Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Miskolci Egyetemen ha nem...

A Miskolci Egyetemen ha nem megyek gólyatáborba, balekoktatásra, szakestekre, akkor le fognak nézni?

Figyelt kérdés
De egyébként meg nem zárkóznék el az emberektől, bizonyos típusú bulikra is elmennék, meg koncertekre is pl. Na de ha ezekre (amiket fent írtam) nem járkálok el, akkor esélytelen? Lenézik aki nem ilyesmire? Ez mennyire általános dolog, hogy valaki nem jár? Az embereknek kb hány %-a jár?
2010. febr. 4. 18:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan dehogy. Nem veszed észre, hogy az egyetem már nem dedó, senkit nem érdekel mit csinálsz.
2010. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
4%

Szintén én:


A magamutogatók elmennek, de azért, hogy villogjanak a kis rucijukban, ennyi.


Én sem járok, senki sem néz le.


Egy De-Ájk hallgató

2010. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk nem néznek le senkit sem amiatt, hogy nem volt gólyatáborban, szak- vagy évfolyamesten. Mindenki megérti, ha valakinek nincs ideje/kedve mindenre eljárkálni, elvégre felnőtt ember, el tudja dönteni, hogy mit akar.

De szerintem legalább a gólyatáborra mindenképp érdemes elmenni, mert itt nincsenek szívatások, a felsőbb éves szervezők is teljesen segítőkészek, szerintem kihagyhatatlan élmény. És legalább már van pár ismerős, amikor szeptemberben elkezdődik az egyetem, így kezdéskor nem érzi magát annyira elveszettnek az ember... Mellesleg, később úgyse lesz már annyi lehetőség, hogy felszabadultan bulizzon az ember, anélkül, hogy egy Zh vagy vizsga beárnyékolná a hangulatot... (bár ez erősen szakfüggő, vannak helyek, ahol csak a buliból áll az egyetem).

Azért pár szakestre is megéri elmenni, mert így sok új embert meg lehet ismerni illetve a már meglevő barátságokat is jobban el lehet mélyíteni.


U.i: nem a Miskolci Egyetemre járok, de szerintem mindenhol hasonlóan mennek a dolgok.

2010. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
Ha csak egy kicsit is szeretsz bulizni, akkor imádni fogod a gólyatábort. Én PPKE-JÁK-os vagyok, de mindenhol baromi jó a hangulat, ismerősöket szerzel, stb. Persze ha abszolút nem szeretsz bulizni akkor nem lesz egy meghatározó élmény, nálunk is voltak ilyenek; ők többnyire egymással lógtak, nem is nagyon csináltak semmit, nekik elhiszem hogy nem volt jó. Amúgy meg, senkit nem fog érdekelni, hogy hova jársz :) -ezt jó értelemben mondom.
2010. febr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Hát a Miskolci Egyetemen és testvér egyetemein kicsit másképp mennek a dolgok, mint a többi egyetemen.


Lenézni nem fognak, de rengeteg dologból kimaradsz. Nem járhatsz szakestélyekre, nem lehetsz tagja baráti társaságoknak, nem vehetsz részt a legtöbb rendezvényen, nem vehetsz részt a hagyományőrzésben, nem viselheted az egyenruhát, nem valétálsz, így valétagyűrűt sem kapsz.


Szóval nem leszel egyenrangú a megkeresztelkedettekkel.


A megkeresztelkedettek nagyon összetartó társaság mindenképp megéri szerintem. A bALEKHETET kihagyni nem probléma, de az oktatás, keresztelkedés fontos.


Üdv! Egy miskolci kohlenbrenner.

2010. jún. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Jó Szerencsét!


Pontosan úgy van, ahogy az előző válaszoló írta! Miskolcon és a testvéregyetemeken (Sopron, Dunaújváros, Székesfehérvár) egy 275 éves hagyományt ápol a diákság. Ezt semelyik más magyarországi egyetem nem mondhatja el magáról. Leszólni nem fognak, hogy nem voltál gólyatáborban. Mert gólyatábor nincs, balekhét van. Ami lényegében ugyanaz =).


