Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Andrássy Gyula Német Nyelvű...

Andrássy Gyula Német Nyelvű Egyetemre való bekerüléshez mi szükséges?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy itt csak mesterképzések vannak, és még nem tartok ott, csak szeretnék tisztában lenni vele, hogy is működik ez. Utána néztem már a dolgoknak, de nem igazán értem, hogy is működik ez a dolog. Szeretnék germanisztika alapszakra jelentkezni, viszont tudom, hogy ez magában nem sokat ér, ezért is szeretnék többet tudni arról, mihez kezdhetek vele később. Ezen az egyetemen lenne olyan szak ami érdekelne (pl.jogtudományok vagy a gazdasági), az pedig számomra plusz, hogy mindezt németül tanulhatnám. Az érdekelne leginkább, hogy ehhez a mesterképzésekhez elég germanisztikát tanulni vagy inkább valamilyen jogi vagy gazdasági szak kellene? Akik ott tanulnak/tanultak leírnák nekem részletesen, hogy hogyan is működik ez az egész pontosan?

2014. dec. 24. 15:15
 1/3 anonim válasza:
Germanisztikával is be lehet kerülni egyes mesterszakokra (pl.: közép-európai, nemzetközi tanulmányok, kivételes esetben gazdaság), de nagyon sok pluszkreditet (a 120 krediten felül) kell ebben az esetben a diplomáig teljesíteni. A jog esetében (amennyiben az LLM képzésre gondolsz) viszont mindenféleképpen jogot kell végezned a bekerüléshez. Én azt javasolnám, ha teheted az adott területnek megfelelő alapképzést válassz és mellette tanuld tovább a nyelvet, ha van lehetőséged menj ki egy-két félévre német nyelvterületre.
2014. dec. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem fizetős a képzés?
2015. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ugyanúgy, mint más egyetemen itt is van állami ösztöndíjas hely. Ezen az egyetemen nem kell nyelvi költségtérítési díjat (ha jól tudom a pontos nevét) fizetni, azért mert idegen nyelven hallgatod a tárgyakat, vizsgázol stb. (Ami külön előny, mivel itt - más egyetemekkel ellentétben - német anyanyelvű tanárok tanítanak) Tehát ha költséges lennél, csak a költségtérítést kell fizetned, ha államis, akkor pedig ilyen tekintetben a képzés díjtalan, sőt ugyanúgy, mint más egyetemen különböző ösztöndíjakat (szociális, tanulmányi, köztársasági), illetve pár egyetemspecifikus ösztöndíjat (ezekből több is van) nyerhetsz el.
2015. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!