Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Ward Mária vagy...

Budapesti Ward Mária vagy Szent Margit?

Figyelt kérdés
Közösség is számít

2014. dec. 29. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

szia! Én 10 évig jártam a megnevezett iskolába és több mint 4 éve érettségiztem. Szóval a tőlem kapott infók nem a legfrissebbek, de az egyik rokonom még mindig odajár (sajnos...).

Nézd, akármelyik iskola jobb, mint a ward! Oda semmiképpen se menj.

Közösség. Nézd az iskola választásnál ez egy nehézen értékelhető szempont. Nekem volt sok negatív tapasztalatom: mélykereszténykedés, képmutatás, egymásfúrása meg ilyesmi, de volt jó is. Például sok volt otmmal még most is járunk sörözni, paintballozni, meg ilyenek. De ilyennel akármelyik iskolában találkozhatsz.

A lényeg: szerintem ne válaszd a wardot. Sőt, ha rám hallgatsz - amit vagy megteszel vagy nem. Először magadba nézel és eldöntöd, hogy akarsz-e felsőoktatásba kerülni. Mert, ha nem, akkor ne menj gimnáziumba! Menj szakközépbe! Aztán itt van az egyházi iskola kérdése is. Akik nem olyan vallásosak és mégis egyháziba mennek azok általában ezt azzal magyarázzák, hogy az egyháziba nem ér / nem éri annyi káros hatás a gyereket. Ez egyrészt nem feltétlen igaz (pl. ugyanúgy vannak kezelhetetlen gyerekek, van cigizés, drogfogyasztás, csicskáztatás a wcben stb.). Másrészt meg a szigorú szabályok és a homogénebb közösség egy fajta burkot is jelent a gyerekek számára, ami szerintem káros. Nem szoknak ahhoz hozzá, hogy az emberek véleménye igenis különböző.

A másik oldal, aki meg túlzottan vallásos és egyházi oktatás párti. Na erről kevesebbet írnék, de ők abban tévednek, hogy attól, hogy egy helyen olyan az osztályközösség, hogy többféle gondolkodású és trsd helyzetű gyerek van, attól még ugyanúgy lehet jó a közösség. Mert lehet közös sport (pl dartsklub megy ilyenek vagy közös táncoktatás) és persze sok más hasznos program, ami össze tudja kovácsolni az osztközösséget.

Az alapján, amit beírtál, hogy a közösség IS számít, az alapjén bármelyik suli lehet jobb vagy rosszabb, mint a ward (de inkább jobb).

A Szt Mrgtról nem tudok nyilatkozni. Van ismerősöm, aki odajárt. Rendes jóra való ember.

2015. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Zorka96 válasza:
83%

Kedves kérdező, és kedves Tresury!


Én idén fogok végezni a Ward Máriában, 4. éve járok ide. Így a tőlem kapott infók a legfrissebbek :)

Treasury, sajnálom, hogy Te rosszkor voltál a jó helyen, mert az elmúlt 3 évben az iskola 180 fokos fordulatot tett. Kezdve ott, hogy igazgatóváltás történt, folyamatosa k a felújítások, a tanári kar lecserélődött, fiatal, lelkes pedagógusok vannak, és nem olyanok, akik enyhén pályát tévesztettek. :P


Lelkiségét tekintve, mélykereszténykedésről és képmutatásról szó sincs. Igen, vannak hittan órák, misék, és heti egy közös ima, de ez egy katolikus iskola...senkire sem erőltetik rá a vallást és a kereszténységet.


Én a Ward egyik legnagyobb pozitívumának és előnyének a közösséget mondanám. Kis létszámú osztályok vannak (évfolyamonként kettő), mindenki ismer tényleg mindenkit, a tanárok is. Figyelembe veszik a saját képességeidet, segítenek mindenben, mi az osztályfőnökünkhöz gyakran járunk délutánonként is beszélgetni- még ő hatódik meg tőle! :)

Rengeteg diákoktól jövő önálló programszervezés van, de rengeteg amihez az iskola az teret és időt. Erről szívesen írok bővebben, ha érdekel :)


Ezzel szemben a Margitban 4 közel 40 fős osztály van egy évfolyamban, lehetetlen ennyi mindenkire figyelni..ez állati személytelen, barátnőm aki oda jár nem ismeri meg az utcán az évfolyamtársait sem.


Nem akarlak kisregénnyel fárasztani, lényeg a lényeg, hogy a Ward most nagyon jó, barátságos közeg, vidám és kedves emberek, lelkes és okos tanárok, és nagyon sok szeretettel várunk, bármelyik nap bejöhetsz megnézni, milyen egy nap nálunk!