Nem fognak megszólni, hogy nem voltál balekhéten, de az első napokban többnyire ez lesz a beszédtéma, hogy kivel mi történt, akik ott megismerték egymást, azok már régi cimborákként fogják üdvözölni a másikat... balek oktatásra sem kötelező elmenni, ezért sem fognak leszólni, NEM KÖTELEZŐ RÉSZT VENNI A HAGYOMÁNYŐRZÉSBEN! viszont akkor tudnod kell, hogy:

- nem keresztelkedhetsz meg, nem lehetnek kereszt szüleid

- nem viselhetsz egyenruhát

- nem járhatsz szakestekre

- nem valétálhatsz (csak végezni fogsz)

- mivel nem valétálhatsz, nem kapsz gyűrűt, szalagot

- szalagot igaz vehetsz az egyetemi ajándékboltban, de az keskenyebb, és máshogy néz ki, mint aki keresztelkedett.


De, hogy mégiscsak rábeszéljelek a dolgokra =). Nem voltam balekhéten, mert dolgoztam. Elkezdődött az egyetem, balekoktatásra nem tudtam menni, mert néha éjszaka is dolgoztam, de hamar feladtam, éjszaka elfáradtam, nappal álmos voltam... De már októberben megbántam, hogy nyamvadt pár ezer forintért kimaradok a balekoktatásból... Tankörtársak mesélték, mi minden történik ott. Megfogadtam, hogy másodévesként (vállalva a megbélyegzést és a plusz feladatokat is egyes tanszékeken a balekoktatáson) de ott leszek a balekoktatáson és megkeresztelkedem. Hihetetlen élmény! =) Most hiába írom le, nem fogod átérezni, csak az tudja, aki átment ezen!


A szakest, az is valami olyan dolog, hogy ha nem vagy ott, nem tudod miről szól, akkor felesleges is elmesélni, mivel nem vagy tisztában a hagyományokkal, nem fogod fel miért van egyáltalán a szakestély. A Selmeci akadémia utódintézményeiben alapjaiban másképp zajlik egy szakestély. Kötött szabályok mellett zajlik a diákság mulatozása. És amikor tök sötétben énekled a többiekkel a kari himnuszokat, büszke vagy arra, hogy Miskolcra járhatsz.


Szóval én szerintem menj el balekhétre, balekoktatásra. Sok mindenből kimaradsz ha ezek alól kivonod magadat, és sok mindenre nem leszel jogosult. Ki lehet bírni ezeket. Ha esetleg úgy éreznéd szívatnak a Firmák, hogy ők is átmentek ezen, és olyan feladatot nem adnak, amit ők maguk ne tennének meg.

2010. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
100%

Jó szerencsét!

Én nem hagynám ki.

2010. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
8%

Lenne egy kérdésem?


Te oda tanulni mensz vagy bulizni? Itt csak a rongyrázás folyik, egymás kitúrása.

A tanulásra koncentrálj, csak igy lesz egzisztenciád...

És sz*rd le a többit, mert az egyetem nagyon nehéz.

2010. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, mi a francért pofázik bele olyan a témába, akinek halvány lila fingja sincs a dolgokról.


Képzeld el, enélkül is (hogy nem vesz részt valaki a hagyományőrzésben) lehet járni bulizni, inni, berúgni, meg részegen befeküdni a bokor alá valamelyik kollégium előtt. De lehet kultúrált módon is szórakozni kikapcsolódni, csak jó, ha tudja, miből marad ki, ha nem akar részt venni benne. Anélkül is fog szerezni barátokat, hogy részt venne az egészben. Majd eldönti érdekli-e vagy sem.


Az egyetem igaz, elsősorban a tanulásról szól, másodsorban pedig arról, hogy most tölti el életének egyik legszebb időszakát! Ezt teheti úgy, hogy nem lesz érdemes visszaemlékeznie rá majd nyugdíjas korában, vagy begubózik és dagadtra tanulja a fejét, egyedül, úgy, hogy senki sem fog emlékezni rá egyetemen, max úgy, hogy "ja a csendes gyerek, aki magának való volt, nem vett részt semmilyen programban".

2010. szept. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
100%
Én sem értem minek ugatnak olyanok bele, akiknek köze nincs ahhoz, hogy mik a bányász hagyományok, hogy mekkora jelentőséggel bír és mekkora múltja van.
2010. szept. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!