Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mit tennétek a helyembe?...

Ti mit tennétek a helyembe? (rossz osztálytársak)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma volt az első napom egy szakközépiskolában. Nyíltnapokon egész szimpatikus volt az iskola, az igazgató, az elképzelés, hogy hogyan is folyik a tanítás, a szakma is érdekel, ez még mindig szimpatikus. De úgy volt, hogy kis létszámú lesz az osztály (ennek örültem is) erre ma az évnyitón tudtam meg, hogy sok bukás meg másik suliból kirúgott és ide felvett diákok miatt vagy hússzal többen vagyunk. Na még ez se lenne tragédia de három osztályfőnöki óra után szó szerint megfájdult a fejem az osztálytársak ordibálása miatt. Van (nem is egy) amelyik harmadjára próbálja meg a kilencedik osztályt. Azt hittem, hogy jó iskola lesz de egyre inkább megkérdőjelezem magam. Tudom, hogy egy nap alatt nem lehet olyan mély következtetést levonni de nagyjából meg lehet tudni ki milyen normális/nem normális. Szóval ti mit tennétek a helyembe? Előre is köszi!

2013. szept. 2. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Egyértelmű. Menj el.
2013. szept. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nekem is eszembe jutott csak így egy nap után anyám már azon is kiakadt, hogy megmondtam, hogy ez egy sz.r iskola szerintem (szerinte jó iskola). Aztán jön a másik kérdés ebből a szakközépből milyen gimnáziumba vennének át mert ha nem vennének át akkor max egy szakközépbe tudnék csak az igen gyanús, hogy ugyanilyen vagy rosszabb. Egyébként érdekel a szakma de nem olyan fontos nekem, hogy négy évet végig kínlódjak akkor inkább négy év múlva ha még akkor is érdekel megcsinálnám okj-n.
2013. szept. 2. 19:24
 3/8 anonim válasza:
97%
Szerintem még várj pár napot esetleg hetet de ha azután sem javul a helyzet akkor tényleg sürgősen keress másik sulit.
2013. szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen valószínű az lesz, hogy várok ha nem javul a helyzet akkor keresek egy másikat. Köszi a válaszokat, jöhetnek még!
2013. szept. 2. 19:35
 5/8 anonim válasza:
93%
épp ez a léényeg benne,hogy erős suliba jársz :))azért van ennyi bukott,mert azt hitték birják a terhet de mégsem :)
2013. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Okulj az én esetemből.

Most fogok leérettségizni, azaz még pár hónapom van hátra.

Középiskolai pályafutásom első napjaiban is éreztem már, hogy ez a közösség nem igazán fekszik nekem. De most visszagondolva, az első félév 9. osztályban nem is telt olyan rosszul (mivel még nem igazán ismert még senki senkit). De lassan mindenkiről lehullt a lepel, hiszen nem lehet hosszú távon megjátszanod magad. Nagyon bánom, hogy nem jöttem el ebből a suliból, mondhatni annyiból állt a középiskola nekem, hogy kelés->suli->haza. Nagyon rossz a közeg, mindenki utál mindenkit, egyáltalán nincs egység (pl. az osztállyal együtt lévő utolsó kirándulásra az osztály 1/3-da nem ment el <-- ez jól mutatja az egységet!)


Na a lényeg hogy ha már most érzed, főleg az első napokban, hogy nem lesz jó ott, és idegesítőek a többiek, akkor minél hamarabb menj át másik iskolába.

2013. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ugyanez a helyzet itt is kb. 3 haverom van és egy gyerek aki hol normális hol nem. Sose ért egyet az osztály semmiben tele van "klikkekkel" az egész. Aztán hatalmas korkülömbségek vannak (van olyan nen is egy aki 3 évvel idősebb nálam), de a nagy többség is 2 évvel idősebb. Tanulásban is rengeteg különbség van én most hozom a kb 4-es átlagot van még pár hasonló viszont van olyan akinek egy tantárgyból már 8-10 egyese van. Egy csomóan beszólnak szinte mindenért. És igen nekem is úgy van, hogy felkelek, iskolába megyek, hazajövök (kb a buszozás meg az itthon töltött idő a legjobb a napba). Szó szerint az van, hogy számolom mennyi időt kell még eltöltenem a suliba egy nap. Nagyon sz.r. Az osztály tele van piásokkal, füvesekkel...
2013. okt. 27. 14:10
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Velem is majdnem ez történt, csak annyi különbséggel, hogy nem voltak bukott diákok (tudtommal). Borzasztó volt a közösség, tele volt c-kel, stb. Aztán átmentem egy hét után egy gimibe. Itt már sokkal jobbak az osztálytársak.
jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!