Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miket kérdeznek a szóbeli...

Miket kérdeznek a szóbeli felvételin?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most járok nyolcadik osztályba, (14 éves lány vagyok) felvételi előtt állok. Egy olyan kérdésem lenne azokhoz az emberekhez akik már túl vannak ezen, hogy miket kérdeznek egy szóbeli felvételin, miből érdemes felkészülni? Én egy Német Nemzetiségi Gimnáziumba megyek, nem tudom, ez számít-e.

Minden segítséget köszönök! :)



2014. dec. 21. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
5 éve én egy sima gimnáziumban szóbeliztem, de csak magamról kérdeztek... hobbik, barátok, család, miért akarok oda menni stb. :)
2014. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mesélned kell magadról, hogy

miért azt az iskolát választod

mi a véleményed arról az iskoláról

milyen tantárgyakat szeretsz

miért azokat

milyen messze laksz

mit szoktál csinálni, stb.

Arra figyelj, hogy egybefüggő, értelmes mondatokat alkoss, mert azt szokták pontozni. A megjelenés és a stílus is fontos.

2014. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Ja, és ha van valami kérdésed, nyugodtan írj :)
2014. dec. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :)
2014. dec. 26. 13:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Melyikbe mentél végül?
2020. júl. 3. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!