Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez a tanár normális?

Szerintetek ez a tanár normális?

Figyelt kérdés
Van egy tizenéves ismerősöm, aki ebben az évben vette bioszon az embertant, és ugye ennek az anyagnak része a szaporodás is. A tanáruk meg egész egyszerűen kihagyta azt a részt. Na most az egy dolog, hogy én nem értek egyet azzal, hogy tabutémaként kezeljük a szexet, de ezen felül is, ez kötelező tananyag, nem lehet csak úgy kihagyni, érettségi anyag. Azért ne vegyék fel a gyerekeket az egyetemre, mert a tanár egy lelki nyomorék?! A szülők egy része persze reklamált, igazgató elé került az ügy, de az igazgató eléggé leszarta. Mit kéne csinálni ilyen helyzetben? Más is találkozott már hasonló tanárral? Mi lehet ennek az oka? Annyira szánalmas a magánélete, hogy hallani se akar a témáról, vagy mi? Ráadásul ez az egész nem egy megrögzötten vallásos iskolában történt. Mit gondoltok?

2014. dec. 23. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, nem ismerjük a tanárt.
2014. dec. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én se ismerem személyesen, csak meséltek róla, de más nem találkozott ilyennel? Több ilyen tanár is van az iskolákban, vagy ez csak ennek az embernek a hülyesége? Mit kéne tenni, hogy a tanárnak nyilvávaló legyen, hogy ilyet nem tehet? Csak mert az igazgatót nem érdekli.
2014. dec. 23. 15:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Az osztályfőnökkel meg kell beszélni, hogy hívjanak egy másik tanárt vagy orvost, biológust egy osztályfőnöki órára, ahol kifejezetten ez lesz a téma.
2014. dec. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es, ez jó lenne, csak ezek az osztályfőnöki órás dolgok inkább felvilágosítóórák szoktak lenni. Az tök jó, ha beszélnek nekik a védekezésről, meg ilyenekről, de nem pótólja a biológiaórán szerzett tudományos tudást.
2014. dec. 23. 16:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Kehet az, az oka, hogy az osztályfőnöki órán már megbeszélték a szaporodási részt.

Esetleg egyszerűen úgy gondolta, nem fogja tudni a rendet fenntartani a szaporodási óra alatt.

Még sokat tippelhetnék, de egyszerűbb megkérdezni

2014. dec. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ez szerintem nem csak egy óra lett volna. Amikor én tanultam, akkor ez egy egész témakör volt, témazáróval, meg minden, ilyen nagy anyagrészt meg nem lehet csak úgy kihagyni. Vagy mostanában erre csak egy órát szánnak bioszon?
2014. dec. 23. 16:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Tanuld meg a könyvből. Mást nem igazán tehettek. Nálunk is kimaradt a téma, de engem mondjuk különösebben nem háborított fel, mert nem ez volt az érettségi tárgyam.
2014. dec. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Mi 6. -ba vettük a szaporodást, akkor annyi volt, hogy olvassátok el, aztán lesz egy doga. (Simán 5-ös mindenkinek) utána kihagytuk valamiért, 8.-ban pedig el se jutottunk odáig, olyan lassan haladtunk :D Egyébként meg, ott a könyv, abból is meg lehet tanulni, ha annyira nagy probléma.
2014. dec. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anélkül is meg lehet tanulni

Mi sem vettük

2014. dec. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem annyira fontos ez a rész, nekem nem hiányzott
2014. dec. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!