Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Februárban elkezdek egy 1...

Februárban elkezdek egy 1 éves állami okj-t, akkor jövőre jelentkezhetem ezzel párhuzamosan egyetemre? Illetve, ha nem tudom/akarom letenni az okj-s vizsgám, akkor van valami következménye?

Figyelt kérdés

Valamint ha abba szeretném hagyni közben van rá lehetőség? Nem kell kifizetni se a tanfolyamot akkor illetve semmilyen más "negatívum" nincs? Pl. A felsőoktatási jelentkezésnél


Tudom, hogy ez kicsit "furán" hangzik, csak szeretném, ha minden tiszta legyen ezzel kapcsolatban, nem tervezem, hogy abbahagyom, hisz még el se kezdtem, csak szeretném tudni.


2010. febr. 4. 12:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Még valami esti okj-re megyek, nem tudom ennek van e valamilyen jelentősége. Kérem csak az írjon, aki biztos a válaszában. Előre is köszönöm szépen!
2010. febr. 4. 12:50
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia. Bármikor abbahagyhatod, semmilyen kötelezettséged nincs. Ilyenkor csak az iskola bukja az állami normatívát, mert ha nem jársz tovább, nem jogosultak utánad a pénzre. A diákigazolványodat fogják visszakérni, mert azt nem használhatod, ha végetér a tanulói jogviszonyod. Gondolom egy államilag finanszírozott, középfokú OKJ-s képzésről beszélünk, amilyen pl. a marketing és reklámügyintéző.


A felsőoktatáshoz semmi köze, nyugodtan jelentkezhetsz mellette is és utána is.

2010. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó teljesen korrekt, így van.
2010. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, arról beszélünk kedves első válaszoló.

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget! :)

2010. febr. 4. 13:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha estin vagyok és egy teljesen új tárgyból érettségizem vagy egy régiből ismétlek akkor nappalin ingyenes, vajon estin is? Az igazgató se tudta megmondani, jó volna tudni, még időben, mert akkor el kell rá kezdenem gyűjtögetni, ugyanis anyagilag nem vagyunk a toppon, valamint még annyit mondott az igazgató, hogy tb estin nem jár, ez minden esetben így van?:( Koromból kifolyólag járhatnék nappalira és még családit is kapnék, de ezt nem tudom sajnos megoldani. Az érettségim már megvan, most csak csinálnék 2 tárgyból újat, mivel rájöttem, hogy másfelé szeretnék orientálódni.
2010. febr. 4. 13:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Estin tényleg nem jár TB, csak családi pótlék. Az érettségit sajnos nem tudom, hogy imgyenes-e, ezt az iskolában tudják megmondani, ahol vizsgázni szeretnél.
2010. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta azt mondták, hogy családi se jár. Akkor most, hogy is van? :S
2010. febr. 4. 16:11
 8/8 A kérdező kommentje:
-mondta
2010. febr. 4. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!