Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milegyek?! Gyakorló vagy már...

Milegyek?! Gyakorló vagy már végzett fősulisok/egyetemisták segítségét kérném szépen.

Figyelt kérdés

lécci segítsetek tanácstalan vagyok...


ez mind érdekel és nem tudok dönteni..


andragógia-szeretek emberekkel foglalkozni,és szeretem a kulturát/így érdekel a művelődés szervező és a személyügyi szervező szakirány is/

turizmus-vendéglátás-mert kreatív dolognak tartom,összehozni egy jó kis szállodát

kommunikáció-érdekel az újságírás

gazdálkodás és menedzsment-hát ez inkább mert jól lehet vele keresni..


és h ezeket valóban meg lehet tanulni távoktatásban is?

köszi előre is!!!


2010. febr. 4. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ezek pont azok a szakok amiket meg lehet így is. hát, ezek közül elhelyezkedési lehetőséged a gazdáálkodás és menedzsmenttel van.. de csak egy halvány esély
2010. febr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért ne menj egy szakra, mert kreatívnak tartod a szállodák összehozását, mert ez teljesen képlékeny dolog. Azért se, mert jól lehet vele keresni, mert lehet kínszenvedés lesz a 2est is összehozni, ráadásul nem lesz igazi tudásod, csak egy papírod. Nézz szét a tárgyak között, mi megy esetleg most és mi nem. Érdemes a szakok tantárgyleírását is megnézni, mert elég nagy meglepetésekben lehet részed. Olvasgass tapasztalatokat, véleményeket. Mindenkit érdekel egy csomó dolog, nekem is tetszhet pl. a testnevelő-edző szak, de sosem lesz olyan fizikumom, hogy teljesíteni is tudjam (persze ezt csak képletesen írtam:) ). A lényeg, hogy arra a szakra menj, ami a legjobban fekszik! Jó, tudom, hogy most nem válaszoltam, de akárki is ír ide, teljesen más beállítottsággal rendelkezhet, mint te. És ezért felesleges ennyire más véleményére alapozni.A levelező tagozatról nincs tapasztalatom, ezért nem tudok róla semmit mondani.
2010. febr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
turizmus kilőve: 2 középfok nem jönne össze a diplomáig..
2010. febr. 4. 23:57
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Ezek mind büfészakok, nyugodtan meg tudod csinálni bárhogyan!
2010. febr. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nem jön össze a diplomáig, nem baj, van ahol adnak rá határidőt, és kapsz papairt h suli megvan, de diplomát majd csak akkor ha felmutattad nyelvvizsgát.


Turizmus- vendéglátás nem csak egy szálloda kétrehozásárol szól, sajnos, van 2-3 félév kemény matek, 2 félév ökonómia, és egyéb gazdasági tárgyak. Akinek nem a világa, annak nehéz. Számvitel is van egyebek mellett, vállalatgazdságtan, pénzügytan, menedzsmentek. NEm mondanám büfészaknak.


MEgfelelő gazdasági ismeretekkel si rendelkezni kell, mivel közgaszdász diplomát ad, jó is lenne ha csak egy szállodáról szólna, de szól polotikárol, jogról, fejlesztésekről.

2010. febr. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Egy idegen nyelvből sincsen középfokú eredményed és úgy érzed hogy nem jönne össze a diplomáig sem? Elméletileg tanulnod kellett általános-középiskolában már, szóval már most meg kellene lennie legalább egynek. Ha egy nyelvet nem bírtál megtanulni, minek akarod ekkora fába vágni a fejszédet? Szent isten...
2010. febr. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!


nem hülye vagyok és nem én nem tanultam anno csak oroszt.. nem most érettségiztem hanem x éve és sok mindent csináltam de szeretném megtalálni azt az 1-et,az igazit. és két kisgyerekem van ezért nem merném bevállalni a suli mellé a 2 szaknyelvet,főleg h hamarosan dolgoznom is kell

2010. febr. 5. 00:42
 8/11 A kérdező kommentje:

kedves 00.31-es!


a szálloda összehozást úgy értettem h szívesen tenném ha tehetném.. tudom h a suli nem erről szól..

2010. febr. 5. 00:59
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Máérpedig ha nincs két középfokú nyelvvizsga, akkor az csak egy BA-s diplomára elég (ahová egy is elég)
2010. febr. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szia!én nemsokára(4 hónap) végzek andragógián..nem rossz szak,de az se mindegy hol tanulod,én Szegeden vagyok,itt sok gyakorlati lehetőség van..mert ugye nem árt a gyakorlat suli alatt:)


én ha végzek, MA képzésére megyek vagy andragógiára,vagy emberi erőforrásra,h.picit piacképesebb legyen a diplomám.


ne azzal foglalkozz h.mit mondanak az adott szakról..ha érdekel és vannak konkrét terveid vágjj bele:)

2010. febr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!