Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem/főiskola tantárgyfelvé...

Egyetem/főiskola tantárgyfelvétellel kapcsolatban lennének kérdéseim?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy ha én történelem alapszakos vagyok, attól függetlenül felvehetek-e olyan tantárgyakat, amelyek nincsenek a szakom tantervében benne? Például ókori nyelvek és kultúrák szakon van olyan, hogy görög nyelv I-II. Engem ez nagyon érdekelne. Vagy van olyan néprajz szakon, hogy Társadalom néprajz, néprajzi topográfia. Ezek is tetszenek. Meg még van egy csomó más is. :) De nem tudom, hogy felvehetem-e, ha nincs benne a tantervben. Egyik tárgynak sincs előfeltétele, illetve aminek van, azt történelem szakon teljesítettem, illetve már másoddiplomázom, és sok tárgyat el is tudok fogadtatni. Igazság szerint nem tudom, hogy miért nem jutott ez korábban eszembe, hogy utána járjak. :) Köszi a segítséget. :)

2015. jan. 7. 20:05
 1/2 A kérdező kommentje:
A kérdőjelet azért tettem oda, mert csak így fogadta el. :)
2015. jan. 7. 20:06
 2/2 anonim ***** válasza:
A tanterv alapján vannak kötelező tárgyak, kötelezően választható tárgyak és szabadon választhatóak. A szaktól független tárgyak a szabadon választhatók csoportjába tartozik.
2015. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!