Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Párhuzamos képzés lehetősége,...

Párhuzamos képzés lehetősége, értelme (BME VIK)?

Figyelt kérdés

Középiskolás végzős vagyok. Arról szeretnék kérdezni, hogy két szak között (mérnökinformatika, villamosmérnöki) hogyan lehetséges az áthallgatás? Érdemes lenne kettő ilyen, viszonylag közel álló szakból diplomát lerakni a későbbiekben?

Az igaz, hogy az infós szak fizikás tárgyait nem annyira fogadják el a villamosmérnökin, viszont fordítva könnyebb (ilyen szempontból) az áthallgatás?

(Ráérek még ezen gondolkodni, de ez is egy fontos szempont lehet a választásnál.)

-- a "szakzsargont" lehet keverem, ezért bocsánat --



2015. jan. 6. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
A többség egy szakról is kibukik, meg ez a kettő alapszak annyira szerintem nem hasznos egymás mellett. Mesterből vannak akik többet csináltak meg a karon, de a mérnöki képzés mellé inkább gazdaságit ajnálanék.
2015. jan. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, hogy a kibukás félelmétől nem kell sírva lefeküdnöm.

Egy MSc-t mindenképp tervezek, csak arra gondoltam, hogy ha már megvan egy BSc, akkor egy második mesterszakba is jelentkezhetnék, így ha nem nagyon csúszkálok (és persze nem bukok ki közben), akkor viszonylag kevés plusz eltolással meg lehetne egy második MSc.

Azért gondoltam ezt a kettőt, mert az alapszak viszonylag közel áll egymáshoz (bár épp ez a fonákja, hogy emiatt a közelség miatt van-e gyakorlati jelentősége-->képzésbeli plusz, illetve papír).

Gazdasági irányok közül egyébként mit tudnátok ajánlani és milyen szinten?

2015. jan. 6. 23:52
 3/7 anonim ***** válasza:

"Úgy érzem, hogy a kibukás félelmétől nem kell sírva lefeküdnöm."


Hidd el, hogy mindenki így van vele, különben nyilván nem is jönne ide..

2015. jan. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most ne térjünk el a tárgytól..
2015. jan. 7. 21:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a két szak egymás mellett nem annyira hatékony kombó, bár ha egyedül tervezel szuperszámítógépet építeni az allapjaitól kezdve, mindenképp hasznos.. (más esetben egy cégnél úgy is több ember dolgozik össze)

A helyzet az, hogy az emberek egy részét tipikusan vagy az egyik oldal, vagy a másik oldal érdekli, kevesen vannak akik megbánják hogy nem a másikra jelentkeztek..

Ha így lennél vele, bsc végén egyébként is tudsz váltani..


Tapasztalatom szerint a BSc jóval több látásmódot ad át a különböző "témakörökben", az MSc már csak "elmélyítés" (szopatás), így ha mindenképp belekezdenél, ajánlanám hogy előbb egyikre BSc-re jelentkezz, hallgass át pár kötelező tárgyat a másik szakból (az első évedben), ha tetszik, egy év után jelentkezz a másikra is, így lez 2 BSc diplomád..


Bár ha engem kérdezel, annyi mérnöki rálátást mindkettő megalapoz, hogy egy kicsit "távolabbi" szakot szerintem jobban megéri felvenni, mint egy ilyen rokon szakot..

pl. műszaki informatika-gazdaságtan, villamosmérnök-műszaki menedzser, villanymérnök-matematika (valamilyen gráfelméletes specivel), villanymérnök-programtervező infós stb.

2015. jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor majd más irányban gondolkozok. Arról tud valaki mondani valamit, hogy munkahelyeken mennyire átjárható az egyik szakterület a másik diplomával? Oké, hogy egy szakterület lehet szerteágazó, de mi van ha mondjuk x év után már valami mással szeretnék foglalkozni?
2015. jan. 11. 01:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Az 5. vagyok..

Vannak villanymérnök ismerőseim, akik ráuntak a villanymérnökségre és melóhelyen infós dolgokat végeznek, főként programoznak..

Ez az irány könnyebbnek tűnik számomra, mivel BME-n a matematikai alapozás szinte ugyanaz a két szakon, csak a szaktárgyak térnek el. E hallgatók legtöbbje nyilván kevésbé jól tudja hogy például mi az, hogy egy probléma komplexitása, vagy adatbázisok egyes normálformái mikor hasznosak, mikor nem, vagy hogyan lehet mondjuk objektum orientált, vagy deklaratív szemléletben jól programozni, merthát ugye ez nem képezi a tantervük részét, persze önszorgalomból bárki bármit felvehet és megtanulhat.. Viszont olyannal is találkoztam már, aki villanymérnök létére infósokat is megszégyenítő tudással rendelkezett e területeken, szóval azt mondanám hogy fontosabb a látásmód amit kapsz és a hozzáállásod, mint maga a konkrét tanterv.. Tekintve, hogy az oktatók régebbi generációja még villanymérnöként végzett anno (info szak híjján) és úgy oktat a VIK-en, szerintem ez egy jó szak bármelyik irányba is mozdulnál..

Fordított irányba (infósból lett villanymérnök) tendáló embert viszont csak egyetlen egyet ismerek. Nem tipikus ez az irány. Nem azért mert ebbe az irányba sokkal nehezebb lenne, hanem mert infósként (szerintem) sokkal több terület van amiben alaposan elmélyülhetsz (melyek egymástól viszonylag függetlenül talulhatók), mint villanymérnöki dolgokban.. Persze ettől nem könnyebb, csak másabb, és ha valamiben nagyon elmélyedtél, nem nagyon lelsz okot a váltásra..

Munkahelyen kb mindegy hogy milyen diplomád van (akár matekos, vagy fizikus diplomád is lehet), ha már van vagy 3-5 év tapasztalatod.. Ha váltani akarsz akkor viszont nyilván az alapoktól kell megtanulj mindent..

2015. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!