Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosira járók és orvosira...

Orvosira járók és orvosira jelentkezők! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Orvosira járók!Megbántátok hogy a négy orvosi egyetem közül azt választottátok ahová épp jártok?Ha igen,miért?Örülnék mindenféle ÉRVNEK és ELLENÉRVNEK bármelyik orvosiról!


Orvosira jelentkezők!Kíváncsi vagyok,ti melyik egyetemet választjátok,és miért pont azt.


(Én most szeretnék felvételizni.Legszívesebben Pestre mennék,de fontosak az anyagiak:( ... Gondolom pesti diáknak lenni a legdrágább.Ha ezt nézem,akkor Szeged lenne a nyerő,de azt hallottam hogy a szegedi orvosi a legdurvább.Ez igaz?)


2010. febr. 3. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Én Szegedre járok, de még csak első éves vagyok:)

Én egyáltalán nem bántam meg, imádom a várost és az egyetemet is:)

Állítólag itt tényleg durva az orvosi, de ugye összehasonlítási alapom nincsen:) Biztos vagyok benne, h egyik sem egyszerű:)

Úgy hallottam Pesten főleg az első évben szórják az embereket, Szegeden az első év nem annyira vészes, a második durvább, a harmadik meg kegyetlen:D

Anyagi szempontból is nagyon jó Szeged:

- mindenki kap kolit, aki igényel

- kapunk ingyen bérletet a tömegközlekedésre

- év elején kapunk 13500 Ft jegyzettámogatást

- rengeteg olyan hely van, ami az egyetemistáknak olcsóbb

- az albérletek is jóval kevesebbe kerülnek, mint Pesten (többi városban nem tudom, milyenek az árak)


Remélem tudtam segíteni:)

2010. febr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még annyi, h Szegeden viszont szerintem nagyon kevés az ösztöndíj:( Ennek az is az oka, h az évfolyam 60%-a részesülhet benne, persze bizonyos átlag felett. Tehát több ember kap kevesebbet. Meg gondolom a sokféle támogatás mellett erre kevesebb pénz marad:(
2010. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is szegedre szeretnék menni, és azért, mert itt lakom. :D

Gondolom ezzel most nem mentél sokra, mert nem ilyen érveket vártál, de én imádom Szegedet, be sem adom máshova.

Ha most nem vesznek fel, hát majd jövőre nekifutok mégegyszer. :)

2010. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves első!Köszi,sokat segítettél!:) Egyébként mit értessz azalatt,hogy másod- és harmadév nehezebb Pestnél? Többet/jobban követelnek?Több a vizsga esetleg?


Kedves második!Neked is köszi,mindenféle érvet szívesen fogadok:)

2010. febr. 4. 09:56
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Konkrétan azt értem alatta, h míg Pesten inkább első évben szívatnak a tanárok, addig Szegeden 2-3. évben.

Mondok egy példát:

200 emberből az első UV után (tehát a rendes vizsga, és 1 UV után) 50-nek volt meg a vizsgája:D:D

Azt persze nem tudom biztosra mondani, h nehezebb Pestnél. Én ezt hallottam, de szerintem amúgy mindegyik egyetemen azt mondják, h az a legnehezebb:D Gondolom nem sok ember járta végig mind a négyet, h objektív véleménye legyen a dologról:)

2010. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy azt nem tudom, h az anyag mennyisége több (ezt nem hiszem mondjuk:D), többet követelnek, vagy csak szimplán a tanárok szemetebbek:)
2010. febr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Okés,köszi!:)
2010. febr. 4. 18:05
 8/12 A kérdező kommentje:
jöhetnek még vélemények!:)
2010. febr. 6. 13:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy elég elhivatott akkor NE menj a SOTEra. Nagyon nehéz mind bejutni mind bent maradni. A vidékiek talán valamelyest könnyebbek.
2010. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Minden orvosi nehéz....Oké, h bejutni Pestre a legnehezebb, de bent maradni mindenhol nehéz...mindenhova elhivatottság kell...
2010. febr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!