Remélem találkozunk, várunk sok szeretettel!!

Z. és az idei 12.a ;)

2015. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Zorka96 válasza:
bocsánat, *Treasury :)
2015. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező és Zorka96!


Szeretném leszögezni, hogy nem volt célom a ward iskola lejáratása és egyben annak is hangot adnék, hogy örülök, hogy ott jó Neked.

Az az igazság, hogy egy iskolában, az hogy milyen a közösség, csak egy rövidtávú dolog, mivel gimibe csak 4 évig jársz. Tudom én is, hogy talán ez a négy év a legfontosabb az életedből és ekkor kötsz életre szóló barátságokat. De sajnos ez csak a dolognak kb 1/3-da.

Ugyanis más dolgokat is megalapozol a középiskolában, ez pedig a jövőd. És sajnos ebben a ward nem bizonyult jónak, sőt inkább azt mondanám, hogy kudarcot vallott. Én szerencsésnek mondhatom magam, mert a szüleim támogatásával és saját elhatározásomból és szorgalmamból sikerült el kerülnöm, hogy érettségi után elkallódjak, és úgy járjak, mint a nagy többség. Mert bizony Zorka96 tudod mi lett a nagy többséggel? És most mit csinál? Kallódnak. Nem tudnak magukkal mit kezdeni. Munkanélküliek, feketemunkán vannak, de legfőképp kiábrándultak az életből. Nem állítom, hogy ezért csak s Te iskolád a felelős, de azt igen, hogy amilyen ígéretekkel és szöveggel eladták ezeknek a fiúknak és lányoknak az iskolát és ahhoz képest, amit kaptak az elég elkeserítő.

Amikor odajártak négy évig nem kaptam semmilyen használható tudást. Kaptak a végén egy 3-as vagy 4-es átlagú érettségit, ha szerencséjük volt talán egy középfokot alulról súroló nyelvtudást németből vagy angolból... (vagy franciából, ami még rosszabb, mert a francia nyelvtudással nem tudsz semmit se kezdeni a munkaerő piacon). Mind emellett még kaptak egy csomó erkölcsi marhaságot, lelkigyakorlatot és sok hülye f_szk_l_p rinyálását. Kérdező és Zorka96, beláthatjátok, hogy sajnos ez az életben kevés lesz. Azokra a gyerekekre senki se mutogasson, hogy ő erre meg arra vitte, mert ha valaki szorgalmas és vinni akarja valamire az életben, akkor bizony az előbb utóbb előre fog jutni, ha nem is úgy ahogy elképzeli. De mi van azokkal a diákokkal - kérdem én - akiknek segíteni kell? Akiknek nincs lehetőségük több 10 000 forintért külön órára járni, azok elégedjenek meg azzal, hogy a matek óra abból áll, hogy 40 perc házi feladat ellenőrzés és 5 perc az új anyagra, majd feladjuk a házit és ennyi. Mi lesz azzal, aki ezt nem értette meg 5 perc alatt? Járjon korrepetálására! Értem. Tehát azt a szolgáltatást, amit egy normális, rendesen működő iskola egy 45 perces tanóra alatt képes nyújtani, a wardos diák szánjon rá még több időt és 90 perc alatt kapja meg ugyanazt vagy még kilencven perc alatt se? Hogy is van ez? Amikor bemész a boltba és van két csoki, akkor Te azt fogod meg venni, amelyik drágább és rosszabb? Ne vicceljetek már...

Fiatal tanárok. Zorka96, örülök, hogy Te meg vagy elégedve az ott tanító pedagógusok munkájával. Nekem se szándékom bántani az ott tanító pedagógusokat. Fizetésük nem túl magas, sok bajuk van stb. Bizony szempontból ők is a rendszer áldozatai, de azért nézzük az érem másik oldalát is. Bevallom, hogy nem vagyok pedagógus (na hál' Istennek), de azért, ha az lennék, akkor a rám bízott osztályt és diákokat nem úgy tekinteném, mint egy eszközt. És adott esetben akár képviselném az érdekeiket a főnökeimmel szemben. Írtad, hogy a tanári kar fiatal, illetve, hogy sok a fiatal tanár. Sajnos, ha objektíven elemzed a helyzet, akkor ez csak részben előny, de inkább hátrány. Az az előnyös, hogy a tanári kar összetétele olyan, mint a Gauss-görbe: középkorú, tapasztalt pedagógusokból van a legtöbb, fiatalokból is van, akik megtanulják a "szakmájukat" (magyarázás, lelkizés, diákok b_sz_g_t_s_, diákok motiválása, napló vezetés, a másik tanárkolléga fúrása, mintadiákok kiválasztása meg minden egyéb, amit egy katolikus iskolában kell csinálni a pedagógusoknak). És végül az is jó, hogy ha a tanári karban vannak olyan pedagógusok, akik már letanítottak 25-30 évet, mert tudják segíteni a tapasztalatukkal a fiatalabbakat. Szóval Zorka96, ha belegondolsz ez nem előny. Azt sem tartom személy szerint jónak, ha pl megkérnek egy nem pedagógus végzettséggel rendelkező szakembert, hogy tanítson - pl rajzot, kémiát meg biológiát meg minden olyat, ami manapság hiányszak. Ezzel ugyanis az iskola azt üzeni akarva-akaratlanul kifelé, hogy nem elég ügyesek ahhoz, hogy egy valódi szakmabeli pedagógust rávegyenek: jöjjön hozzájuk tanítani. Tehát ez se plusz pont.

