Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabad bölcsészet/keleti...

Szabad bölcsészet/keleti nyelvek és kultúrák/-kal milyen könnyű elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem egyáltalán nem könnyű. Szerinted hová keresnek ilyent?
2011. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
nem tudom,azért kérdezem:)
2011. nov. 7. 21:25
 3/19 anonim ***** válasza:
3%
A meki tele van bölcsészekkel. Ott van esély.
2011. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
aaaj de akkor nem tudom,hogy milyen pályát válasszak >< mindenből jó vagyok,kivéve matek meg fizika az 3-as,de semelyik tantárgynál se érzem azt h na most ezt akkor tudnám csinálni életem végéig.
2011. nov. 7. 21:33
 5/19 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem pedig könnyű elhelyezkedni ilyen diplomával, utcaseprőként.
2011. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha még pályaválasztás előtt állsz, akkor azt tudom neked javasolni, hogy a legeslegfontosabb, hogy minél több nyelvet tudj jól! Nem keleti nyelvekre gondolok, hanem minimum angol, német, francia vagy olasz,holland,spanyol.

Mostanában az oroszt is keresik, de az azért nem annyira egyszerű.

A tapasztalatom szerint ezerszer könnyebb nyelvtudással elhelyezkedni, és utána menet közben megtanulni a szükséges dolgokat, mint elvégezni egy szakot, egy (mondjuk angol) nyelvvizsgával, mer abból annyi van, mint a tenger.

Ha nem tudod, hogy mi legyél, akkor ne csak sodródj, hanem kezdj el komolyan nyelveket tanulni most! (Kettővel már sokra mész, de ha több, az még jobb!)

2011. nov. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
*merT
2011. nov. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
hát az angol meg a francia folyamatban van,de nem tudom,hogy mi legyen és ez olyan aggasztó:S
2011. nov. 7. 22:14
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Akkor menj el diákmunkára cégekhez logisztikai vagy pénzügyi területre, pénzt is keresel vele, és legyél érdeklődő, beszélj ott az emberekkel, ott megláthatod, hogy mi érdekelhet. Próbálj multihoz kerülni irodára (diákszövetkezetekkel van szerződésük, beszélj azokkal), ott beleláthatsz több területbe is. Hány éves vagy? Mit tanulsz most?
2011. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Látom a kommentelők mind nagyon értenek ezekhez a szakokhoz. :) Keleti nyelvek és kultúrákon belül jelentkezhetsz többek között kínai, japán vagy akár török szakirányra is. Ha jól tudom, ezeket a nyelveket máshol nem sajátítod el ingyen. És szerintem egy japán tolmács pl. nem is keres olyan rosszul. (Na nem utcaseprőként. :))
2011. nov. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!