma az ebéd és ez a kissé lazaság valamint bátorság segített, sz@rból sikerült várat építeni, mindkettő majdnem max pontos szóbeli lett kb nulla tanulással, meg egy kis szerencsével. Én azt modnom a jó kiállás bátorság és beszélőke többet számít, mint az, hogy sokat tanulsz e. Persze azt is kell, de az előadásmód, hogy meggyőzd a tanárt a tudásodról az fontosabb. Sok sikert!

2014. dec. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!