Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az, hogy "kirúgnak"...

Mit jelent az, hogy "kirúgnak" az egyetemről?

Figyelt kérdés
Most vagyok másodéves egyetemista, ugye változott valamelyest a rendszer az új hallgatói szerződéssel. Szóval én az előző tanév szeptemberében indultam és írtam alá. Államilag finanszírozott bsc képzésen vagyok. Hatszor van lehetőség vizsgázni és elvileg háromszor felvenni egy tárgyat. Mi történik, ha nem sikerül a 6. vizsga? Vagy akkor, ha harmadszorra veszek fel egy tárgyat, de nem tudok vizsgajegyet szerezni? Még nem állnak fenn ezek az esetek, de vettem fel már másodjára tárgyat pl. és előfordulhat, hogy eltolódik. Kirúgnak? Vissza kell fizetnem a féléveket? Áttesznek költségtérítésesre? Vagy soha nem végezhetem el a képzést, semmilyen módon, ha harmadjára nem megy egy tárgy? Rektori kérelem ilyenkor nem oszt, nem szoroz? Átmenni levelezőre? Akkor mi történik? És ha valaki kiiratkozik, újra felvételizik és elfogadtatja a már meglévő tárgyait? Vagy átmegy egy másik egyetemre és ott? Csak az esetleges vésztervek érdekelnek, hogy a lelkem kicsit megnyugodjon, még csak másodjára vettem fel egy tárgyat, ami nagyon nem megy, a többi simán meglett eddig, csak itt a professzor, hogy is mondjam..nem túl toleráns és megijedtem. Előre is köszönöm a felvilágosítást! Még nem olvastam végig a szerződésemet, de gondolom abban is van valami infó.

2015. jan. 3. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Azt jelenti, hogy kirúgnak az egyetemről. Szerintem egyetemistaként tisztában vagy ennek a fogalmával. :)
2015. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy nem. Mert már a levelező és más képzés, mint a nappali, ott a költségtérítéses + más egyetemre meg mehetek akkor? Itt meg visszafizetem az állami féléveimet?
2015. jan. 3. 21:26
 3/4 anonim válasza:
100%

Ha olyan eset van ami miatt megszűnik a jogviszony (harmadjára se sikerül,nincs elég kredited a félévben stb.) abban az esetben

a.)A következő félévedben a jelenlegi képzésedet FOLYTATHATOD költségtérítésesként,ergo haladhatsz a tanterveddel tovább,és jó átlaggal visszasoroltathatod magad államilag támogatottra.

b.) Gyakorlatilag előről kezdesz mindent,mintha csak most érettségiztél volna-mínusz az eddig elhasznált állami félévek,és ha nem csak 1db,akk elv. vissza is kell fizetni-beadod a felvételi jelentkezést ahova csak akarod,akár ugyanoda ahova most jársz,akár máshová.


Az eddig megszerzett kreditjeidet elismertetheted másik intézményben is,de a kémia tantárgyat nem fogják majd könyvtáros szakon beszámítani és fordítva.

Ha ugyanoda jelentkezel vissza minent beszámítanak,de nem jelent a félévben teljesített kreditet.Tehát te hiába fogadtatsz el az előző képzésedből 50 kreditet abban a félévben,mert ugyanúgy teljesítened kell 27et (vagy mennyi most a norma/félév) h államin maradj.Max 180 kredited lehet a 3 éved alatt ingyenesen,utána X ezer ft/kredittel számolj.


A lényeg hogy mind2 verzió fizetős,csak az

a.)esetben a következő félévtől kell fizetned,az aktuális képzésedet

b.) esetben pedig az előző állami képzés díját ha több volt mint egy félév+ az új képzésed végén, a plusz féléveket és krediteket a túlfutás miatt.

2015. jan. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kedves utolsó! :)
2015. jan. 28. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!