Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Központi ponthatárok fogorvosi...

Központi ponthatárok fogorvosi, gyógyszerészi és általános orvosi szakokon: ha a megadott ponthatárt elérem, biztosan felvesznek? (link)

Figyelt kérdés

[link]


Azt sem értem, hogy pl. gyógyszerészetire évek óta a legmagasabb ponthatár 380 körül volt, erre a központi ponthatárt meg 400-nál húzták meg, ennek ellenére orvosira és fogorvosira elég lesz 380 és 390 pont...



2014. dec. 21. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem biztos, hogy felvesznek. Az a többi felvételiző pontszámától függ. Előre nem lehet tudni, hogy hány pont kell a felvételhez, a központi ponthatár csak egy minimális pontszám, ami alatt senkit sem vesznek fel.
2014. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos. A központi ponthatár azt jelenti, hogy ha a jelentkezők rangsora alapján megállapított ponthatár pl. az orvosira kevesebb, mint 380, akkor 380 lesz a ponthatár. Ha a megállapított ponthatár magasabb a központinál, akkor annyi lesz, amennyit megállapítottak. Arra nem kényszeríthetik az egyetemet, hogy több embert vegyen fel, mint amennyit tud, csak arra, hogy egy bizonyos határ alatt ne vegyen fel senkit.


Amúgy államilag támogatott orvosi szakra a jelenlegi felvételi rendszer szerint még sosem volt 380 alatti ponthatár egyik egyetemen sem és remélem, hogy eztán sem lesz.

2014. dec. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi a kérdésért. Ha nekem 391 pontom volt tavaly és ha most beadnám orvosira, akkor biztos, hogy felvennének, vagy érdemes lenne legalább egyik emeltet újraírnom?
2014. dec. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Közel sem biztos, hogy 391 ponttal felvennének, szerintem írd újra az egyiket.
2014. dec. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

És ha a gyógyszerészetire jelentkezők közül kevesebb ember fog 400 pontnál többet elérni, mint ahány hely lenne az egyetem gyógyszerészkarán, akkor lejjebb viszik a ponthatárt a megadott 400-nál, vagy csak azt a néhány embert veszik majd fel, aki ennél többet szerzett?

2014. dec. 23. 12:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát első körben csak azokat veszik fel, akik 400 fölött vannak, de ha tényleg nagyon kevesen lesznek és üresen kong az egyetem, a kormány talán észbe kap (P<10^-23) és a jövő évre leviszi.


Én amúgy úgy tudom, hogy a gyógyszerész hiányszakma és ez a szabályozás baromság.

2014. dec. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Igazad van, szerintem is elég lenne a 380-as minimumponthatár, ahelyett, hogy 400-ra emelték volna fel... Remélem, azért sikerül :)

2014. dec. 23. 17:15
 8/10 anonim ***** válasza:
én gyógyszerészire szeretnék, és nagyon reménykedem benne hogy lejjebb viszik, főleg hogy mióta 2 emelt kell a ponthatárokból is látszik, hogy sehol nem ment 400 fölé..
2014. dec. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem is a GYTK a cél, és teljes mértékben igazat adok neked... Ha van kedved, írj nekem privit :)
2014. dec. 26. 19:38
 10/10 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, mi a helyzet nálad?
2015. jún. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!