Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik képzésen van több /...

Melyik képzésen van több / nehezebb matek? Villamosmérnök, programtervező informatikus, vagy fizikus?

Figyelt kérdés
A matek szakot nem teszem bele, mert az a legnehezebb matek szempontjából ez egyértelmű. Viszont a sorrend utána már kérdéses számomra. Vélemények?

2014. dec. 29. 16:28
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Fogadunk? :)
2014. dec. 29. 22:19
 12/16 anonim ***** válasza:
89%
Mérnökként az esetek nagy részében megteheted, hogy egy adott bonyolultságú számítás helyett valami sokkal egyszerűbbel számolsz, ha ezzel a biztonság "felé" csalsz. Nem tudom már hányadik válasz volt az enyém, de többek között ezért is írtam, hogy a 3 szak közül a villanyon lehet a legkönnyebb matek. Én magam ugyan gépész vagyok, de ahogy már más is említette, a mérnökök eléggé behatárolt matematikai eszközökkel élnek, és bizony ha valahol egyszerűsíteni lehet a dolgon, ott egyszerűsítenek is. A mérnöki szemléletnek az is fontos része, hogy egy rendszerben ki tudd szűrni, hogy mi fontos részlet, és mi elhanyagolható. Egy szerkezet tervezésénél is lehetne az igen pontosan meghatározott terhelésre méretezni a dolgokat, de sokkal könnyebb és gyorsabb, ha inkább egyszerűsítem a dolgokat, elhanyagolom a kevésbé fontos dolgokat és valamilyen biztonsági tényezővel kicsit túlméretezem az egészet. Nem nagyon, csak éppen annyira, hogy biztos elbírja a névleges terhelését, valamekkora túlterhelést, viszont mégse legyen irreálisan drága az eredeti tervhez képest.
2014. dec. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"proginfós, aki ha nagyon elkúr valamit max. kirúgják.."

Ezt mondd akkor is, ha a repülő amin éppen ülsz, lezuhan. Volt már rá példa, hogy valamilyen környezeti változó nem lett kezelve és súlyos repülőgép katasztrófa lett belőle. Pontosan már nem emlékszem a sztorira, de többször hallottam már.

2014. dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Valóban jól mondják, hogy a villamosmérnökin a legkönnyebb a matek. Ennek pedig az a legegyszerűbb oka, hogy a mérnökként mi megtanulunk különböző számítási módokat, amiket a későbbiekben felhasználhatunk, de különösebben nem érdekel minket az elméleti háttér, így bizonyításokkal is max. előadáson lehet találkozni.
2014. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A fizikus szak hol áll ezekhez képest?
2015. jan. 22. 23:27
 16/16 anonim válasza:
A matek programtervező informatikus szakon nehezebb mint a villamosmérnöknél,ezt más emberek tapasztalataiból tudom,akik jártak előtte villamosmérnökre,és beszéltem velük. Egyébként ha a tantervet megnézed ,össze tudod hasonlítani.Valahol még a programtervező informatikus a Programtervező Matematikus néven megy.A fizikussal kapcsolatban pedig nem tudok segíteni ott nincs tapasztalatom.
2019. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!