Nem szeretném minden egyes állításodat külön kivesézni és remélem, hogy nem is érzed így.

Mindazon által, így a kérdezőnek is segítünk! Hagy kapjon egy objektív képet. Van egy pozitív tapasztalatú ember, Te és itt vagyok én, aki igyekszem leírni, hogy miért ne válassza ezt az iskolát.

Visszatérve az iskolaválasztásra.

1. szerintem a ward vagy az Szt Mrgt közelében simán találsz egyházi/állami középiskolát, amibe ugyanolyan könnyű bekerülni és a paraméterei is hasonlóak (például nincs 4*40 fős évfolyam). De nem csak Budapest belvárosában, hanem máshol is!

2. milyen kínálata van az iskoláknak. A Szt Margitét nem ismerem, de wardé elég szegényes. Természettudományok, matek az az én időmben nem volt valami jó (=sz_r volt). Irodalom, nyelvtan nyelvek hát azok viszonylag jók voltak, bár a tapasztalat az, hogy az egyházi intézmények általában a humán tárgyak oktatásában jeleskednek. Rajz, ének-zene stb. ezt viszonylag kevés óraszámban tanították. Nyelvek. Azt kell mondjam, hogy ez tanárfüggő volt. Akad olyan nyelvtanár, aki azért értett is ahhoz, amiért a diplomáját kapta. De a tapasztalat az, hogy érettségire csak annak lett nyelvvizsgája, aki pluszban eljárt nyelvsuliba vagy külön tanárhoz. Informatika: hát az... tragédia. Testnevelés: sajnos az a baj, hogy a belvárosban nincs valami sok hely, így a sportolási lehetőségek beszűkültek (igaz ugyan, hogy Zorka96 írta, hogy felújítások vannak, így kérdezed meg tőle, hogy beleértette-e azt is, hogy van-e rendes tornaterem, illetve hogyan van biztosítva az iskolában a mindennapos tesi). Nincs uszoda, ami tornatermek megvoltak, azok lényegében pince helységből lettek kialakítva.

Röviden: szerintem akármelyik iskola röhögve felül múlja ezt a „szolgáltatást”. Kérdező, ennél biztos, hogy van jobb!

3. Közösség. Mint írtad a közösség is számít Neked. Hát igen, de akárhol lehet jó barátnőket vagy barátokat szerezni. Nem csak az iskolában, hanem pl külön foglalkozáson is: sminktanfolyam, vagy kocsmatúra (válassz kedvedre, melyik tetszik).

4. Világnézet. Hát… valószínűleg jobb, ha nem olyan töri tanárod van, aki azt mondja, hogy ’56 ellenforradalom volt. Ilyen szempontból a ward is jó, csak hogy másik 500 iskola is.

Szerintem több szempontból nem értékelem ezt a sulit. De kérdező, ha megengedsz egy hasonlatot: ez a ward iskola olyan, mint egy 20 éves lepukkant Suzuki Swift: autónak autó, de akármi jobb, mint az. A ward is: iskolának iskola, de akármilyik jobb, mint az (természetesen az Erdélyi utcai ált. isk. meg a többi VIII. kerületi iskola kivétel).

Végezetül önmagammal szemben is kritikusnak kell lennem: leírom mikor javaslom, hogy mégis a wardot válaszd.

