Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem lenne bekerülni...

Mennyi esélyem lenne bekerülni a Kőbányai Szent László Gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Hetedikes tanuló vagyok és kinéztem a fent említett iskolát. (tömegkommunikáció szak)

Félévim ilyen lesz: Matek:5

Irodalom:4-es 5-ös között

Nyelvtan:4

Angol:5

Töri:4

Biosz:4

Föci:4

Fizika:4

Kémia: 3-as és 4-es között


Tudom, hogy még kicsit korai, de nagyon szeretnék bekerülni, más választásom nem igen van, mert a hatodik évet nagyon elrontottam (3.75-ös átlag) és tudtommal ez az egyetlen iskola, ami hetediktől nézi a jegyeket. Talán év végére sikerül egy 4,5-ös átlagot összehozni (mostani 4,2) de ez így is kevés, mert rohadtul nagy a túljelentkezés... :( a központitól meg nagyon félek, mert mindig bepánikolok ezeknél a nagyobb dolgozatoknál is és ez legtöbbször az egrész rovására megy... :( Mennyi esélyem van?



2015. jan. 2. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézd, a Lászlóba nem nehéz bekerülni, viszont annál nehezebb bent maradni. Ha neked már hatodik osztályban is csak 3,75-ös átlagod volt, akkor nem biztos, hogy ez a neked való gimnázium. Nem bántásból írom ezt, csak például az én osztályomból is 7-en elmentek, mert nem bírták a lászlós szintet teljesíteni.
2015. jan. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudod, ha csak azért akarsz a Lászlóba jönni, mert itt nem nézik a 6. osztályt, akkor nagyon melléfogtál.

Egyik tagozaton se habkönnyű a tanulás, de tömkomon a legkevésbé, mert ott pluszt jelentenek a forgatások, a KaCsa, jegyzetek/cikkek/fotósorozatok folyamatos küldése, stb...

Ha tényleg ide akarsz jönni, mert ezt szereted csinálni, akkor van esélyed. Azonban ha csak a fent leírtak miatt jönnél, évközben nagy eséllyel kihullasz.

De ha komolyan gondolod, akkor szeretettel várunk :))

2015. jan. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fentt leírtak alatt a 6. o. végét értem.

De lehet, hogy csak én értettetem félre, amit írtál. Akkor bocsi :S

Próbálj minél több versenyre elmenni a központiig, mert egyrészt jól hangzik a szóbelinél, másrészt szokod a stresszhelyzetet. Próbáld kizárni, hogy egy felmérőt írsz, koncentrálj a feladatokra.

Biztos menni fog :)

2015. jan. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!