Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Régészként könnyű elhelyezkedni?

Régészként könnyű elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

régi álmom hogy régész legyek.Lenne néhány kérdésem:

-régészként könnyű elhelyezkedni?

-jól keresnek?

-Győrbe melyik gimnáziumba menjek? (Kazinczyra gondoltam)

-melyik egyetemre éri meg menni? (tudom hogy még messze van)

-nyelvtudás mennyire fontos?

-milyen tantárgyakat kell hozzá tanulni?

ÉRTELMES válaszokat kérek!

14/f



2014. dec. 21. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Sorban a válaszok:

-ha jó vagy a szakmádban, akkor nem, ha nem, akkor igen

-ha jó vagy a szakmádban, akkor igen, ha nem, akkor nem

-teljesen mindegy, lényeg az, hogy normális humán oktatás legyen

-gyakorlatilag mindegy, de törekedj a fővárosi, neves (pl. ELTE) intézményekbe felvételizni, azzal csak jobban jársz

-eléggé... a szaknyelv (nyilván kutatási területtől is függ) valószínűleg nem a magyar lesz, így célszerű a nyelveket tanulni

-történelem történelemmel, magyar, idegen nyelv, esetleg földrajz- ezek a legfontosabbak

2014. dec. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

-régészként könnyű elhelyezkedni?

"-ha jó vagy a szakmádban, akkor nem, ha nem, akkor igen˝"

ezt most nem értem, csak akkor tudok elhelyezkedni ha nem vagyok jó?

2014. dec. 22. 12:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell értetlenkedni, te is tudod, hogy csak elírta.



Fizetéssel és elhelyezkedéssel kapcsolatban nem tudok válaszolni, a többire már igen. A középiskola teljesen mindegy, én egy közgazdasági szakközépből jöttem régészetre például. Az egyetem választásánál már az is fontos, hogy mire akarsz szakosodni. Nézd át egyenként az egyetemek tanszékeinek az oldalát, hogy hol mire lehet szakosodni, mert minden egyetemnek megvan a maga profilja korszakok terén. A nyelvek nagyon, nagyon fontosak. Az angol alap minden korszaknál és a legtöbbnél mellette kell a német. Legalább két idegen nyelven kell tudnod szakszöveget olvasni akármilyen korszakot választasz majd. A népvándorláskornál még orosz az, ami szóba jöhet, a paleolitikumnál pedig a francia. A középiskolai tantárgyak közül egyértelműen a történelem a legfontosabb és mellette az idegen nyelvek. Ezek mellett még jó, ha értesz a kémiához, fizikához és földrajzhoz, de ezek nem kellenek olyan magas szinten, mint az előbbiek. A régészetben használt természettudományos módszerek pl. kormeghatározási eljárások működési elvének megértéséhez szükségesek csak elsősorban.

2015. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!