Tegyük föl, hogy katolikus iskolába akarsz járni, ahol van hittan, meg lelkigyakorlat meg reggeli ima meg ilyenek. Tegyük fel azt is, hogy inkább humán beállítottságú vagy, a matek, meg a reáltárgyak nem érdekelnek és tovább szeretnél tanulni. Tegyük fel azt is, hogy nem vagy valami ambiciózus, nem akarod sokra vinni az életben, nem akarsz cégvezető lenni, jó neked, ha nettó 80 000 dolgozol valamit. És tegyük fel azt is, hogy olyan vagy, aki hogy is mondjam, nem tud felnőni. Vagyis állandóan kell neki az, hogy volt egy iskola, meg volt az a négy év… Ha ilyennek érzed magad, akkor nem tartalak vissza: menj a wardba. De, amikor szembesülsz azzal, amit kaptál… Magadra vess!

Ugyanakkor látnod kell azt is, hogy amiben az iskola nem tud segíteni, abban Te is tudsz magadon, ha nagyon akarsz – de akkor meg minek ilyen suliba járni??????????

Kedves Zorka96! Hagy írjam le még egyszer: nem célom az iskolád lejáratása, sőt megbántani se szeretnék senkit! Se Téged, se az osztálytársaidat, se a tanáraidat, se az iskolafenntartóját. Senkit. De ha egy iskolaválasztás előtt álló gyereknek le kell írnom, hogy menjen-e a wardba, akkor azt mondom, hogy ne.

Egyébként Zorka96, jó érettségit!

2015. jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 drooking válasza:
74%

Mai viszonylatban a Budapesti Ward Mária Gimnázium fényévekkel jobb a Szent Margit Gimnáziumnál.

Mind a két intézménybe jár ismerősöm. Viszonylag belelátok a

dolgokba.

Sajnos a Szent Margit Gimnázium sokat romlott az utóbbi években, ellenkezőleg a BWMG-vel,ami pont,hogy pozitív irányba változott.

A Szent Margitban sok odaérkező diákot elvitt a közösség rossz irányba.

Nem mondom ,hogy rossz az az intézmény,csak a közösséget és a színvonalat tekintve alúlmarad a a BWMG-vel szerintem.

Mellesleg az,hogy egy diák így kiálljon az iskolája mellett,az is azt mutatja számomra,hogy biztosan sokat köszönhet az élete ezen szakaszában a Ward nak.

Engem meggyőzött a mérleg merre billenéséről Zorka felhasználó!!

Sajnálom ,hogy az 1.válaszoló rossz tapasztalatokkal távozott a Ward-ból,de szerintem nincs olyan intézmény amely mindenkinek a szája ízét ki tudja elégíteni. De véleményem szerint a Ward-ban jobban figyelnek a diákok lelki világára és a tanárok meghallgatják a diákok ötleteit és gondolatait! Ezt a Szent Margit Gimnáziumról nem tudnám kijelenteni!


Én a Ward-ot választanám ha előlröl kellene kezdenem most a 9.-et a Gimnáziumban.

2015. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
59%

Kedves treasury!


Sztem te kicsit sokat szívtál, mit ártott neked a Ward? Egy nagyon jó iskola, drogokról és cigiről szó sincs és nem is nyomatják benne nagyon ezt a vallási cuccot. Lehet, h neked rossz élményeid voltak ebben az iskolában, de az már rég volt, mit tudhatsz te arról, hogy most mi van? Képzeld, én is oda járok, 1. osztálytól kezdve, nincs vele semmi bajom, az oktatás is nagyon jó, a légkör is, ráadásul idén indult a zenei tagozat is, én is oda járok és nagyon jók a tanárok. :) Úgyhogy én mindenképpen a Wardot ajánlom, itt a közösség is nagyon jó mindegyik osztályban.

2016. jan. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
előző, nekem ne írogass. A kérdésre válaszolj!
2016. febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 H.Veraaa válasza:
ward a legjobb, főleg a zenei tagozat!
2016. márc. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 moncsi8205 válasza:
A Ward iskola pedagógusai sajnos(tisztelet a kivételnek)egyáltalán nem az iskola szemléletével társulnak.3 olyan tanárral is találkoztam akik nem foglalkozvan etika,igazságosság ,illetve a elfogadás szabályaival,tettek olyan lépéseket melyek elsősorban gyerekeknek és az iskolának is ártottak.2 fim járt oda és mint az előző hozzászóló is említette a képmutatás erősen jelen van némelyiknél.Igaz az egyiket kirugták ,miután kiderült, hogy a gyerekeket megalázta.
2016. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én most vagyok nyolcadikos. Es a honlapon csak a zenei tagozatot találtak meg,de úgy hallottam van több is...valaki aki oda jar vagy tudja felvilagositana? Előre is köszönöm :))
2016. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!