Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mit tanuljak, ha...

Szerintetek mit tanuljak, ha az erősségeim a nyelvek, érdekel a történelem, társadalomtudományok, irodalom, politika, jog?

Figyelt kérdés

Amiket kifejezetten kerülni szeretnék, azok a természettudományos tárgyak, illetve a matek és informatika.


Nemzetközi tanulmányokon (Szeged) illetve jogon gondolkozom. Ha ezek nem jönnek be, valamilyen ritkább nyelv nyelvszakjára mennék. Esetleg tudnátok még ajánlani valamit?



2015. jan. 11. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem megválaszoltad a kérdésed, megvan a fő cél, 2. helyen jelölj be egy hasonló szakot ami érdekel.

Nyelv terén én inkább azt ajánlanám amivel azonnal kapsz munkát angol-német-francia, és kamatoztatni is tudod a tudásod.

2015. jan. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Angolból C1 már megvan, németet szeretném most felhozni, de hogy Anglisztikára vagy Germanisztikára menjek... annak tényleg nem látom sok értelmét. A "ritkább nyelv" alatt pl. kínait, japánt vagy oroszt értettem.


A külföldi MA-tól nem zárkózom el, illetve valószínűleg külföldön helyezkednék el. Esetleg további tippek?

2015. jan. 11. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:

A nemzetközi tanulmányokat neked találták ki. :)

Másodéves szegedi nemzetközis L

2015. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akartam valamit írni a nemzetközi tanulmányokról, de mivel nem saját tapasztalat, ezért inkább nem erőltetem.


Ritkább nyelvszakoknál pont jókat soroltál, kereslet szempontjából pláne. Kínai, japán és orosz lenne a kereslet alapján a sorrend, DE érdemes azt is belekalkulálni. hogy mind a kínai, mind a japán nehezebb, mint az orosz, ergo több időt kell rááldozni, hogy olyan szinten legyél, amire igényt is tartanak valahol. Ezt mondom úgy, hogy az orosz is messze van a könnyűtől, a német és az angol még csak viszonyítási alap sem lehet.

2015. jan. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Angolból a C1 már megvan..." Ezt úgy mondod, mintha elértél volna valammit... Hidd el, azzal nem mész sokra... Rengetrg embert ismerek, aki nagy mellénnyel jött ki Írországba, higy neki C2 van, majd Ő mrgmutatja, merre van előre... Aztán mosogat, meg mekeg, mert semmit se bír megérteni xD

Igazábó lamit otthon tanítanak, az egy kalap sz@rt sem ér. Itteni egyeteknél (normalisabbaknál) C2 kell felvételikor.

2021. máj. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!