Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen művészeti iskola...

Milyen művészeti iskola (animáció, mozgókép) van az országban, ahol nem szükséges gyakorlati vizsga?

Figyelt kérdés
BKF és még jópár felsőoktatási intézményt néztem, de az összes felvételi követelményei megegyeznek: Nem nézik az érettségit, se a középiskolai tanulmányokat, hanem beadandót adnak és gyakorlati vizsgát pontoznak. Én hobbi szinten űzöm a 3d modellezést, animációt és nem tudnék összerakni egy ilyen munkát, ezért lenne szükségem egy olyan iskolára ahol normál pontszámítás van.

2015. jan. 2. 13:40
 1/5 anonim válasza:

Szerinted hogy szűrnék ki gyakorlati vizsga nélkül, hogy ki alkalmas a pályára? Az érettségi pontok semmit sem jelentenek, hiába voltál jó matekból, ha nincs tehetséged a filmezéshez. Éppen ezért 8-10 embert vesznek fel egy osztályba, mert így az egyéni képességet tudják fejleszteni az évek alatt és nem lesz túlképzés ezeken a szakokon.

OKJ-n nincs felvételi, de ott nincsenek komolyabb lehetőségek.

2015. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Magánvélemény, de ha tehetség szó számodra nem más mint azt, hogy elhitetik veled hogy nem vagy jó valamiben és ne is próbálkozz mert hülye vagy, akkor nincs miről beszélnünk. Én teljesen megdöbbentem, mikor találkoztam ezzel a felvételi módszerrel. A tanulási vágyat és a teljesítményt kéne értékelni, de nem máshoz mérten.. Ha más neveltetésben nőttem fel, más képességeim fejlődtek ki jobban, de ez nem azt jelenti hogy a másik dologhoz nincs tehetségem, még ha lassabban tanulom is. Én nagyon szívesen dolgoznék a szakmában, de ha eddig nem nyertem 32 filmes pályázatot meg nem tettem le semmit az asztalra, már esélyem sincs? Tanulni mentem volna oda, nem bebizonyítani hogy már tudok. Persze ez csak az én véleményem, köszönöm a válaszod.
2015. jan. 7. 19:56
 3/5 anonim válasza:

Én filmes szakon tanulok és ezért írtam, amit írtam. Nem volt 5 éves filmes múlt mögöttem, hiszen csak akkor érettségiztem le, de látták, hogy érdekel a dolog, tűrhető lett a felvételi eredményem és felvettek.

Ha valaki valami nagyon gagyi dolgot ad be, akkor megmondják neki őszintén, hogy köszönjük szépen, de ez a látásmód, tudás ide nem elég.

Nem az alapoktól tanítanak, de ez nyilvánvaló. Elég, ha érdekel a dolog, szorgalmasnak tűnsz és amit leadsz felvételi anyagot, abban látják a kreativitást és hogy érdemes lesz veled dolgozni a jövőben is. Ha alkalmasnak tartanak, akkor feltételezik, hogy könnyen is tanulsz majd. De így van ez egyébként minden művészeti egyetemen.

2015. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Még annyi, hogy SZFE az, ahova a tehetségesek sem jutnak be sokszor. BKF-re, MOME-re akinek be kell jutnia, az bejut, ez biztos. Egyébként ha biztos vagy a tehetségedben, akkor felesleges félni a felvételitől, valószínűleg tudod teljesíteni.
2015. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én viszont pont ezt a felvételi módszert tartom korrektnek és célravezetőnek. Teljesen mindegy hány pontot szedtél össze a matekérettségivel, meg az emelt érettségivel...

hozott és ott elkészítendő anyagokkal, beszélgetéssel el tudják dönteni ki való oda. Másképp el se tudnám képzelni, hogy csak pont alapján bejuthat bárki...

2015. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!