Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mentőtisztire jelentkezés...

Mentőtisztire jelentkezés Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén jelentkezek egyetemre/ főiskolára és a mentőtiszti szak nagyon megtetszett. Mindig is érdekelt az embereken való ilyesféle segítség. Magyarországon melyik egyetemeken/ főiskolákon tanítják ezt a szakot illetve melyik egyetemet/főiskolát érdemes elsőként megjelölni? Gondolok itt arra, hogy hol a legszínvonalasabb a képzés, hol van több gyakorlat, melyik intézmény a nehezebb/erősebb?

Üdv.



2014. dec. 20. 10:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Debreceni Egyetem

Pécsi Tudományegyetem - Szombathely

SOTE Budapest

2014. dec. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Kettőről tudok, a Semmelweis egyetem eü. kara. Illetve a Pécsi Tudomány egyetem eü. kara.
2014. dec. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) És melyiket érdemes sorrendben elsőnek megjelölni? :)
2014. dec. 20. 10:53
 4/26 A kérdező kommentje:
Illetve miért akarnak engem lebeszélni a tanárok, ismerősök, hogy ne menjek mentőtisztnek inkább menjek általános orvosira vagy másnak? :O
2014. dec. 20. 11:12
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez tényleg olyan munka, amit nem a pénzért csinálsz ha csinálod, mivel nagyon alul fizetett. Nem a legjobb állapotok uralkodni, és igen nagy megpróbáltatás , elég nagy hivatástudat kell hozzá. Külföldön se könnyen tudod kamatoztatni a végzettséget mivel külföldön nincs olyan , hogy mentőtiszt. Körülbelül ezért, amúgy szép hivatás, én ápolónak készülök, ott annyi a különbség , hogy tudnám külföldön is kamatoztatni a dolgot.
2014. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Előző vagyok kis javítás: *könnyebben tudom külföldön kamatoztatni. Szóval nem azt mondom, hogy mentőtisztivel nem érnél semmit csak nem olyan könnyen :).
2014. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
12%

nagyon gáz munka a mentőtiszti

nekik kell kikaparni a hullákat a metró alól meg mindenféle undorító helyekről


inkább általános orvosi, ott legalább van egy minimális tisztelet na meg paraszolvencia

2014. dec. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!


Rendkívül tiszteletlen vagy a mentősökkel szemben, ráadásul alaptalanul. Nem kívánom, hogy olyan helyzetbe kerülj, de kíváncsi vagyok, hogyan vélekednél Róluk és az ő "gáz szakmájukról", ha egyszer te, vagy valamelyik ismerősöd rá lenne kényszerítve a segítségükre.


Ha minden mentőtisztnek készülő ember orvosira menne, ki végezné el az általad említett durva, lélekölő munkákat? Inkább neked is hálásnak kéne lenned azért, hogy évi 365 napban, 0/24-ben számíthatsz rájuk, ha úgy adódik!


A kérdésre válaszolva: én nem ismerem az iskolákat, csak a SOTE-ETK-t, de azt hallottam róla, hogy nagyon kemény a képzés, az elméleti és gyakorlati egyaránt. Az épület gyönyörű, legalábbis a Vas utcai, a másikat még nem volt alkalmam látni, de képek alapján az még az előzőn js túltesz. :) Én is mentőtisztire szeretnék majd menni, a SOTEra. Nekem is mondták, hogy orvosira menjek inkább (erre egy mentőápoló próbált rábeszélni), mert több a lehetőség, és jobb a fizetés is, de azért megéri ezt is csinálni. Nyilván nem fizetik meg rendesen a sok fáradozást, de aki ezt a hivatást választja, az nem is a pénzért csinálja, és a jó pillanatok mindenért kárpótolnak. :) És tévedsz megint, kedves utolsó, a paraszolvencia a mentőknél is megjelenik, persze nem az eszméletlen hajléktalanoktól érkezik, de a hozzátartozók meghálálják a kemény munkát.


Sok sikert a későbbiekben!

2014. dec. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vegyes válaszokat. :)
2014. dec. 21. 14:57
 10/26 A kérdező kommentje:
És anatómiát milyen keményen kell tanulni illetve mennyire nehéz? Annyira mint egy orvosi? Mert van orvos ismerősöm és tudom, hogy amit ott kérnek az orvosin, azt én nem tudnám megtanulni. Ha ilyen a mentőtiszti is, ennyire nehéz, akkor lehet le kell róla mondanom.
2014. dec. 21. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!