Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matek vagy infó szak?

Matek vagy infó szak?

Figyelt kérdés
Még messze vagyok a döntéstől (0.-os vagyok), de már most gondolkozom rajta hova menjek továbbtanulni. Végsősoron informatikával szeretnék foglalkozni, de érdekel a matematika is. Úgy gondolom, hogy magát a programozást úgy is itthon illetve gyakornokként fogom elsajátítani, viszont a matek eléggé fontos (főleg azon a területen ami érdekel) ezért jó lenne a matekszak. Viszont hallottam olyat is, hogy így kihagyok fontos dolgokat az infóból. Illetve magyar egyetemmel mennyire ismernek el külföldön?

2014. dec. 22. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem az informatika magába foglalja a matekot, meg fogod ott tanulni, ha jó egyetemre/főiskolára kerülsz be. Külföldön PTE, ELTE, SZTE az ismertebbek, de ha van referenciád, senkit nem fog érdekelni itthon sem és máshol sem, hogy van-e belőle diplomád vagy sem.
2014. dec. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A matek szak 100%-ban matek. Az informatika.. Nos, talán 60%-ban matek. És állítom, hogy ugyanaz az anyag, csak infon tömörítenek, és pár dolgon átsiklanak. De persze olyan rész is van, ami fontosabb matekból az infon.

Én sosem voltam matekos, elképzelni sem tudom, hogy csak matekom legyen. Így infoval vegyítve elmegy, de lehetne még picit kevesebb.

Személyszerint csak az ELTE-t ismerem.

2014. dec. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
info egyértelműen, ha normális helyre mész, lesz bőven ott is matek :)
2014. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!