Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha beágyazott rendszerekkel...

Ha beágyazott rendszerekkel szeretnék foglalkozni, Kandó MSc vagy Debreceni Egyetem IK Mérnök Infó MSc?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Beágyazott rendszerekről szeretnék tanulni, illetve majd a munkám során ezzel foglalkozni, de nem tudom melyik lenne jobb választás, villamosmérnöki a Kandón (Ipari felügyeleti és kommunikációs rendszerek, illetve Villamosenergia átalakítók, -tárolók és irányítástechnika szakirányok vannak), ez legalább villamosmérnöki, vagy Mérnök Infó a Debreceni Egyetemen, itt viszont van külön Beágyazott- és Újrakonfigurálható Rendszerek szakirány, de nem villamosmérnöki szak. Szerintetek melyiket lenne érdemesebb bevállalni az említett érdeklődési terület minél jobb elsajátítása érdekében? Köszi szépen előre is!



2014. dec. 31. 13:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Főleg mikrokontroller, FPGA, PLC, automatizálás, elektronika (főleg digitális, de analóg is), szoftvertervezés az, ami érdekel.
2014. dec. 31. 14:02
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp villamosmérnökit.
2014. dec. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd bővebben, légyszi? Akkor is ha villamoson nincs kifejezetten ilyen szakirány, míg mérnökinfón van?
2015. jan. 1. 12:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Kifejtenéd kérlek, hogy miért nincs kifejezetten ilyen szakirány villamoson?


Üdv: Egy kandós

2015. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet én értelmezem félre a szakirányleírásokat, de a Kandó mesterin én nem látok kifejezetten ilyen vagy hasonló szakirányt.. A BME-n lenne kb. 3 ezzel foglalkozó szakirány is, de oda nem villamosmérnöki alapképzéssel lehetetlen bejutni szerintem..
2015. jan. 19. 10:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van, tényleg nincs feltüntetve, de a komm. rendszerekben lényeges mennyiségű beágy van.


Csak hogy egyértelművé tegyem: Ne is képzeld, hogy akár a DE-n, BME-n vagy a Kandón gyakorlati képzést kapsz MSc-n. Ha beágyazott rendszerek programozásával szeretnél foglalkozni, akkor a kandós BSc-t kellett volna elvégezned. Sajnálom. Az az egy szerencse, hogy néhány tanár ugyanaz, mint MSc-n, így ha az ipari felügy. és komm.-ot választod, és külön kéred, a tanár segít neked a hardver progban. Én mérget vennék rá, hogy debrecenben is elméleti jellegű az oktatás MSc-n - mint mindenhol, de kérdezz meg még valakit! Sok sikert!

2015. jan. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok, de sajnos nem volt lehetőségem a BSc-t Pesten végezni, a debreceni villamosmérnökiről meg csak rosszat hallottam, bárkit kérdeztem.

Szaktól függetlenül beágyazott rendszerekkel fogok foglalkozni, ha nem más, itthon, önszorgalomból. A kérdés inkább arra vonatkozott volna, hogy milyen MSc-t érdemes e mellé választani.

Mindenesetre köszönöm a választ. Végül a DE-IK-t jelöltem meg első helyen, mert sokkal közelebb van számomra és az óraháló is szimpatikusabb. Egyetlen hátránya, hogy nem villamosmérnöki.. A Kandóról amúgy is a Villamosenergia átalakítók -tárolók és irányítástechnika lett volna a szimpatikusabb.

2015. jan. 19. 15:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Rendben. Igazad van, más paraméterek is számítanak, mint pl. a közelség. Gondolom munka mellett csinálnád.


Ha önszorgalomból szeretnéd ezt csinálni, akár én is segíthetek neked. Tudok anyagokat adni, esetleg magyarázni is némileg. Eléggé beleástam magam a hardverbe már évek óta, dolgoztam is ezzel a BOSCH-nál.


Ha gondolod, vegyél fel Skype-ra: g890707

2015. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag szinte mindegy hová jelentkezel, a tudást te szerzed meg magadnak, nem a tanáraid adják.
2015. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, de azért jó, ha legalább az alapokat megtanítják, és adnak egy irányt, hogy merre indulj el.
2015. okt. 7. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!