Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mentőtisztire jelentkezés...

Mentőtisztire jelentkezés Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén jelentkezek egyetemre/ főiskolára és a mentőtiszti szak nagyon megtetszett. Mindig is érdekelt az embereken való ilyesféle segítség. Magyarországon melyik egyetemeken/ főiskolákon tanítják ezt a szakot illetve melyik egyetemet/főiskolát érdemes elsőként megjelölni? Gondolok itt arra, hogy hol a legszínvonalasabb a képzés, hol van több gyakorlat, melyik intézmény a nehezebb/erősebb?

Üdv.



2014. dec. 20. 10:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
79%
Egy ismerősöm járt oda a SOTE-ra gyógytornász szakra. Kétszer megbukott az anatómia vizsgán, lett volna egy utolsó esélye javítani (valamiféle kérelem benyújtásával), de nem jelent meg a vizsgán, és mivel így elégtelen lett, kirúgták. Ennyire komolyan veszik az anatómiát, és ez minden szakra igaz.
2014. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
És az ismerősöd mennyire volt "okos"? Tudom, hogy megfogalmazni nehéz, de érettségijei milyenek voltak? Tett emeltet valamiből? (tudom nem kötelező, de nem rossz ha van plusz pont) Nyelvvizsgája volt?
2014. dec. 21. 20:40
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan, mert nem vagyunk közvetlen kapcsolatban (egy barátnőm nővére az illető). Szerintem volt több nyelvvizsgája is (németet és franciát felsőfokon beszél, és szerintem angolul is tud valamennyire). Az emelt érettségiről nem tudok.

De nem ezek az eredményei számítottak, jó tanuló volt, de van egy protokoll, amit követ az iskola, és meg van szabva, hogyha nem teljesít egy bizonyos szinten anatómiából, akkor el kell bocsájtani az iskolából. Ezt mondjuk teljesen megértem, ne akarjon úgy embereket gyógyítani az ember, ha még annyit sem tud, hogy a gégefedő az nem a patella. :)))

2014. dec. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%
Szia, én a Semmelweis ETK-ra járok mentőtisztire, igen elég kemény az anatómia, főleg ha olyan tanárt kapsz ki aki szeret szivatni, de egyébként mindegyik elvárja h tudd rendesen,de van aki emberséges:) nem megtanulhatatlan az anatómia, de azért nem egyszerű, az a legjobb taktika hogy amit lead az órán (2,5 órában) azt tnauld meg a kövi előadásra és akk nem halmozódnak az anyagok:)én nem így csináltam,és hát így elég nehéz :Dés utána jönnek a zh-k stb... és elég nehéz visszahozni a lemaradást mert másra is kell tanulni, sok sikert a felvételihez, és nem számít h hány ponttal vezsnek majd fel ,csak érd el a szintet utána már ugyis csak a szorgalmadon múlik minden:)nyugodtan írj privit ha még érdekel valami:)Kellemes ünnepeket!
2014. dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Utolsó: Írtam itt gyakorin privátot :)
2014. dec. 25. 15:21
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem valami nehéz az anatómia se

előadásról előadásra tanulni kell


senki sem gondolta komolyan, hogy sétagalopp lesz nem igaz?

az egyetem jellemzően a legnehezebb része az életünknek, amikor tanulni kell nincs mese

2014. dec. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
100%

Én ebben az évben kezdtem a SE-n. Azt látom, hogy itt tényleg arra törekednek, hogy mindent biztosítsanak nekünk. Nem egyszerű, de szerintem jó a suli. Hozzánk jöttek át hallgatók a DE-ről, de nincs valami jó véleményük arról az egyetemről...

Ahogy a mi órarendünket nézegettem, az első évek ezek az elméleti tárgyakkal vannak főleg tele, aztán további években jön egyre jobban elő a gyakorlat.

Tudtommal az anatómia meg az élettan az ami jelentősen lecsökkenti a hallgatók számát. Nekünk az első anatómián megjegyezte a Tanár, hogy fele ennyien leszünk nemsokára :) Sok az anyag belőle az tuti, meg vannak (legalábbis a mi oktatónknál) "buktató jellegű" dolgok- ha nem tudod, hiába felelsz 5-ösre kivág vizsgáról. Aztán ezekkel tizedeli a hallgatókat, de ha tudod, akkor meg úgyis jó jegyet ad.

Én a családban, akinek mondtam még régebben, hogy mi akarok lenni, mindenki próbált lebeszélni. Beszéltem kb 10 mentőssel (tisztekkel is) ők is mind le akartak róla beszélni. De én akkor is ez akarok lenni ;)

Igaz, nem járok olyan régóta a Semmelweisre, de ha van kérdésed, írj nyugodtan üzenetet.

2014. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
És milyen atlaszt, könyveket kell megvenni? Sobotta kötelező? Mennyibe kerül megvenni a könyveket?
2015. jan. 3. 11:15
 19/26 anonim válasza:
A suli mellett van egy fénymásolós boltocska, ott olcsóbban hozzá lehet jutni a könyvekhez. Nem kötelező a Sobotta atlasz. Nekünk ajánlottak párat, én egy új Kiss-Szentágothait vettem, az 25ezer volt. Mellé az anat tankönyv 4900. Biztos ezekhez is valahogy olcsóbban is hozzá lehet jutni, de nem olcsó mulatozás még a fénymásolt könyvekkel sem. Legalábbis szerintem.
2015. jan. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy a mentőtisztin évente kb 5-8 ember kap diplomát mert mindenkit kiszórnak? Olvastam ezt a kijelentést egész sok mentőtisztes kérdésnél.
2015. jan. 4. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!